На Прикарпатті художники мріють літати...в Чернівцях

 

/data/blog/45749/9c7d047c75700f7eae0743a6235d90fe.jpg

 

Справжній мистецький подарунок до новорічних свят чернівчани й гості міста отримали від одного з найяскравіших представників сучасного прикарпатського мистецтва, художника, який вже неодноразово презентував у Чернівцях різноманітні мистецькі проекти і з творчістю якого справжні поціновувачі прекрасного на Буковині добре знайомі.

Тому можна вважати, що виставка Миколи Джички, навіть незважаючи на те, що це – молодий художник, для Чернівців є вже традиційною та очікуваною.

Цікаво, що в серці Буковини Микола співпрацює саме з Чернівецьким художнім музеєм, який, безперечно, вважається головним мистецьким храмом краю, і ця співпраця продовжується протягом ось вже семи років. Весь цей час молодий митець доволі плідно й активно працює на творчій ниві. Він є автором різноманітних мистецьких проектів, що подорожували як Україною, так і країнами Європи. Фотомистецтво, екологія, живопис – ось такий широкий кругозір творчої діяльності Миколи Джички. Навряд чи варто казати, але результатом кожного проекту були виставки, більшість із яких експонувалися і в художньому музеї Чернівців.

Серед цих виставок особливе місце займали персональні виставки івано-франківського художника і сьогоднішня персональна виставка Миколи – давно не перша для нашого міста. Її назва - «Мрія літати» - говорить сама за себе. Напевно, кожна людина мріє літати, опинитися в повітрі над землею й відчути себе вільною, легкою, всесильною. І ось те, як втілюються мрії, як вони розвиваються, у що вони перетворюються, як це можна показати й трактувати, й бачимо ми із робіт Миколи Джички.

Виставка вражає новими темами, своєрідним підходом до висвітлення думок автора, яскравістю й щирістю виписаних образів. В її експозиції - не тільки абстрактні, формальні речі, а й повернення до класичного мистецтва. Основу виставки складає портрет. Точніше, класичний портрет у сучасному виконанні. Це – родзинка діяльності Миколи останнього часу.

Героями портретів митця стали люди, що виділяються з сірого життя й виходять за рамки буденності. Всі вони - відомі івано-франківчани, яскраві особистості рідного для художника міста. Письменник Тарас Прохасько, модельєр Любов Чернікова, мистецтвознавець Анатолій Звіжинський, художники Юрій Боринець і Ярема Стецик, журналістка Наталка Голомідова – всі вони ЛИЦАРІ КОЛЬОРУ. Саме так називається ця серія портретів, яку, за словами автора, буде закінчено за рік і яка складатиметься з приблизно 30 робіт. І, вже напевне, у 2014 році нам слід очікувати чергову персональну виставку Миколи Джички саме під цією назвою.

Зазначимо, що «Мрія літати» стала п’ятою творчою персональною виставкою Миколи в році 2013. Окрім неї було 3 виставки за кордоном і 1 – в Івано-Франківську. Всі роботи, представлені в експозиції виставки, датуються останніми роками. Так, вони різні, неоднозначні, презентують різні жанри й напрямки, навіть направленості, і, як і завжди, вони викликали жваве обговорення серед фахівців і відвідувачів, пише сайт prostir.museum.

Взагалі, творчість Миколи Джички традиційно відзначається різноманітністю, багатоплановістю, неоднозначністю його поглядів і тим самим спонукає до роздумів, до діалогу. І це добре, оскільки це цікаво і люди не залишаються байдужими до такого мистецтва І саме цим вона цікава шанувальникам мистецтва, саме цим вона імпонує й художньому музею Чернівців, а сам автор, не тільки митець, а й громадський діяч, багатозначна й багатогранна особистість, як відомо, давно вважає себе провокативним художником. Це його особиста мистецька позиція, хоча сміливість, динамічність та експресивність є характерною рисою сучасних прикарпатських художників.


09.01.2014 612 0
Коментарі (0)

13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

676
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

968 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3202 3
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33654
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2557
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3738

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

126

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

586

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1450

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

895
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

441
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

354
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

725
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12027
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1315
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1102
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1197
13.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30352 1
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

197
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1097
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

4112
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

653