На Прикарпатті художники мріють літати...в Чернівцях

 

/data/blog/45749/9c7d047c75700f7eae0743a6235d90fe.jpg

 

Справжній мистецький подарунок до новорічних свят чернівчани й гості міста отримали від одного з найяскравіших представників сучасного прикарпатського мистецтва, художника, який вже неодноразово презентував у Чернівцях різноманітні мистецькі проекти і з творчістю якого справжні поціновувачі прекрасного на Буковині добре знайомі.

Тому можна вважати, що виставка Миколи Джички, навіть незважаючи на те, що це – молодий художник, для Чернівців є вже традиційною та очікуваною.

Цікаво, що в серці Буковини Микола співпрацює саме з Чернівецьким художнім музеєм, який, безперечно, вважається головним мистецьким храмом краю, і ця співпраця продовжується протягом ось вже семи років. Весь цей час молодий митець доволі плідно й активно працює на творчій ниві. Він є автором різноманітних мистецьких проектів, що подорожували як Україною, так і країнами Європи. Фотомистецтво, екологія, живопис – ось такий широкий кругозір творчої діяльності Миколи Джички. Навряд чи варто казати, але результатом кожного проекту були виставки, більшість із яких експонувалися і в художньому музеї Чернівців.

Серед цих виставок особливе місце займали персональні виставки івано-франківського художника і сьогоднішня персональна виставка Миколи – давно не перша для нашого міста. Її назва - «Мрія літати» - говорить сама за себе. Напевно, кожна людина мріє літати, опинитися в повітрі над землею й відчути себе вільною, легкою, всесильною. І ось те, як втілюються мрії, як вони розвиваються, у що вони перетворюються, як це можна показати й трактувати, й бачимо ми із робіт Миколи Джички.

Виставка вражає новими темами, своєрідним підходом до висвітлення думок автора, яскравістю й щирістю виписаних образів. В її експозиції - не тільки абстрактні, формальні речі, а й повернення до класичного мистецтва. Основу виставки складає портрет. Точніше, класичний портрет у сучасному виконанні. Це – родзинка діяльності Миколи останнього часу.

Героями портретів митця стали люди, що виділяються з сірого життя й виходять за рамки буденності. Всі вони - відомі івано-франківчани, яскраві особистості рідного для художника міста. Письменник Тарас Прохасько, модельєр Любов Чернікова, мистецтвознавець Анатолій Звіжинський, художники Юрій Боринець і Ярема Стецик, журналістка Наталка Голомідова – всі вони ЛИЦАРІ КОЛЬОРУ. Саме так називається ця серія портретів, яку, за словами автора, буде закінчено за рік і яка складатиметься з приблизно 30 робіт. І, вже напевне, у 2014 році нам слід очікувати чергову персональну виставку Миколи Джички саме під цією назвою.

Зазначимо, що «Мрія літати» стала п’ятою творчою персональною виставкою Миколи в році 2013. Окрім неї було 3 виставки за кордоном і 1 – в Івано-Франківську. Всі роботи, представлені в експозиції виставки, датуються останніми роками. Так, вони різні, неоднозначні, презентують різні жанри й напрямки, навіть направленості, і, як і завжди, вони викликали жваве обговорення серед фахівців і відвідувачів, пише сайт prostir.museum.

Взагалі, творчість Миколи Джички традиційно відзначається різноманітністю, багатоплановістю, неоднозначністю його поглядів і тим самим спонукає до роздумів, до діалогу. І це добре, оскільки це цікаво і люди не залишаються байдужими до такого мистецтва І саме цим вона цікава шанувальникам мистецтва, саме цим вона імпонує й художньому музею Чернівців, а сам автор, не тільки митець, а й громадський діяч, багатозначна й багатогранна особистість, як відомо, давно вважає себе провокативним художником. Це його особиста мистецька позиція, хоча сміливість, динамічність та експресивність є характерною рисою сучасних прикарпатських художників.


09.01.2014 646 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

282
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13537 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1536
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

846
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6073
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1701

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

619

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1443

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1257

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1152
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

501
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

636
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1550
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

583
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

861
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5903
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13500
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

216
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

522
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

465
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

774 2