«Велике будівництво»: що втілюватимуть на Прикарпатті у 2021 році

Під час вчорашнього брифінгу перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Ярмольський розповів про реалізацію на Прикарпатті ініціативи Президента України «Велике будівництво».

На сьогодні вже завершено формування переліку об’єктів будівництва, які будуть включені до програми «Велике будівництво» у 2021 році, пише Фіртка з посиланням на ІФ ОДА.

Будуватимуться чотири школи, зокрема, у селі Вишків Калуського району, селі Чукалівка Івано-Франківської міської ради, селищі Делятин та селі Красноїлля Верховинського району. Два дитячі садочки – у селі Чорнолізці Тисменицького району на 80 місць та селі Стопчатів Косівського району на 60 місць.

Цей проєкт також передбачає нове будівництво чотирьох спортивних об’єктів, зокрема, модульного спортивного залу у селі Королівка Коломийського району та спортзалів у школах у селі Новиця Калуського району, селі Старий Косів Косівського району, селі Заріччя Надвірнянського району.

Андрій Ярмольський зазначив, що цьогоріч будуватиметься народний дім у селі Пшеничники Тисменицького району, культурно-мистецький центр «Дзбан» у селі Старий Косів та здійснюватиметься капітальний ремонт музею «Писанка» в Коломиї. У Галичі (урочище Дробилка) зведуть очисні споруди глибокого біологічного очищення стічних вод продуктивністю 500 м куб/добу (перша черга будівництва).

Основне джерело фінансування зазначених об’єктів - кошти Державного фонду регіонального розвитку в сумі 202,3 млн гривень. На сьогодні місцевими радами ухвалені відповідні рішення щодо забезпечення співфінансування реалізації цих проєктів використовуючи кошти місцевих бюджетів, відповідно буде залучено 38,1 млн гривень.

«Обласною державною адміністрацією по кожному об’єкту розроблений чіткій графік будівництва. В частині об’єктів роботи продовжується, у інших – нове будівництво з оголошенням тендерних процедур. Зараз вирішуються фінансові питання, далі працюватимемо над організацією будівельних та будівельно-монтажних робіт. Після старту будемо мати чітку перспективу завершення цих робіт. Важливо, щоб до кожного з цих об’єктів була якісна дорожньо-транспортна інфраструктура. На чим ми також працюємо», - розповів Андрій Ярмольський.

Також перший заступник голови облдержадміністрації акцентував увагу на Національній програмі «Велика реставрація» з відновлення визначних історичних пам’яток та об’єктів культурної спадщини. Втілення цього проєкту сприятиме підвищенню культурного рівня наших громадян, а збереження та розвиток культурних об’єктів об’єднуватиме українців та покаже світові нашу систему культурних цінностей.

«Історичні пам’ятки та об’єкти культурної спадщини Прикарпаття надважливі. Задля їх відновлення ми формуємо пропозиції для Міністерства культури та інформаційної політики України щодо відбору проєктів, які реалізовуватимуться в рамках Національної програми «Велика реставрація». Це дозволить реставрувати перспективні туристично-привабливі пам’ятки культурної спадщини національного значення, у тому числі й об’єкти Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, де першочергово необхідно провести ремонтно-реставраційні роботи, покращити транспортну й туристичну інфраструктуру, залучивши необхідні інвестиції», - наголосив Андрій Ярмольський.


Читайте також:

У Братківцях відкрили амбулаторію сімейної медицини (ФОТО)

В Івано-Франківську ремонтують дитсадок "Троянда" (ФОТО)

У Яремче завершили реконструкцію школи, на яку очікували 15 років (ФОТО)

У Бурштині реконструюють приймальне відділення лікарні (ФОТО/ВІДЕО)

В Івано-Франківській ЦМКЛ добудовують відділення екстреної медичної допомоги (ВІДЕО)

У Долині реконструюють приймальне відділення лікарні (ФОТО/ВІДЕО)


18.03.2021 2295
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1079
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2449
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2076
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2112
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6418 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2408 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

283

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1100

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1134

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1344
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

223
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

554
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2015
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26456
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

514
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10416 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7954
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

499
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

360
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

512
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

584
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1531