На Прикарпатті активісти вчаться писати проєкти

Громадська організація «Молода Просвіта Прикарпаття» за фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) продовжує втілювати проєкт “Зміцнюємо громади, об’єднуючи Україну”.

До співпраці залучено активістів з Бурштина, Делятина (Надвірнянський район), Вигоди (Долинський район), Нижнього Струтина (Рожнятівський район), Джурова (Снятинський район). Всього у навчаннях бере участь 40 прикарпатців. Днями завершилася друга серія тренінгів на тему “Розробка і керування проєктами”.

Учасники дізналися, як написати та втілити проєкт, визначити проблему, з якою працюватимуть, сформулювати його мету, завдання, передбачити результат, а також скласти бюджет. Усе те, на що сьогодні націлюються громади, аби залучити ресурси для власного розвитку і покращення.

Зокрема, прикарпатці складали логіко-структурну матрицю проєктів з сортування сміття, неформальної освіти та популяризації здорового способу життя. Для цього вони ставили перед собою конкретні цілі, прописували свої дії та очікувані досягнення. Наприклад, результатами популяризації здорового способу життя визначили проінформованість мешканців, облаштований спортивний зал у громаді та роботу кількох секцій з різних видів спорту.

Тренінг проводила Оксана Глєбушкіна з херсонської організації “Громадський центр “Нова генерація”. Вона розповіла, що учасники працюють з темами, які їм цікаві та близькі, тому ентузіазму не бракує.

“Такі тренінги, - каже експертка, – це можливість відпрацювати на практиці проєктну ідею, що дозволить їм надалі шукати ресурси і покроково втілювати заплановане”.

Кожна громада розробляла свою логіко-структурну таблицю, тому є п’ять напрацьованих проєктів. Так, мешканці Вигоди хочуть бачити своє селище конкурентноздатним на туристичному ринку України, мешканці Бурштина – запровадити неформальну освіту для школярів і мотивувати молодь розвиватися. У Нижньому Струтині планують навчити мешканців правильно сортувати сміття і таким чином допомогти довкіллю. У Джурові – забезпечити доступ населення до якісної питної води, у Делятині – полегшити пошук роботи і, відповідно, працівників для своїх односельчан.

«Цей тренінг був чудовою нагодою поглибити свої знання в проєктному менеджменті, – розповідає Яна Штогрин з Бурштина. – Логіко-структурна матриця – це важливий елемент проєкту, а вміння її правильно побудувати – шлях до успішної реалізації ідеї. Не менш важливою в цій роботі є команда, вміння знаходити компроміси, дослухатися до порад та підтримувати одне одного. Далі будемо втілювати в життя проєкти на базі нашого новоствореного громадського простору».

Попереду на учасників чекає наповнення власних просторів цікавими заходами, а також ще один тренінг у листопаді по розробці комунікаційної стратегії.

“Для нас важливо навчити людей самостійно знаходити ресурс для активностей і реалізовувати його, тому що це сприяє децентралізіції на низовому рівні – громади стають більш спроможними, видимими, конкурентноздатними”, - зазначає керівниця проєкту Євгенія Бардяк.

 


12.10.2019 382
Коментарі ()

12.07.2020
Тетяна Дармограй

Людмила Дем’яник, яку бійці знають за позивним Катруся Стріла, розповіла про те, як потрапила на фронт, з якими упередженнями там стикнулась, як адаптовується до цивільного життя та чим буде займатись після закінчення війни.

3131
10.07.2020

Про те, як  працює з іноземними інвесторами UkraineInvest Фіртка поспілкувалася з Андрієм Павлівим — представником урядового Офісу із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest в Західній Україні.

1117
09.07.2020

Запашна та яскрава композиція з квітів дає можливість будь-якій людині перенестися в спекотне літо навіть лютою зимою, коли багато хто тільки мріє про свіжі, ароматні та щойно зібрані рослини. Сервіс flowers.ua/ru/frankovsk працює впродовж року, надаючи

888
07.07.2020
Марія Лутчин

Сьомого липня у Європі, а 11 у світі, відзначають День шоколаду. Це свято виникло у Франції в 1995 році.

1146
05.07.2020
Люся Грибик

Танцюрист розповів нам про свої кроки до досягнення успіху, поділився секретами мотивації та розкрив подробиці своїх танцювальних буднів.

1672
03.07.2020
Марія Лутчин

Для відновлення зруйнованої інфраструктури: доріг, мостів, берегоукріплювальних дамб, за попередніми підрахунками, потрібно понад два мільярди гривень.

1433

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

1890

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

5170

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

8551

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

6620 2
10.07.2020

На Землі новий «диктатор» – COVID-19 і ми змушені пристосуватись до життя в нових умовах.

891
23.06.2020

У перший рік життя малюка все змінюється доволі динамічно. Здавалося б, тільки недавно матуся спіткала усі тонкощі грудного вигодовування, і ось вже настає новий етап – введення першого прикорм. Це їжа, що суттєво відрізняється від материнського мол

7917
16.06.2020

На ферму з виробництва фуа-гри в місті Снятин влаштувався хлопець, який таємно знімав на відео свої робочі будні, а опісля анонімно передав матеріали зоозахисній організації "Відкриті клітки Україна", яка їх опублікувала. Ці кадри сколихнули світ, призве

63144 4
07.07.2020

Його життєва історія сповнена несподіваних поворотів долі, адже йому довелося здійснювати своє архієрейське служіння у вкрай складний для Церкви час – підпілля та переслідування.

820
25.06.2020

На останню декаду червня, що у 2001 році, припала непересічна для історії Львова та й України загалом подія. Це багатьом видавалося неможливим і до останнього існували сумніви, але папа таки прибув поспілкуватися з українцями. Тоді це все просто видавал

1168
16.06.2020

Акція триває вже понад два роки і наближається до своєї кульмінації. Сьогодні, 16 червня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин долучився до історичного заходу – створення рукописної Біблії, пише Фіртка з посиланням

1545
08.06.2020

Для того щоб усвідомити справжність наших прохань до Господа Бога про власні потреби, потрібно спочатку перейнятися, серцем відчути потреби інших людей.

1976
08.07.2020

Голова Національної спілки театральних діячів України, керівник Національної оперети України Богдан Струтинський отримав орден "За заслуги" І ступеня.

2219
09.07.2020

Про це президент заявив 8 липня під час зустрічі з представниками бізнесу Чернівецької області.

1709 1
03.07.2020

Єлісейський палац заявив, що Філіпп буде займатися урядовими справами доти, доки не буде призначено новий уряд.

689
03.07.2020

У бюлетені з відкритими списками можна буде проголосувати як за партію, так і за конкретного кандидата, щоб підняти його в партійному списку Профільний комітет Верховної Ради затвердив нову форму бюлетеня для голосування на місцевих виборах за відкритими

851
26.06.2020

Партія "Голос" проголосувала за припинення депутатських повноважень Святослава Вакарчука. Перед цим він вийшов із фракції «Голос» у Верховній Раді. Про це повідомляє пресслужба партії «Голос», інформує Фіртка. Водн

978