На міжобласних маршрутах прикарпатські правоохоронці виявили двох людей без COVID-документів

21 жовтня, під час першого дня перевірок маршрутів на міжрегіональних перевезеннях, у двох людей працівники патрульної поліції Івано-Франківської області не виявили необхідних документів.

Йдеться про сертифікат про вакцинацію, довідку про одужання від COVID-19, негативний ПЛР чи експрес-тест на визначення антигену до COVID-19.

Про це в етері Суспільного повідомив керівник обласного управління патрульної поліції Олег Костенко, передає Фіртка.

«Майже 30 автобусів патрульні перевірили. І навіть, якщо приблизно 30-40 пасажирів у кожному, то це велика кількість – більше ніж 1000 людей тільки в автобусах. Ну а в потязі, зрозуміло, там не встигаємо перевіряти всі абсолютно вагони і всіх пасажирів, враховуючи ту кількість хвилин, яку потяг стоїть на нашій станції», — розповів Костенко.

Серед двох порушників, які не мали при собі ані сертифіката про щеплення проти COVID-19, ані негативного ПЛР-тесту, поліцейські виявили водія рейсового автобуса та пасажира потягу, що курсував з Чернівців до Одеси. В обох випадках, за словами керівника патрульної поліції, до відповідальності притягнуть перевізників.

«Перевізник зобов'язаний перевіряти у пасажирів ці документи при посадці, наприклад, на потяг чи автобус. Саме перевізник, не водій, не пасажир – порушник, а перевізник. Те, що стосується залізниці, це — керівництво регіональної, в цьому випадку, цей потяг — Львівської залізниці, тобто керівництво Львівської залізниці. Так само і цей автобус – перевізник львівський», — каже правоохоронець.

Перевізникам за такі порушення загрожує штраф. Керівник обласного управління патрульної поліції розповідає, що він може сягнути до 170 тис. грн.

«Складається протокол, який надалі направляється в суд, і санкція статті передбачає накладення штрафу від 34 тис. грн до 170 тис. грн. Враховуючи всі обставини, суд ухвалить рішення в цих межах», — пояснив Олег Костенко.

Наявність COVID-документів, відповідно до постанови, патрульні поліцейські не вимагатимуть тільки в дітей.

  читайте також: Природний імунітет після хвороби: коли невакциновані проти COVID-19 можуть заразитися повторно


Що відомо?


21 жовтня в Україні набули чинності нові правила міжрегіональних перевезень у «жовтій» та «червоній» зонах. 

Як стало відомо, невакциновані громадяни не зможуть потрапити до інших регіонів автобусами, літаками та потягами без документів про повний курс вакцинації, негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19. 

Для міжрегіональних поїздок і водій, і пасажири повинні мати один з наступних документів:

  • «зелений» або «жовтий» сертифікат у «Дії» про повну вакцинацію або отримання однієї дози. Водночас «жовтий» сертифікат дозволяє поїздки лише у регіони, що перебувають у «жовтій» зоні епіднебезпеки;
  • документ про отримання однієї дози вакцини — форма 063-О;
  • міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке видає сімейний лікар;
  • іноземний сертифікат про повну вакцинацію препаратами, використання яких дозволила ВООЗ;
  • негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на антиген — діятиме 72 години.

  читайте також: Ліки проти COVID-19: як неправдива інформація створила «чудодійний» препарат

Нагадаємо, додаткове щеплення вакциною іншого виробника, ніж перші дві дози, є ефективним та безпечним.

Крім того, у ВООЗ розповіли, кому рекомендують третє щеплення проти COVID-19.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Головний санітарний лікар: пандемія триватиме ще від двох до п'яти

Ймовірний локдаун: що відомо про привілеї для вакцинованих від COVID-19

Доза-бустер вакцини Johnson & Johnson захищає від COVID на 94% — дослідження

За рік пандемії кількість випадків тривожності та депресії зросла більш ніж на чверть – дослідження


Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

343
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13896 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1590
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

879
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6162
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1731

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

647

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1474

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1282

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1172
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

528
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

667
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1586
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

609
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

894
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5931
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13701
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

259
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

558
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

492
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

802 2