Мови для кар’єри: які мови варто вивчати українцям у 2025 році

Окрім англійської, сьогоднішнім спеціалістам варто розглядати й інші іноземні мови. Звісно, англомовні навички важливі, проте вимоги щодо володіння англійською трапляються чи не в кожній третій вакансії на українському ринку праці. Не кажучи все про те, що фахівець розглядає можливості працювати за кордоном.

Вибір мови залежить в першу чергу від країни чи регіону, на які орієнтована та чи інша діяльність. А також визначальною є й сфера діяльності. Тож якщо перед вами постав вибір мови для вивчення, обов’язково врахуйте фактори, які ми описуємо у цій статті. Також ви дізнаєтесь, які мови є топовими у сучасному світі.

Як визначитися з вибором мови для вивчення?

Розглянемо це питання більш детально. Ключовою вимогою ринку праці до більшості спеціалістів є досконале володіння принаймні двома іноземними мовами. Це забезпечить вам надійні шанси на успішне працевлаштування та побудову кар’єри.

Необхідною мовою глобальної взаємодії та спілкування залишається англійська. Це база для понад 80% вакансій на work.ua, happymonday, dou.ua та інших майданчиків з пошуку роботи. А отже, неодмінний hard skill для більшості професій. Отож починати слід саме з англійської.

Якщо ваше знання цієї мови залишає бажати кращого, наполегливо радимо присвятити час його удосконаленню. Адже вчити мову легше, вже маючи певну базу, аніж з нуля. Ваша бажана мета – рівень В2-С1 як у письмі і читанні, так і в усному мовленні та володінні професійним сленгом чи термінологією.

Лише посиливши свою англійську (чи іншу першу іноземну мову), можна переходити до вивчення другої. Окрім вимог своєї галузі щодо мов (якщо такі є), можете орієнтуватись на:

  • поширеність мови у світі
  • популярність мови у міжнародних зв’язках та бізнесі
  • затребуваності мови в Україні
  • умовної «легкості» та привабливості мови конкретно для вас

Пам’ятайте залізне правило: обираючи іноземну мову, ви вже маєте знати, для чого вона вам потрібна. Зокрема, стосовно доходу чи особистісного просування. Як правило, щоб розширювати свій бізнес на певну країну, необхідна досконала мовна локалізація. Тобто використання мови на рівні, не нижчому, ніж В2 та розуміння місцевого сленгу і фразеології.

Топ-5 іноземних мов для кар'єрного зростання

Розпочнемо список традиційно з англійської мови, яка є найбільш популярною на ринку праці в Україні. Наприклад, тільки за травень 2025 року на work.ua було опубліковано понад 10 000 вакансій, де вимагалося знання англійської (рівень – від В2 і вище). Англійська – це мова IT, маркетингу, науки, освіти, логістики, фінансів.

Після англійської найбільш перспективними для українців є такі мови:

  • німецька – протягом останніх 5 років активно зростає співпраця з німецькими та австрійськими компаніями, мова освітніх програм
  • польська – тісні міграційні зв’язки з Польщею плюс стабільні можливості для працевлаштування
  • іспанська – розширення продажів на іспаномовні ринки
  • французька – найпоширеніша мова міжнародних компаній (після англійської), мова дипломатії та освіти

Як бачимо, ці мови є найбільш популярними в Україні. Між іншим, зазначені мови найчастіше потрібні ще й у сфері фінансів, клієнтської підтримки, продажів, технічної підтримки, логістики. До прикладу, у травні 2025 року австрійська аутсорсингова компанія MSV Multicall шукала співробітників зі знанням німецької мови для роботи у Львові.

До того ж дистанційний формат роботи поширений в усьому світі. Іноземні компанії можуть без проблем наймати спеціалістів з-за кордону. Зокрема, на work.ua за травень 2025 року була розміщена вакансія від іспанської компанії Hay Credito, якій потрібні онлайн-фахівці контакт-центру зі знанням іспанської.

Які мови є найбільш поширеними у світі у 2025 році?

У цьому розділі ми опираємося на дані джерела Ethnologue, в якому враховано кількість користувачів та корінних носіїв. До п’ятірки лідерів увійшли:

  1. Англійська
  2. Китайська (мандарин)
  3. Гінді
  4. Іспанська
  5. Арабська

Для англійської загальна кількість мовців разом з носіями складає понад 1,5 мільярда. А от для поширеної в Україні іспанської мови ця кількість становить 558 мільйонів осіб. Інші популярні серед українців європейські мови – французька та німецька – потрапили у топ-15.

Реклама

Посилення уваги до німецької, французької та польської мов пов’язане з тим, що в країнах, де ці мови є офіційними, перебуває найбільше українських біженців. Крім того, українські мають змогу здобути безплатну вищу освіту у цих країнах за умови підтвердження знання мови на належному рівні (переважно не нижче В2).

Упродовж останніх 5-7 років серед українців значно посилився інтерес до китайської і корейської мов. Це обумовлюється тим, що ринки цих країн стали більш доступними для інтеграції бізнесу. В першу чергу, українські компанії освоюють напрям ІТ та продажів, пов'язаний з Азією.


09.06.2025 184
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

562
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

559 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

1959
14.06.2025
Вікторія Матіїв

Напередодні Всесвітнього дня донора крові Фіртка поцікавилася, скільки прикарпатців регулярно здають кров, яка підготовка й процедура донації, розпитала у лікарки-трансфузіологині Прикарпатського обласного центру служби крові Марти Щирби, як на потреби крові вплинула війна.  

1273
12.06.2025
Тетяна Дармограй

У першому півріччі 2025 року мобілізацію на Івано-Франківщині проводили з використанням нових електронних систем та оновлених процедур. Які зміни в мобілізації діють та що ще планують удосконалити, розповідає Фіртка.

6983
10.06.2025
Павло Мінка

Калуш зіткнувся з енергетичною та екологічною кризою — мільйонні збитки та виснаження підземних вод загрожують питному водопостачанню міста.  

1906

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

337

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

274

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

868

Ані висока освіченість, ані шляхетна спадковість, ані залучення до незлобивих віровчень не породжують усвідомленого гуманізму «просто так».

980
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

869
12.06.2025

Все більше людей відмовляються від дієт і переходять до інтуїтивного харчування — підходу, що вчить слухати тіло, а не рахувати калорії.  

635
08.06.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

1700
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

537
13.06.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3583
07.06.2025

Восьмого та дев'ятого червня християни відзначатимуть свято Трійці.  

3747
01.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

7329
20.06.2025

Генеральний директор-художній керівник Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка Ростислав Держипільський розповів про трансформацію глядацької аудиторії за роки його керівництва.  

3611
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

392
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

803
16.06.2025

Більше довіряють Президенту мешканці Заходу — серед них 73% довіряють Володимиру Зеленському проти 61-63% в інших регіонах.  

1060
15.06.2025

На думку прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска, протистояння між Ізраїлем та Іраном переростає в повномасштабну війну в регіоні.  

446