«Велике будівництво»: що втілюватимуть на Прикарпатті у 2021 році

Під час вчорашнього брифінгу перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Ярмольський розповів про реалізацію на Прикарпатті ініціативи Президента України «Велике будівництво».

На сьогодні вже завершено формування переліку об’єктів будівництва, які будуть включені до програми «Велике будівництво» у 2021 році, пише Фіртка з посиланням на ІФ ОДА.

Будуватимуться чотири школи, зокрема, у селі Вишків Калуського району, селі Чукалівка Івано-Франківської міської ради, селищі Делятин та селі Красноїлля Верховинського району. Два дитячі садочки – у селі Чорнолізці Тисменицького району на 80 місць та селі Стопчатів Косівського району на 60 місць.

Цей проєкт також передбачає нове будівництво чотирьох спортивних об’єктів, зокрема, модульного спортивного залу у селі Королівка Коломийського району та спортзалів у школах у селі Новиця Калуського району, селі Старий Косів Косівського району, селі Заріччя Надвірнянського району.

Андрій Ярмольський зазначив, що цьогоріч будуватиметься народний дім у селі Пшеничники Тисменицького району, культурно-мистецький центр «Дзбан» у селі Старий Косів та здійснюватиметься капітальний ремонт музею «Писанка» в Коломиї. У Галичі (урочище Дробилка) зведуть очисні споруди глибокого біологічного очищення стічних вод продуктивністю 500 м куб/добу (перша черга будівництва).

Основне джерело фінансування зазначених об’єктів - кошти Державного фонду регіонального розвитку в сумі 202,3 млн гривень. На сьогодні місцевими радами ухвалені відповідні рішення щодо забезпечення співфінансування реалізації цих проєктів використовуючи кошти місцевих бюджетів, відповідно буде залучено 38,1 млн гривень.

«Обласною державною адміністрацією по кожному об’єкту розроблений чіткій графік будівництва. В частині об’єктів роботи продовжується, у інших – нове будівництво з оголошенням тендерних процедур. Зараз вирішуються фінансові питання, далі працюватимемо над організацією будівельних та будівельно-монтажних робіт. Після старту будемо мати чітку перспективу завершення цих робіт. Важливо, щоб до кожного з цих об’єктів була якісна дорожньо-транспортна інфраструктура. На чим ми також працюємо», - розповів Андрій Ярмольський.

Також перший заступник голови облдержадміністрації акцентував увагу на Національній програмі «Велика реставрація» з відновлення визначних історичних пам’яток та об’єктів культурної спадщини. Втілення цього проєкту сприятиме підвищенню культурного рівня наших громадян, а збереження та розвиток культурних об’єктів об’єднуватиме українців та покаже світові нашу систему культурних цінностей.

«Історичні пам’ятки та об’єкти культурної спадщини Прикарпаття надважливі. Задля їх відновлення ми формуємо пропозиції для Міністерства культури та інформаційної політики України щодо відбору проєктів, які реалізовуватимуться в рамках Національної програми «Велика реставрація». Це дозволить реставрувати перспективні туристично-привабливі пам’ятки культурної спадщини національного значення, у тому числі й об’єкти Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, де першочергово необхідно провести ремонтно-реставраційні роботи, покращити транспортну й туристичну інфраструктуру, залучивши необхідні інвестиції», - наголосив Андрій Ярмольський.


Читайте також:

У Братківцях відкрили амбулаторію сімейної медицини (ФОТО)

В Івано-Франківську ремонтують дитсадок "Троянда" (ФОТО)

У Яремче завершили реконструкцію школи, на яку очікували 15 років (ФОТО)

У Бурштині реконструюють приймальне відділення лікарні (ФОТО/ВІДЕО)

В Івано-Франківській ЦМКЛ добудовують відділення екстреної медичної допомоги (ВІДЕО)

У Долині реконструюють приймальне відділення лікарні (ФОТО/ВІДЕО)


18.03.2021 2544
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1006 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

841
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1658
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2284
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4271 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3267

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

251

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

486

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

432

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

894
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8012
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

671
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

711
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1126
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

710
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6297
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1784
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

233
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

270
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1601
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

798 1