
Таким чином, воєнний стан та мобілізація діятимуть щонайменше до 20 листопада.
Водночас сьогодні у Збройних силах України вистачає людей, усі регіони виконали план на сто й більше відсотків, а потреби в доукомплектуванні військових частин у порівнянні з початком повномасштабної війни зменшилися в десятки разів.
Про це в інтерв‘ю LIGA.net розповів начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач, передає Фіртка.
За його словами, більшість із тих, хто хотів і був мотивований і мав бажання, вже захищають Україну.
Однак, з огляду на те, що потреба в доукомплектуванні частин сьогодні зменшилася, нинішніх добровольців вистачає. У кожному територіальному центрі на обліку є черги із добровольців, кількість яких наразі складно назвати.
Військовий зауважив, що комплектування армії сьогодні відбувається за системою, коли до кожного підрозділу набирають людей не за кількістю, а за спеціальностями, яких не вистачає на цей момент.
Зокрема, як уточнює секретар Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко, у ЗСУ наразі потрібні механіки-водії танків та навідники-оператори танків.
«Якщо серед добровольців їх немає, доводиться роздавати повістки та забирати на службу навіть тих, хто не виявляв бажання, але є у переліку необхідних професій», — пояснює він.
Крім того, за словами Костенка, сьогодні у ЗСУ вистачає піхотинців, тому їх не набирають. Водночас у регіонах шукають водіїв, а також — операторів протитанкових ракет, яких не вистачає.
«Також є багато людей без досвіду, які не служили в армії. У цій ситуації швидше мобілізують тих людей, які вже служили, на яких держава вже витратила час та кошти.
Їм потрібно лише трохи навчитися і вони зможуть більш ефективно захищати країну».
Тим часом доукомплектування військових частин у країні відбувається за територіальним принципом.
За словами Горбача, якщо, зокрема, потрібно доукомплектувати військові частини у Закарпатському регіоні, то пошуком нових людей займеться Закарпатський територіальний центр чи його сусіди.
«Якщо потрібні гранатометники, а на обліку в конкретному територіальному центрі їх немає, то шукатимуть у найближчих центрах», — уточнює Горбач.
Нагадаємо, в Україні військовозобов'язаними є усі громадяни віком від 18 до 60 років, за винятком певних категорій осіб, визначених законом.
Необхідну кількість мобілізованих сьогодні визначає Генеральний штаб Збройних Сил України, який відповідно формує черговість призову.
Відповідно до норм українського законодавства, мобілізація відбувається у чотири хвилі. Проте, виокремлюють категорії українців, які не підлягають мобілізації.
До слова, Уряд послабив обмеження для перетину державного кордону для військовозобов’язаних чоловіків, а також змінив терміни їхнього перебування за межами України.
Що було раніше?
24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій лінії кордону з росією та білоруссю.
Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: