Метафізика нашої революції

 

Поет, пророк та євангеліст, що жив в глибині віків на острові Патмос, бачив там Ангела. Обличчя Ангела було, як сонце, й над головою сяяла Райдуга. Він сходив з небес, вдягнутий в небесні ризи.

 

Ставши ногами на землю та море, Ангел рикнув голосом, подібним рику лева. І сім пророків вторили йому своїми голосами. Промова їх була таємною.

 

Ангел підняв руку до неба та клявся Сущим во віки віків, Тим, Хто створив небо та все, що на ньому, землю та все, що на ній, море і все, що в ньому...

 

Він клявся, що прийде день, коли возгласить, засурмить Сьомий Ангел, й тоді здійсниться тайна Господня, щодо якої Він благовествував устами рабів Його – пророків. Тайна Преображення...

 

Але перед приходом Сьомого Ангела над світом пронесуться шість інших. На їх крилах буде страждання та смерть.

 

Тайна Преображення веде від смерті до життя.

 

Крила якого з ангелів розкинуті днесь над нами?

 

Одним з головних завдань впровадження принципів та методів нашої революції є вилучення політики з рук бюрократів та віддання її в руки богословів та філософів.

 

Бо саме «князь світу цього» прагне заперечити існування Промислу Божого та вивести політичні процеси не в богословському, а в соціальному плані, зробивши політику продуктом суто людської діяльності.

 

Всі цивілізаційні моделі та соціальні системи, за своєю суттю, не є відпочатковою боговстановленою реальністю. Просто Господь Бог, з великої милості до нас, попускає нам влаштовувати, в збочених гріховною сутністю земних умовах, своє життя з власного вибору. Тому всі проблеми залежать тільки від нашої гріховної суті.

 

І в тій мірі, в якій ми не підкоряємося Богові, то підкоряємося сатані.

 

Ми з вами, як християни, знаємо, що Бог є досконалість. Досконалим та гармонійним є створений Ним світ. Повсякденне ствердження цього і є свободою.

 

Тому усілякі теревені про покращення суспільного життя, поза рамками Віри , без сумніву є справою від лукавого.

 

Наш брат святитель Григорій Палама, вчить нас, що Бог заради людей не тільки втілився, а й став богословом. Тому зміст Божественного Одкровення, яке полягає в Слові Бога про себе,

 

Православ’я є одночасно, як різноманітним, так і універсальним. В ньому поєднується життя в миру та пустельництво, церковні свята та аскетизм, впорядкованість чернечого життя та непередбаченість юродства. Поряд з незмінністю догматів знаходиться богонатхненна творчість, раціональні богословські побудови межують з містичними одкровеннями, катафатичне богослов'я доповнюється апофатичним.

 

Саме в Православ’ї поєднується цілісність традиції з множинністю конкретних форм його втілення та описом релігійного досвіду.

 

Це дає нам можливість гармонізувати усі сфери людського життя, виправляючи та доповнюючи їх. Ми нічого не відкидаємо повністю: бо все покликано до спасіння та обоження. Християни не потребують політики, навпаки це політика потребує християн, оскільки політика, сама по собі, не є ані самоцінністю, ані самодостатністю.

 

Метафізика нашої революції - це вичерпаність системи "традиційної" політики в різноманітності "нетрадиційної" політики. Це політична діяльність в безбожному світі. Це потяг людини до Абсолюту, пошук сакрального сенсу в усьому. Політичне Православ’я – це стратегія та тактика поведінки людини в ситуації втіленого абсурду, панування нечисті та перманентної катастрофи.

 

Метафізика нашої революції – це метод, який обіцяє, що цілі не будуть досягнутими. Це самопожертва заради власного розіп'яття щоб залишитися живим, тоді коли більшість вже є мертвими. Це маса запитань, відповіді на які є смертельними.

 

Метафізика нашої революції – це спасіння в ситуації, коли вже не лишилося ані віри, ані надії, ані любові. Коли благодать відсутня, а Істина нестерпна.

 

Метафізика нашої революції – це надкатафатіка, коли політика вже залежить тільки від Бога.

 

Тому головним завданням для нас в політиці, на сьогоднішній день, є розпізнавання химер, духів, бісів та викриття їх претензій на справжність. І все.

 

А ви думали політика це вибори, балотування, голосування, фракціонування?

 

Метафізика нашої революції – це політика, яка, в першу чергу, заперечує усіляку політику. Це релігійна інтерпретація всієї політики, з метою вичерпати гріховну людську політику до кінця.

 

Це мітинги за присутності Духа Святого. Це боротьба з бюрократією, як очищення місця для сакрального. Це пікети як місця зустрічі з Богом. Це отримання судових вироків в очікуванні сурм ангелів. Це світло Апокаліпсису в темних коридорах держадміністрацій. Це референдум щодо Другого Пришестя, аби знати, хто має врятуватися.

 

Кожна наша дія має вести до попереднього зняття печаток з Книги.

 

Метафізика нашої революції – це перебування в благодаті. Це можливість користуватися дарами Духа Святого. Це тверезий погляд на безумство світу цього. Це панахида над правами людини. Це споглядання за передсмертною агонією розуму.

 

Над цим смітником вже стає видіння Небесного Єрусалиму. Це не страшний сон - це яв, в якій відбувається Останнє Преображення.

 

Істина відкривається тільки в недоступному. Чудо трапляється тільки несподівано. Реальність з'являється тільки тоді, коли робиться щось неможливе.

 

Тому що нюанси, можуть бути великими.

 

А в частковостях скривається чудо.

 

І в кожному відображенні є частка Фаворського Світла.

 

Бо найдрібніші порухи душі визначають останній вибір.

 

Метафізика нашої революції – це рух до Неба. Це відмова від гарантій з вірою в любов. Це зухвальство смиренності. Це провокація добра. Це вовчі шкури для агнців Божих. Це цинізм скромності.

 

Гріхопадіння було здійснено не нами. Первородний гріх ввійшов в людину з бажання пізнати добро та зло. Потім воно переросло в прагнення творити це добро та зло. А закінчилося тим, що більшість людей вже не в стані відрізнити Христа від антихриста.

 

Зайняття політикою, поза рамками Віри, змушує політиків служити сатані: ставати в роль "спасителя людей", займатися лжепророцтвами про "світле майбутнє" та "Царство Боже" на землі.

 

Вслухайтеся в їх пусте, позбавлене сенсу бурмотіння, почуйте мовчазне волання їхньої нещасної свідомості, відчуйте їхній плач та скреготіння зубів. Запитайте їх про сенс абсурду і ви зрозумієте, що в цих тілах порожнеча, в якій нікого нема. Ви спілкуєтеся з ніщо.

 

"Ніщо" присутнє в сьогоднішньому ліберальному світі. В світі, який пропонує Адаму протестувати проти визначеного місця проживання. Єві спокушати диявола. Якову сміятися над янголами. Йову писати скарги на нестерпність страждань. Мойсею залишитися в Єгипті. Івану Хрестителю проповідувати разом зі "свідками Єгови". Блудному сину судитися зі своїм батьком. Савлу очолити Держкомрелігії. Івану Богослову написати "політкоректний" Апокаліпсис.

 

І тільки ми говоримо про те, про що бояться говорити "політики світу цього":

 

- Істина не продається і не купляється.

- Угоди укладаються тільки з пеклом.

- Жодні заслуги не є гарантією спасіння.

- Знання тільки підводить до останньої межі.

- Тайни Буття не осягаються розумом.

 

 

Ми чесно пропонуємо кожному його непосильний хрест.

Ми нагадуємо кожному про те, про що той не хоче зізнатися навіть собі.

Ми кличемо туди, де неможливо знаходитися та передаємо досвід, який неможливо взяти.

 

Кінець Світу буде веселим.

Вселенська Катастрофа – святковою.

Друге Пришестя – несподіваним.

Страшний Суд – радісним.

 

 

В Ім'я Отця, Сина та Святого Духа.

Амінь.

 

Сергій Чаплигін,

Братство


09.12.2011 Сергій Чаплигін 1190 6
Коментарі (6)

Кук 2011.12.10, 13:40
Маячня. Чаплигін мавпує Корчинського, але немає його публіцистичного дару, спостережливості й вишуканого гумору
NYK 2011.12.10, 14:39
ПРИВИКАЙ, КУК. СЕ ЧИСТА РАДИК. ТЕОЛОГІЯ. ТАК ВЖЕ ГОВОРЯТ ПРОРОКИ ПРИХОДУ-2 ІСУСА. А КОРЧ ПРОСТО ОРГОВИК. А СЕЙ Є ТЕОЛОГ. А ТИ ЇХ РІВНАЄШ. СКОРО СПИНИТСІ ЛІБЕР ЕКОНОМІКА І ГОЛОВНИМИ ТОВАРАМИ СТАНУТ ЇДА І ВОДА. ХОТЬ НА РІК. І ТОГДИ ВСІ ПРОЗРІЮТ. І ВЕРНУТСІ ПІД БОГА! ФІРТКА СЕ ВЖЕ ЯК РІК ЗРОЗУМІЛА І ТОМУ ДРУКУЄ ТАКІ МАТЕРІАЛИ ЗЛІВА.
НЮКу 2011.12.10, 18:02
Їжа, вода і зброя.
Кук 2011.12.10, 18:30
Все буде добре :) А Ісус завжди посеред нас. Навіть в супермаркеті. І
мук 2011.12.10, 20:08
дуже (ДУЖЕ) глибокий текст. кук не зрозумів. кожне речення варте томів.
freeman 2011.12.12, 15:11
Бог, вас любить. На перше, на друге ы на десерт. Барани божі.
24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

216
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

849
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2257
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

814
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1022
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

1953

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

761

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1312 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1543

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1680
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

190
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

395
07.09.2022

Від жовтня в Україні знизяться ціни на гречку. Наразі аграрії вже зібрали 20 тисяч тонн гречаної крупи.

729
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

396
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

382
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

584
02.09.2022

Кожного дня у соціальних мережах отець Іван Гнатюк проводить молитву онлайн, відповідає на запитання, дає поради.

1088
19.09.2022

На жовтень в Івано-Франківському академічному драматичному театрі  підготували  30 вистав, аби ця осінь була наповнена театральним теплом та незабутніми враженнями.

316
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

167
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

321
12.09.2022

Восьмого вересня на 97-му році життя померла королева Великої Британії Єлизавета ІІ.

713
07.09.2022

Співрозмовники приділили увагу безпековим гарантіям та обговорили участь Великої Британії у відбудові України.

662