
На початку тижня парламент продовжив військовий стан і загальну мобілізацію до 23 серпня. Раніше Міністр оборони Олексій Резніков озвучив, що ціль - забезпечити амуніцією 1 млн громадян, котрі чинитимуть спротив окупанту. Наразі у лавах ЗСУ і Тероборони несуть службу майже 700 000 осіб. У той же час вже понад півмільйона громадян отримали відстрочку від призову.
В інтерв'ю Forbes заступник Міністра економіки Олександр Грибан розповів як міністерство шукає баланс між армією та бізнесом, пише Фіртка.
Відповідаючи на питання чи є обмеження для відстрочки працівника від мобілізації урядовець зазначив, що в першу чергу орієнтуються на потреби армії та підприємств, яким потрібні фахівці для відновлення та продовження роботи, котрі б забезпечували нормальне функціонування економіки. В міністерстві намагаються знайти баланс між інтересами військових і цивільних.
"Вже зараз працюємо над удосконаленням механізму подання та розгляду заяв. Зокрема, будемо переводити його в режим онлайн, що прискорить та автоматизує увесь процес. Апліканти зможуть подавати заяви через спеціалізований підрозділ сайту Мінекономіки. Одночасно будуть синхронізовані бази даних Генштабу, Міністерства оборони й територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки",- зазначив урядовець.
Як це працюватиме?
Людина, яка від компанії займається бронюванням співробітників, буде реєструватися у програмі через електронний підпис і подаватиме заявку. В програмі відобразять критерії, яким вона має відповідати. Далі заявка пройде погодження в Міністерстві оборони і протягом кількох днів буде ухвалено рішення.
Потім ці дані потраплять до єдиного електронного реєстру, який буде доступний Генеральному штабу й територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки. Тобто всі учасники процесу отримають однакову інформацію. Очікуємо, що вже протягом найближчих місяців ця система запрацює.
Наскільки це пришвидшить процес?
Результатом стане мінімізація людського фактору під час обробки документів і суттєве пришвидшення всіх процедур, пов’язаних з бронюванням. Заявки оброблятимуться до трьох днів. В умовах війни оперативність має надзвичайне значення.
За даними міністерства лідирують за кількістю резервістів підприємства енергетичного комплексу, що входять до переліку критичної інфраструктури; виробничі підприємства, які працюють на оборону та компаній, що працюють на паливному ринку.
"Після потужних атак агресора по паливній інфраструктурі відбувається її відновлення, і це потребує значних кадрових ресурсів. Загалом Міністерство економіки максимально враховує потреби бізнесу в бронюванні працівників і там, де це не суперечить запитам армії, йде йому назустріч", - розповів заступник міністра.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
СБУ встановила особу ще одного окупанта, який ґвалтував українських жінок (ФОТО)
Війна: як пережити смерть рідних
«Будьте поруч та підтримуйте». Як говорити з дітьми про війну?
«Найголовніші ліки — розмова та підтримка». Як протистояти страху та паніці під час війни
Як зберігати холодний розум під час війни: поради українки, яка стала свідком російської агресії