Газова проблема для нашої країни вже давно стала однією з найважливіших. Блакитного палива не вистачає, а переговори з Росією не завжди приносять обопільну вигоду. Поки вище керівництво країни ламає голову над газовими договорами, жителі прикарпатського села Лісна Слобідка, Коломийського району, не знають, куди подіти блакитне паливо.
Цей край дійсно можна назвати дивним. Газ тут просто йде із землі. Знайти таке родовище можна посеред поля. Селяни вже навіть знайшли застосування природному дару - прямо в полі гріють воду коровам. Щоправда, таке сусідство може обернутися і трагедією - не виключено, що полум'я виникне біля житлових будинків. У сільраді кажуть, що куди вже тільки не зверталися по допомогу - ніхто не реагує.
Крім того, газ доставляє й інші незручності. У деяких дворах він пробивається навіть у криницях. Вже зараз три будинки стоять, як на пороховій бочці. Адже блакитне паливо може загорітися від будь-якої іскри, а тоді миттю спалахнуть будинки. У підвали вже ніхто і не сунеться.
Будинок Олександра Москаленка стоїть ближче всіх інших до місця, де виходить газ. Чоловік останнім часом все частіше згадує трагедію в Дніпропетровську, коли від вибуху газу вибухнув багатоповерховий будинок.
Виявилося, що причиною такого «дару природи» стали геологічні дослідження, які проводили п'ятдесят років тому. Тоді вчені шукали поклади сірки і калійної солі, для цього пробурили кілька свердловин. А ось ліквідувати їх, як слід, не змогли, або не захотіли. Минув час, глиняні породи засохли, і дали тріщину. Щоб закрити родовища зараз, говорять, потрібно більше ста п'ятдесяти тисяч гривень. За ці роки ділянка, на якій виходить газ, збільшилася. Крім того, п'ятдесят років тому в полі палахкотів один факел, а сьогодні - вже п'ять.
Вчені говорять, що газу в Лісній Слобідці небагато. Але й того, що є, вистачить, щоб забезпечити три-чотири населених пункти. Потрібно тільки облаштувати родовище і прокласти шлейфи. Чи можна добувати паливо в промислових масштабах - ніхто не може сказати. Вчені говорять, що тут без досліджень і розрахунків не обійтися. Поки чиновники думають, що робити з дармовим паливом, люди просять допомоги через журналістів. Жити на пороховій бочці бояться всі.