На Івано-Франківщині провели Х Конгрес патологів України (фото)

27-28 вересня Івано-Франківський національний медичний університет приймав Х Конгрес патологів України «Перспективи розвитку сучасної патології».

Понад 200 учасників з усієї країни обмінювалися досвідом, представляли результати своїх досліджень і визначали пріоритети подальшого розвитку патоморфології в Україні.

«Цей конгрес присвячений діагностиці і це дуже важливо, – говорить завідувач кафедри патоморфології та судової медицини, професор ІФНМУ Іван Михайлюк – Багато хворих сьогодні лікують з неправильними діагнозами. Через слабку матеріально-технічну базу і недостатню підготовку лікарів. Тому всім нам треба вчитися, щоби змінювати медицину і приходити до якісної діагностики».

Лілія Волос, професорка Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького називає професію патологоанатома однією з найважчих, оскільки стосується вона саме діагностики захворювань.

«Якщо діагноз не правильний, то це завжди ризик, - каже професорка. - Хороший досвідчений патолог повинен добре знати всі захворювання: і хірургічну патологію, і акушерство та гінекологію, і психіатрію, і неврологію, і пренатальну патологію, і розуміти норму фізіологічного старіння, тобто вміти відрізнити: йдеться про процеси захворювання чи про вікову норму».

Лілія Волос у професії понад двадцять років акцентує на тому, що завдання фахівців галузі – це постійне вдосконалення, адже змінюються захворювання, в тому числі і під впливом різних видів лікування.

«Сьогодні просто немає такої медичної спеціальності, де б не стикалися з онкопатологією. Потрібен сучасний рівень дослідження матеріалу, вчасна і якісна діагностика», - говорить завідувач кафедри патоморфології та судової медицини Одеського національного медуніверситету Варвара Ситнікова.

Йшлося під час конференції і про діагностику захворювань печінки, зокрема, при переході в цероз, про діагностики раку щитоподібної залози, захворювання в пренатальному періоді.


Також частина заходу модератори присвятили питанням організації патологоанатомічної служби та зміни її структури, обговорювали болючі питання недофінансування галузі, застарілих протоколів і реформування системи охорони здоров'я в цілому, інноваційні технології в патоморфологічній діагностиці захворювань і викладання патоморфології у вишах.

«В українській патанатомії відбувається сьогодні певний ренесанс, - каже Президент Асоціації патологів України, професор Сергій Гичка. - Недофінансування – вагомий чинник, проте рівень представників нашої служби важливіше. Ми співпрацюємо з міжнародними інституціями, бачимо в цьому ріст. Молодь приходить в інтернатуру, займається дослідженнями і бачимо в цьому перспективи розвитку».

«Що б не казали, в Україні патоморфологія все ж розвивається, а цей конгрес важливий ще й тим, що обговорюємо питання ролі Асоціації, через яку ми вирішуємо і ліцензування, і питання післядипломного розвитку, щоби наша службу працювала за європейськими стандартами, - оптимістично зауважила Алла Гаврилюк, завідувач кафедри патанатомії, судової медицини та права Вінницького національного медуніверситету. - Наша місія - допомагати людям. А найціннішим для мене є те, що звідси привезу досвід своїх колег…».

До слова, організатори ювілейного конгресу прийняли неочікувану кількість учасників, а львівська делегація приїхала у складі двадцяти осіб. Юрій Поспішев, завідувач кафедри патанатомії та судової медицини, професор Львівського університету теж відзначає важливість спілкування з колегами з різних регіонів, обмін кращими практиками, говорить про особливість професії:

«Більшість людей вважають, що патанатомія – це робота з трупами, а насправді це переважно встановлення діагнозів живим людям під час біопсії. Сьогодні є комп’ютерна томографія, магнітнорезонансна, проте розділ патоморфологічний залишається найточнішим. В цьому є дуже важлива функція нашої спеціальності».

Пан Юрій також зазначив, що йому особливо приємно бути на Прикарпатті, адже свого часу він закінчив Івано-Франківський медінститут і тут пройшли його студентські роки.

Фотогалерея


02.10.2018 1488
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2858
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21009
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1939
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1323 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2340
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4017

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

651

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2115

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

796

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1386
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

92
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

443
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

979
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

98
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

724
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

720
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

664
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8176
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

749 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

856
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2136 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

800