Метафізика нашої революції

 

Поет, пророк та євангеліст, що жив в глибині віків на острові Патмос, бачив там Ангела. Обличчя Ангела було, як сонце, й над головою сяяла Райдуга. Він сходив з небес, вдягнутий в небесні ризи.

 

Ставши ногами на землю та море, Ангел рикнув голосом, подібним рику лева. І сім пророків вторили йому своїми голосами. Промова їх була таємною.

 

Ангел підняв руку до неба та клявся Сущим во віки віків, Тим, Хто створив небо та все, що на ньому, землю та все, що на ній, море і все, що в ньому...

 

Він клявся, що прийде день, коли возгласить, засурмить Сьомий Ангел, й тоді здійсниться тайна Господня, щодо якої Він благовествував устами рабів Його – пророків. Тайна Преображення...

 

Але перед приходом Сьомого Ангела над світом пронесуться шість інших. На їх крилах буде страждання та смерть.

 

Тайна Преображення веде від смерті до життя.

 

Крила якого з ангелів розкинуті днесь над нами?

 

Одним з головних завдань впровадження принципів та методів нашої революції є вилучення політики з рук бюрократів та віддання її в руки богословів та філософів.

 

Бо саме «князь світу цього» прагне заперечити існування Промислу Божого та вивести політичні процеси не в богословському, а в соціальному плані, зробивши політику продуктом суто людської діяльності.

 

Всі цивілізаційні моделі та соціальні системи, за своєю суттю, не є відпочатковою боговстановленою реальністю. Просто Господь Бог, з великої милості до нас, попускає нам влаштовувати, в збочених гріховною сутністю земних умовах, своє життя з власного вибору. Тому всі проблеми залежать тільки від нашої гріховної суті.

 

І в тій мірі, в якій ми не підкоряємося Богові, то підкоряємося сатані.

 

Ми з вами, як християни, знаємо, що Бог є досконалість. Досконалим та гармонійним є створений Ним світ. Повсякденне ствердження цього і є свободою.

 

Тому усілякі теревені про покращення суспільного життя, поза рамками Віри , без сумніву є справою від лукавого.

 

Наш брат святитель Григорій Палама, вчить нас, що Бог заради людей не тільки втілився, а й став богословом. Тому зміст Божественного Одкровення, яке полягає в Слові Бога про себе,

 

Православ’я є одночасно, як різноманітним, так і універсальним. В ньому поєднується життя в миру та пустельництво, церковні свята та аскетизм, впорядкованість чернечого життя та непередбаченість юродства. Поряд з незмінністю догматів знаходиться богонатхненна творчість, раціональні богословські побудови межують з містичними одкровеннями, катафатичне богослов'я доповнюється апофатичним.

 

Саме в Православ’ї поєднується цілісність традиції з множинністю конкретних форм його втілення та описом релігійного досвіду.

 

Це дає нам можливість гармонізувати усі сфери людського життя, виправляючи та доповнюючи їх. Ми нічого не відкидаємо повністю: бо все покликано до спасіння та обоження. Християни не потребують політики, навпаки це політика потребує християн, оскільки політика, сама по собі, не є ані самоцінністю, ані самодостатністю.

 

Метафізика нашої революції - це вичерпаність системи "традиційної" політики в різноманітності "нетрадиційної" політики. Це політична діяльність в безбожному світі. Це потяг людини до Абсолюту, пошук сакрального сенсу в усьому. Політичне Православ’я – це стратегія та тактика поведінки людини в ситуації втіленого абсурду, панування нечисті та перманентної катастрофи.

 

Метафізика нашої революції – це метод, який обіцяє, що цілі не будуть досягнутими. Це самопожертва заради власного розіп'яття щоб залишитися живим, тоді коли більшість вже є мертвими. Це маса запитань, відповіді на які є смертельними.

 

Метафізика нашої революції – це спасіння в ситуації, коли вже не лишилося ані віри, ані надії, ані любові. Коли благодать відсутня, а Істина нестерпна.

 

Метафізика нашої революції – це надкатафатіка, коли політика вже залежить тільки від Бога.

 

Тому головним завданням для нас в політиці, на сьогоднішній день, є розпізнавання химер, духів, бісів та викриття їх претензій на справжність. І все.

 

А ви думали політика це вибори, балотування, голосування, фракціонування?

 

Метафізика нашої революції – це політика, яка, в першу чергу, заперечує усіляку політику. Це релігійна інтерпретація всієї політики, з метою вичерпати гріховну людську політику до кінця.

 

Це мітинги за присутності Духа Святого. Це боротьба з бюрократією, як очищення місця для сакрального. Це пікети як місця зустрічі з Богом. Це отримання судових вироків в очікуванні сурм ангелів. Це світло Апокаліпсису в темних коридорах держадміністрацій. Це референдум щодо Другого Пришестя, аби знати, хто має врятуватися.

 

Кожна наша дія має вести до попереднього зняття печаток з Книги.

 

Метафізика нашої революції – це перебування в благодаті. Це можливість користуватися дарами Духа Святого. Це тверезий погляд на безумство світу цього. Це панахида над правами людини. Це споглядання за передсмертною агонією розуму.

 

Над цим смітником вже стає видіння Небесного Єрусалиму. Це не страшний сон - це яв, в якій відбувається Останнє Преображення.

 

Істина відкривається тільки в недоступному. Чудо трапляється тільки несподівано. Реальність з'являється тільки тоді, коли робиться щось неможливе.

 

Тому що нюанси, можуть бути великими.

 

А в частковостях скривається чудо.

 

І в кожному відображенні є частка Фаворського Світла.

 

Бо найдрібніші порухи душі визначають останній вибір.

 

Метафізика нашої революції – це рух до Неба. Це відмова від гарантій з вірою в любов. Це зухвальство смиренності. Це провокація добра. Це вовчі шкури для агнців Божих. Це цинізм скромності.

 

Гріхопадіння було здійснено не нами. Первородний гріх ввійшов в людину з бажання пізнати добро та зло. Потім воно переросло в прагнення творити це добро та зло. А закінчилося тим, що більшість людей вже не в стані відрізнити Христа від антихриста.

 

Зайняття політикою, поза рамками Віри, змушує політиків служити сатані: ставати в роль "спасителя людей", займатися лжепророцтвами про "світле майбутнє" та "Царство Боже" на землі.

 

Вслухайтеся в їх пусте, позбавлене сенсу бурмотіння, почуйте мовчазне волання їхньої нещасної свідомості, відчуйте їхній плач та скреготіння зубів. Запитайте їх про сенс абсурду і ви зрозумієте, що в цих тілах порожнеча, в якій нікого нема. Ви спілкуєтеся з ніщо.

 

"Ніщо" присутнє в сьогоднішньому ліберальному світі. В світі, який пропонує Адаму протестувати проти визначеного місця проживання. Єві спокушати диявола. Якову сміятися над янголами. Йову писати скарги на нестерпність страждань. Мойсею залишитися в Єгипті. Івану Хрестителю проповідувати разом зі "свідками Єгови". Блудному сину судитися зі своїм батьком. Савлу очолити Держкомрелігії. Івану Богослову написати "політкоректний" Апокаліпсис.

 

І тільки ми говоримо про те, про що бояться говорити "політики світу цього":

 

- Істина не продається і не купляється.

- Угоди укладаються тільки з пеклом.

- Жодні заслуги не є гарантією спасіння.

- Знання тільки підводить до останньої межі.

- Тайни Буття не осягаються розумом.

 

 

Ми чесно пропонуємо кожному його непосильний хрест.

Ми нагадуємо кожному про те, про що той не хоче зізнатися навіть собі.

Ми кличемо туди, де неможливо знаходитися та передаємо досвід, який неможливо взяти.

 

Кінець Світу буде веселим.

Вселенська Катастрофа – святковою.

Друге Пришестя – несподіваним.

Страшний Суд – радісним.

 

 

В Ім'я Отця, Сина та Святого Духа.

Амінь.

 

Сергій Чаплигін,

Братство


09.12.2011 Сергій Чаплигін 1264 6
Коментарі (6)

Кук 2011.12.10, 13:40
Маячня. Чаплигін мавпує Корчинського, але немає його публіцистичного дару, спостережливості й вишуканого гумору
NYK 2011.12.10, 14:39
ПРИВИКАЙ, КУК. СЕ ЧИСТА РАДИК. ТЕОЛОГІЯ. ТАК ВЖЕ ГОВОРЯТ ПРОРОКИ ПРИХОДУ-2 ІСУСА. А КОРЧ ПРОСТО ОРГОВИК. А СЕЙ Є ТЕОЛОГ. А ТИ ЇХ РІВНАЄШ. СКОРО СПИНИТСІ ЛІБЕР ЕКОНОМІКА І ГОЛОВНИМИ ТОВАРАМИ СТАНУТ ЇДА І ВОДА. ХОТЬ НА РІК. І ТОГДИ ВСІ ПРОЗРІЮТ. І ВЕРНУТСІ ПІД БОГА! ФІРТКА СЕ ВЖЕ ЯК РІК ЗРОЗУМІЛА І ТОМУ ДРУКУЄ ТАКІ МАТЕРІАЛИ ЗЛІВА.
НЮКу 2011.12.10, 18:02
Їжа, вода і зброя.
Кук 2011.12.10, 18:30
Все буде добре :) А Ісус завжди посеред нас. Навіть в супермаркеті. І
мук 2011.12.10, 20:08
дуже (ДУЖЕ) глибокий текст. кук не зрозумів. кожне речення варте томів.
freeman 2011.12.12, 15:11
Бог, вас любить. На перше, на друге ы на десерт. Барани божі.
27.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з подружжям, яке вперше в житті вирішило дотримуватись Великого посту. А також поцікавилась в дієтологині Тетяни Чевалюк, як постити без шкоди для власного здоров’я.

386
21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

763
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

625
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

1128
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

13386 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1637

СНО-ІІІ – Договір про скорочення наступальних озброєнь, який підписали РФ та США у 2010 році та спроба Росії його припинити.

192

Розглянемо брехню Кремля у контексті фактів. Почнемо з Будапештського меморандуму 1994 року, де Росія поставила свій підпис. 

395

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

432

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

897
28.03.2023

Журналістка Фіртки поспілкувалась з подружжям, яке вперше в житті вирішило дотримуватись Великого посту та дізналась, з якими викликами довелось зіткнутись молодій сім’ї.  

82
27.03.2023

Мета Великого посту полягає у приготуванні до святкування Великодня, а сам піст — має сенс очищення та покаяння.

198
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

332
28.03.2023

У вівторок, 28 березня, на вулиці Довженка відбулося офіційне звільнення церкви московського патріархату та її передача під управління Православної церкви України.

111
27.03.2023

Якщо подружжя переживає кризові моменти у сім’ї, священник радить прийти на розмову до фахівця.  

236
21.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

389
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

526
27.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3618
26.03.2023

Україна вимагає скликати Раду безпеки Організації Об’єднаних Націй у зв’язку з наміром Росії розмістити на території Білорусі тактичну ядерну зброю.  

204
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

418
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

596
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

903