Медицину Івано-Франківська визнали найкращою

 

Щороку в сфері охорони здоров’я відбувається своєрідне підведення підсумків. Існує ряд рейтингових показників, за якими і визначають кращі медичні заклади того чи іншого регіону. Цього року на перше місце вийшла галузь охорони здоров’я міста Івано-Франківська, а саме поліклініки, стаціонари лікарень, пологовий будинок та станції швидкої допомоги.

 

«Уже на протязі чотирьох років, з того часу, як я став головним лікарем Івано-Франківська, ми прикладали максимум зусиль для того, щоб у нас покращилася дитяча народжуваність, зменшилася смертність, знизилися показники по захворюванню на туберкульоз. Ще чотири роки тому охорона здоров’я міста по рейтингу була на 12 місці, уже за перший рік моєї роботи – на 8-му. Минулого року ми піднялися на 4 місце, а цього року стали лідерами», ­– розповідає головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк.

 

Серед рейтингових показників, які власне і визначають рівень розвитку медичної сфери того чи іншого регіону, народжуваність і смертність, кількість людей з інвалідністю, кількість хворих на туберкульоз та на онкозахворювання, кількість медикаментів, які виділяють на душу населення, нові технології, які з’являються у медичних закладах, тощо.

 

«На протязі цих років ми не даремно працювали і на сьогоднішній день дуже приємно бачити позитивний результат: втілення нових технологій, відкриття нових відділень, зокрема штучної нирки, відділення малоінвазивної хірургії, покращені умови перебування пацієнтів у пологовому будинку, відкриття дитячої реанімації.

 

Ми стараємося забезпечити кращу доступність нашого пацієнта до лікаря, до медицини. Важливими є і ті інновації, які ми запровадили на «швидкій». Мова про карети швидкої медичної допомоги, які були закуплені чотири роки тому і які, тільки на одному пальному, зекономили за цей час майже 2 млн. бюджетних коштів і врятували понад 1,5 тис людей, яким вчасно надали медичну допомогу», – каже Тарас Масляк.

 

«На засіданні колегії «Про діяльність органів і закладів охорони здоров’я Івано-Франківської області в 2011 р. та завдання на 2012 рік та перспективу», аналізуючи ті чи інші показники, також позитивно згадували медицину Івано-Франківська, –  розповідає заступник головного лікаря міста Володимир Вовчук. – Протягом останніх років ми зуміли покращити наші діагностичні підрозділи, закупили багато нового обладнання, постійно контролювали робочий процес, проводили кожні три місяці наради по підсумках роботи. Це давало можливість оперативно вказати головному лікарю того чи іншого медичного закладу на недоліки і якомога скоріше виправити їх».

 

Без сумніву, запевняють медики, зроблено не усе і у них є дуже багато планів, які втілюватимуть у життя уже найближчим часом. Плани стосуються насамперед урядової програми реформування охорони здоров’я і медики Івано-Франківська мають свої напрацювання, свої бачення цієї програми, ролі сімейного лікаря, лікаря загальної практики.

 

«Дуже приємно, що у порівнянні з попередніми роками, скарг на медичну сферу у нас зменшилося втричі. Хотілося б, звісно, щоб мешканці Івано-Франківська стовідсотково були забезпечені медикаментами, хотілося б, щоб були комфортніші палати, але якщо ми будемо працювати і нам не заважатимуть, допомагатимуть і розумітимуть, що у державі найцінніше – це здоров’я людини, що саме воно є основним багатством, тоді ми зможемо багато чого досягнути і втілити усе, що лише в наших силах», – каже головний лікар міста Тарас Масляк.


20.02.2012 2223 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

908
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1497
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3331 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2608
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3485
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3026

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

367

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

833

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

838

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1458
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3281
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20775
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

996
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

530
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

594
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1157
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5852
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

292
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3665 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

707 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1038
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1383 2