Месія number two (ნომერი ორი)

Україна дивна держава. Спочатку вона вибирає на свою голову тих, кого обирає, а потім тєжко (вибачте за діалект) чекає месію, який прийде і порятує від своїх же обранців. І так рік за роком. Що саме цікаво, що месії, час від часу, з’являються на горизонті українського «піпл хаває». І піпл хаває. Смачно хаває. Аж до…

Месії приходять такі чисті, красиві, навіть з відбитком мученика. Таких український народ любить. Це вже давно прорахували політтехнологи, от і вантажать нам світлі і добрі образи ймовірних рятівників українського світу.

Правда, від часу проголошення Незалежності до революції Гідності, месій не так було багато. Була проблема. Мало хто тягнув на цю роль, тому що тяжіло партминуле. Правда був один чи два, але дуже швидко всі зрозуміли, що месія насправді ряжений.

А от після революції Гідності месій поперло, тільки встигай молитися. Спочатку була месі №1. Народ її чекав і вірив, що ось тільки вона вирветься з полону, із страшних катівень москальських, як одразу почне творити чудеса, рятувати бідних і не жалувати остогидлих олігархів. Що сталося? Самі знаєте. Соромно згадувати, що ми  вірили у таку месію…

Тепер новий месія. Не наш. Заморський. Дико було дивитися, як проривався державний кордон і несамовито кричав натовп: «Миша».

Який з Міхо месія? Насправді дуже швидко час дасть відповідь на питання Мішиної месійності. Лише не хотілося б, щоб месія № 2 не виявися ще гіршим ніж месія № 1. Тому, що за віру в № 1, лиш поки соромно, а за № 2, декому, можливо прийдеться відповідати перед Законом, за прорив кордону, інші порушення.

Але то такє, сьогодні, ще ейфорія і невідомість. Жадання перемоги самих над собою, а завтра буде осмислення всього, що сталося з нами, з державою. І не виключено, що похмілля прийде, коли зрозумієш, що і цей дядько був надутий і надутий не нами.

Мені, як політтехнологу зрозуміло багато речей. Все, що відбулося, це написаний сценарій знову для «піпл хаває». Ця акція давно спланована і не виключено, що самою владою.

Що насправді відбувається? Тут я поділюся своїми міркуваннями. Влада готується до виборів. Логічно і природно, що влада хоче зберегти свої позиції. Для цього потрібен театр, який відволіче увагу, від якогось ймовірного кандидата, який може десь вирости і на настроях незадоволеного соціуму втрутитися у боротьбу за владу. І не дай Бог, це буде, якийсь харизматичний українець. Ось тут і випливає наш № 2, який не може ні на що претендувати. Йому штучно підіймається рейтинг, щоб відвернути увагу електорату від потенційного, який десь визріває, лідера. За № 2 вишиковується у чергу частина політичних невдах, за яких ніколи ніхто реально не проголосує. Звідси може вийти, що ми отримаємо вибори Президента (у вже відомому форматі Кучма-Симоненко, де буде вибір без вибору).

Тому, що попереду? Вибори, закономірний результат і знову очікування месії. Все просто і все давно за всіх придумано. І буде так до тих пір, поки українці не зрозуміють, хто вони, на якій Землі живуть і що для них насправді Україна. Тому, поки цього не сталося, не хвилюйтеся, не порушуйте Закон, ведіть здоровий спосіб життя і все буде так, як має бути…


12.09.2017 Ігор Макарук 2133 1
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

988
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2402
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2052
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2083
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6331 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2378 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

243

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1065

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1050

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1316
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

190
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

532
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1990
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26426
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

488
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10392 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7933
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

477
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

336
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

483
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

561
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1505