Михайло Вишиванюк: Держава суттєво дотує розвиток тваринництва: на придбання корови дає газді 5 тисяч гривень

 

Обласну галузеву нараду з розвитку тваринництва голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк провів, наприкінці минулого тижня, на базі Галицького району, оскільки, за його словами, «Галицька земля та її господарі чи не найуспішніше приступили до відродження цієї важливої, прибуткової галузі».


Перед агронарадою разом зі своїм заступником Василем Брусом Михайло Вишиванюк побував у декількох господарствах Галицького району. Своє задоволення станом справ, зокрема високимим показниками приватного господарства «Рідна земля», що у с. Дитятин, яке очолює Володимир Слободян, Михайло Вишиванюк висловив у короткому виступі, закликавши учасників представницького зібрання брати приклад.

«Держава сьогодні дотує розвиток тваринництва: на придбання корови дає газді 5 тисяч гривень, за теля - 3 тисячі, - наголосив Михайло Вишиванюк. - Не скористатися сільським газдам з такої дійсно суттєвої допомоги від держави було би гріховно». За словами голови ОДА, компенсація селянам за придбання індивідувальних доїльних апаратів - до 5 тисяч гривень за одну установку вітчизняного виробництва.

Михайло Вишиванюк дав доручення головам райдержадміністрацій, які були учасниками галицької агронаради, «усе це роз'яснювати селянам і сприяти їм у створенні сімейних ферм». За європейськими нормами, сімейна ферма передбачає утримання не менше 12 голів великої рогатої худоби. Голова ОДА переконаний, що продукція сімейних ферм стане особливо актуальною, коли Україна підпише угоду про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, що очікується вже у грудні. Водночас, Михайло Вишиванюк наголосив, що створення сімейних ферм відтепер стане одним із критеріїв оцінки роботи керівників райдержадміністрацій.

Також голова ОДА висловив своє занепокоєння тим, що молоко і масло в Івано-Франківську область завозять з інших регіонів, і часто не найкращої якості. Михайло Вишиванюк вважає неприпустимим ситуацію, коли масло, в якому вміст рослинних жирів - 70%, завозять у школи та дитсадки Прикарпаття.

Голова облдержадміністрації переконаний, що розвиток тваринництва в області, на якому робиться акцент, дасть можливість цю неякісну молочну ситуацію «кардинально змінити».

Як зазначив у своєму виступі в. о. начальника головного управління АПК облдержадміністрації Іван Андріїшин, впродовж останніх 20 років на Прикарпатті чисельність поголів'я ВРХ скоротилась втричі, в тому числі удвічі стало менше корів. Водночас у поточному році продуктивність дійного стада в сільськогосподарських підприємствах краю зросла на 24 кг, до відповідного періоду минулого року, і складає 2752 кг на корову. За словами Івана Андріїшина, найбільший спад поголів'я ВРХ допустили у Рогатинському районі (мінус 159 голів) і Тлумацькому (мінус 157 голів). З приростом поголів'я корів «йдуть» Коломийський район і Галицький.

«Завдання із завдань - стабілізувати ситуацію в молочному тваринництві», - переконаний заступник голови ОДА Василь Брус. Одним із резервів нарощування чисельності поголів'я корів у сільськогосподарських підприємствах області він вважає закупівлю у населення телиць. За словами Василя Бруса, Постанова Кабінету Міністрів України № 182 від 2 березня передбачає виплату до 7 грн. за 1 кг живої ваги, придбання теличок. Однак, наразі лише два райони - Галицький і Косівський подали документи для отримання такої дотації, а документи приймають до 5 грудня. Загалом, сільськогосподарські підприємства закупили у населення 121 теличку.

Зазначалося: реконструкцію ферм на наступний рік запланували ПАФ «Бовшівська», ПП «Рідна земля» Галицького району, ФГ «Заріччя» Косівського та ТОВ «Буркут» Верховинського районів. За бюджетною програмою «Часткове відшкодування» передбачено 50-відсоткове відшкодування коштів на реконструкцію приміщень ферм.

Учасники наради ознайомилися з роботою фермерського господарства «Агроінвест» у с. Залукві, де вирощують м'ясне поголів'я абердин-ангуської породи, з новітніми технологіями заготівлі кормів, системою використання пасовищ, годівлею корів молочного напрямку у дитятинському ПП «Рідна Земля», а також із технологічним процесом вирощування форелі - від личинки до товарної риби - у ПРАТ Володимира Януша «Більшівці-риба» (смт. Більшівці).


07.11.2011 2698 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2611
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1638 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3713
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5511
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1727
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2142

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

232

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

242

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

427

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

922
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

478
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

525
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

804
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

1984
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

577
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

911
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4954
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

941
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

371 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

634
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

438
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

764