Метафізика нашої революції

 

Поет, пророк та євангеліст, що жив в глибині віків на острові Патмос, бачив там Ангела. Обличчя Ангела було, як сонце, й над головою сяяла Райдуга. Він сходив з небес, вдягнутий в небесні ризи.

 

Ставши ногами на землю та море, Ангел рикнув голосом, подібним рику лева. І сім пророків вторили йому своїми голосами. Промова їх була таємною.

 

Ангел підняв руку до неба та клявся Сущим во віки віків, Тим, Хто створив небо та все, що на ньому, землю та все, що на ній, море і все, що в ньому...

 

Він клявся, що прийде день, коли возгласить, засурмить Сьомий Ангел, й тоді здійсниться тайна Господня, щодо якої Він благовествував устами рабів Його – пророків. Тайна Преображення...

 

Але перед приходом Сьомого Ангела над світом пронесуться шість інших. На їх крилах буде страждання та смерть.

 

Тайна Преображення веде від смерті до життя.

 

Крила якого з ангелів розкинуті днесь над нами?

 

Одним з головних завдань впровадження принципів та методів нашої революції є вилучення політики з рук бюрократів та віддання її в руки богословів та філософів.

 

Бо саме «князь світу цього» прагне заперечити існування Промислу Божого та вивести політичні процеси не в богословському, а в соціальному плані, зробивши політику продуктом суто людської діяльності.

 

Всі цивілізаційні моделі та соціальні системи, за своєю суттю, не є відпочатковою боговстановленою реальністю. Просто Господь Бог, з великої милості до нас, попускає нам влаштовувати, в збочених гріховною сутністю земних умовах, своє життя з власного вибору. Тому всі проблеми залежать тільки від нашої гріховної суті.

 

І в тій мірі, в якій ми не підкоряємося Богові, то підкоряємося сатані.

 

Ми з вами, як християни, знаємо, що Бог є досконалість. Досконалим та гармонійним є створений Ним світ. Повсякденне ствердження цього і є свободою.

 

Тому усілякі теревені про покращення суспільного життя, поза рамками Віри , без сумніву є справою від лукавого.

 

Наш брат святитель Григорій Палама, вчить нас, що Бог заради людей не тільки втілився, а й став богословом. Тому зміст Божественного Одкровення, яке полягає в Слові Бога про себе,

 

Православ’я є одночасно, як різноманітним, так і універсальним. В ньому поєднується життя в миру та пустельництво, церковні свята та аскетизм, впорядкованість чернечого життя та непередбаченість юродства. Поряд з незмінністю догматів знаходиться богонатхненна творчість, раціональні богословські побудови межують з містичними одкровеннями, катафатичне богослов'я доповнюється апофатичним.

 

Саме в Православ’ї поєднується цілісність традиції з множинністю конкретних форм його втілення та описом релігійного досвіду.

 

Це дає нам можливість гармонізувати усі сфери людського життя, виправляючи та доповнюючи їх. Ми нічого не відкидаємо повністю: бо все покликано до спасіння та обоження. Християни не потребують політики, навпаки це політика потребує християн, оскільки політика, сама по собі, не є ані самоцінністю, ані самодостатністю.

 

Метафізика нашої революції - це вичерпаність системи "традиційної" політики в різноманітності "нетрадиційної" політики. Це політична діяльність в безбожному світі. Це потяг людини до Абсолюту, пошук сакрального сенсу в усьому. Політичне Православ’я – це стратегія та тактика поведінки людини в ситуації втіленого абсурду, панування нечисті та перманентної катастрофи.

 

Метафізика нашої революції – це метод, який обіцяє, що цілі не будуть досягнутими. Це самопожертва заради власного розіп'яття щоб залишитися живим, тоді коли більшість вже є мертвими. Це маса запитань, відповіді на які є смертельними.

 

Метафізика нашої революції – це спасіння в ситуації, коли вже не лишилося ані віри, ані надії, ані любові. Коли благодать відсутня, а Істина нестерпна.

 

Метафізика нашої революції – це надкатафатіка, коли політика вже залежить тільки від Бога.

 

Тому головним завданням для нас в політиці, на сьогоднішній день, є розпізнавання химер, духів, бісів та викриття їх претензій на справжність. І все.

 

А ви думали політика це вибори, балотування, голосування, фракціонування?

 

Метафізика нашої революції – це політика, яка, в першу чергу, заперечує усіляку політику. Це релігійна інтерпретація всієї політики, з метою вичерпати гріховну людську політику до кінця.

 

Це мітинги за присутності Духа Святого. Це боротьба з бюрократією, як очищення місця для сакрального. Це пікети як місця зустрічі з Богом. Це отримання судових вироків в очікуванні сурм ангелів. Це світло Апокаліпсису в темних коридорах держадміністрацій. Це референдум щодо Другого Пришестя, аби знати, хто має врятуватися.

 

Кожна наша дія має вести до попереднього зняття печаток з Книги.

 

Метафізика нашої революції – це перебування в благодаті. Це можливість користуватися дарами Духа Святого. Це тверезий погляд на безумство світу цього. Це панахида над правами людини. Це споглядання за передсмертною агонією розуму.

 

Над цим смітником вже стає видіння Небесного Єрусалиму. Це не страшний сон - це яв, в якій відбувається Останнє Преображення.

 

Істина відкривається тільки в недоступному. Чудо трапляється тільки несподівано. Реальність з'являється тільки тоді, коли робиться щось неможливе.

 

Тому що нюанси, можуть бути великими.

 

А в частковостях скривається чудо.

 

І в кожному відображенні є частка Фаворського Світла.

 

Бо найдрібніші порухи душі визначають останній вибір.

 

Метафізика нашої революції – це рух до Неба. Це відмова від гарантій з вірою в любов. Це зухвальство смиренності. Це провокація добра. Це вовчі шкури для агнців Божих. Це цинізм скромності.

 

Гріхопадіння було здійснено не нами. Первородний гріх ввійшов в людину з бажання пізнати добро та зло. Потім воно переросло в прагнення творити це добро та зло. А закінчилося тим, що більшість людей вже не в стані відрізнити Христа від антихриста.

 

Зайняття політикою, поза рамками Віри, змушує політиків служити сатані: ставати в роль "спасителя людей", займатися лжепророцтвами про "світле майбутнє" та "Царство Боже" на землі.

 

Вслухайтеся в їх пусте, позбавлене сенсу бурмотіння, почуйте мовчазне волання їхньої нещасної свідомості, відчуйте їхній плач та скреготіння зубів. Запитайте їх про сенс абсурду і ви зрозумієте, що в цих тілах порожнеча, в якій нікого нема. Ви спілкуєтеся з ніщо.

 

"Ніщо" присутнє в сьогоднішньому ліберальному світі. В світі, який пропонує Адаму протестувати проти визначеного місця проживання. Єві спокушати диявола. Якову сміятися над янголами. Йову писати скарги на нестерпність страждань. Мойсею залишитися в Єгипті. Івану Хрестителю проповідувати разом зі "свідками Єгови". Блудному сину судитися зі своїм батьком. Савлу очолити Держкомрелігії. Івану Богослову написати "політкоректний" Апокаліпсис.

 

І тільки ми говоримо про те, про що бояться говорити "політики світу цього":

 

- Істина не продається і не купляється.

- Угоди укладаються тільки з пеклом.

- Жодні заслуги не є гарантією спасіння.

- Знання тільки підводить до останньої межі.

- Тайни Буття не осягаються розумом.

 

 

Ми чесно пропонуємо кожному його непосильний хрест.

Ми нагадуємо кожному про те, про що той не хоче зізнатися навіть собі.

Ми кличемо туди, де неможливо знаходитися та передаємо досвід, який неможливо взяти.

 

Кінець Світу буде веселим.

Вселенська Катастрофа – святковою.

Друге Пришестя – несподіваним.

Страшний Суд – радісним.

 

 

В Ім'я Отця, Сина та Святого Духа.

Амінь.

 

Сергій Чаплигін,

Братство


09.12.2011 Сергій Чаплигін 1455 6
Коментарі (6)

Кук 2011.12.10, 13:40
Маячня. Чаплигін мавпує Корчинського, але немає його публіцистичного дару, спостережливості й вишуканого гумору
NYK 2011.12.10, 14:39
ПРИВИКАЙ, КУК. СЕ ЧИСТА РАДИК. ТЕОЛОГІЯ. ТАК ВЖЕ ГОВОРЯТ ПРОРОКИ ПРИХОДУ-2 ІСУСА. А КОРЧ ПРОСТО ОРГОВИК. А СЕЙ Є ТЕОЛОГ. А ТИ ЇХ РІВНАЄШ. СКОРО СПИНИТСІ ЛІБЕР ЕКОНОМІКА І ГОЛОВНИМИ ТОВАРАМИ СТАНУТ ЇДА І ВОДА. ХОТЬ НА РІК. І ТОГДИ ВСІ ПРОЗРІЮТ. І ВЕРНУТСІ ПІД БОГА! ФІРТКА СЕ ВЖЕ ЯК РІК ЗРОЗУМІЛА І ТОМУ ДРУКУЄ ТАКІ МАТЕРІАЛИ ЗЛІВА.
НЮКу 2011.12.10, 18:02
Їжа, вода і зброя.
Кук 2011.12.10, 18:30
Все буде добре :) А Ісус завжди посеред нас. Навіть в супермаркеті. І
мук 2011.12.10, 20:08
дуже (ДУЖЕ) глибокий текст. кук не зрозумів. кожне речення варте томів.
freeman 2011.12.12, 15:11
Бог, вас любить. На перше, на друге ы на десерт. Барани божі.
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5054 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1764 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

3955 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3108 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7866 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20164 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

197

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

738

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1824

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2307
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

618
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

400
15.07.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

14358
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

905
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1148 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6033 2
07.07.2024

В Івано-Франківську освятили престол в оновленому храмі релігійної громади Матері Божої Неустанної Помочі, що на вулиці Івасюка.  

4708 1
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23313 1
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

901 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

976 2
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

416
14.07.2024

Серед тих, хто бачить скоріше єдність або хоча б в рівній мірі елементи єдності та роз’єднаності, переважна більшість (67-68%) хочуть бачити критику влади конструктивною або щоб її взагалі не було.  

889 1