Соціологи дослідили рівень міжособистісної політико-психологічної напруженості українців під час війни – відчуття негативних емоцій від конфліктного спілкування на політичні теми.
У цілому майже половина українців вказала, що відчувала негативні емоції від спілкування з опонентами на політичні теми.
Такими є дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), передає Фіртка.
Так, 51,5% респондентів не змогли пригадати таких випадків (у 2021 році таких людей було дещо більше — 55,4%). Водночас зіткнення з чужою ворожістю під час спілкування про політику оминула більшу частку людей — 69,9% не мали такого досвіду.
Ситуація у регіонах наступна:
Порівняно сильніша міжособистісна політико-психологічна напруженість характерна для жителів сходу та півдня України. При цьому серед тих, хто переїхав на нове місце після початку війни, напруженість є нижчою.
Разом з тим, у лютому 2023 кількість тих, хто майже щоденно відчуває негативні почуття від суперечок на політичні теми, в кілька разів перевищує відповідну категорію, яка стикається з ворожістю співрозмовників (8,5% проти 2,0%).
Цьогоріч 45% опитаних повідомили, що не мають міжособистісної політико-психологічної напруженості, натомість у 9,6% людей вона на високому рівні.
Найсильніша міжособистісна політико-психологічна напруженість спостерігається серед потенційних виборців політичної партії "Європейська солідарність".
Крім того, соціологи фіксують загальну тенденцію до підвищення загальної кількості населення без міжособистісної політико-психологічної напруженості зі збільшенням віку. Однак, саме середні вікові групи (особливо від 40 до 59 років) характеризуються актуалізацією середньої та високої напруженості на політичному ґрунті.
Міжособистісна політико-психологічна напруженість є різновидом дистресу (руйнівного стресу), що виникає внаслідок надмірної зацікавленості індивіда політичними процесами, а також неконструктивної комунікації з цього приводу з людьми.
Така напруженість може охоплювати та тих, хто мало зацікавлений політикою, але постійно взаємодіє з людьми, які постійно обговорюють політичні проблеми.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни