"Ми ніби на острові": у прикарпатському селі через недобудований міст до хворих не доїжджає швидка (ВІДЕО)

У селі Середній Угринів, що на Калущині, через недобудований міст до хворих не може приїхати швидка, а пенсіонери понад рік не виїжджають за межі своїх та сусідських обійсть.

Керівництво громади встановило міст на п’ять метрів менший, ніж потрібно для переходу. До того ж переправу не укріпили, інформує Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

Житель Середнього Угринева Ігор Король показує переправу, через яку доводиться ходити до своєї домівки.

По обидва боки металевої конструкції чоловік поставив драбини – без них вилізти на переправу не може. На самому мості покриття немає. Треба іти вздовж дощок, які місцеві поставили власноруч, або ж крокувати металевими планками.

Доїхати легковим автомобілем на протилежний бік річки неможливо. Нещодавно Ігор Король потребував медичної допомоги – проте лікарі дістатися сюди не могли.

"У мене вена на нозі потекла – кровоточила. Ми не могли втамувати. Приїхала швидка і кажуть: "Як ми можемо до хворого добратися, яким способом"? Племінник якось перевіз своїм транспортом, і "буксував" тут – тягали його", – розповідає Ігор Король.

Раніше через річку Бережниця переходили дерев’яними колодами. Їх люди поклали самотужки за власні гроші. Зараз ці колоди лежать на землі поблизу нової переправи. Її встановили наприкінці минулого року.

Місцеві жителі кажуть, що сюди приїжджали представники сільської ради, виміряли довжину та пообіцяли 18-метровий міст. Проте пізніше люди отримали переправу на п'ять метрів коротшу. До того ж, її залишили без покриття та не укріпили.

"Ми тут так бідуємо, бачите – на острові живемо", – говорить 77-річна Віра Король. Жінка живе по той бік річки. Пересувається лише за допомогою милиць, перейти ріку не в змозі. Каже, що за межами своїх та сусідських обійсть була більше року тому. Її чоловік теж із дому не виходить – хворіє на склероз.

Пенсіонери постійно потребують ліків та допомоги. Віра Король каже, що неодноразово зверталися до сільської ради, проте безрезультатно:

"Ну, це наглість, я вам кажу. Там у тій хаті жіночка має інсульт, в іншій теж хвора на ноги. Я беру дві з половиною тисячі гривень пенсії. То ми можемо щось зробити?".

Коли Бережниця не розливається, місцеві взувають чоботи для риболовлі та переходять річку вбрід. Так швидше та безпечніше, каже Василь Перегінець.

"Так було неодноразово, – продовжує чоловік. – За хлібом навіть в магазин піти треба – так і робили. А як інакше? Поставили отут таке, не знаю, як це назвати, і не доробляють до кінця".

По той бік річки – три подвір’я і декілька будинків. Далі за обійстями – поля та ліс. Ганна Савчак має там город. Жінка хоч і проживає по цей бік річки, але їй теж доводиться переходити Бережницю, аби потрапити на свої поля:

"Працюємо там у полі, є і садок невеликий. Ростуть яблуні, груші. І теж не маємо куди перейти. Беремо чоботи гумові і через воду йдемо".

На цю кладку витратили майже 50 тисяч гривень. Про це сказав голова Новицької громади Богдан Дадяк. Телефоном він також додав, що згодом кладку доведуть до ладу. Роботи відновлять, коли покращиться погода. Проте, каже, чекає активної участі у цьому і жителів села.


Читайте також:

«Велике будівництво»: що втілюватимуть на Прикарпатті у 2021 році

Відомо, які дороги відремонтують цьогоріч на Прикарпатті


19.03.2021 1245
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

635
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1842 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1114 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

536
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6890 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11359 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

319

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1053

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1098

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1094
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

263
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1066
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

832
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

726
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

649
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2930
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4422
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18424
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

294
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

339
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

649
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

754