
Міський голова Руслан Марцінків разом із дружиною визначилися з сімейним лікарем та підписали декларації. Свій вибір вони зупинили на поліклініці №5.
А загалом, як писала Фіртка, зі своїм лікарем визначилися вже понад 40 тисяч франківців.
Підписання декларації – обов’язковий крок для забезпечення медичного обслуговування. Сама процедура – проста та займає не більше 15 хвилин. З собою потрібні тільки паспорт, ідентифікаційний код та медична карта.
«Насправді, все дуже просто, але сам крок важливий. Адже відтепер міняється філософія надання медичної допомоги», - наголосив Марцінків та закликав громаду й собі визначитися зі своїм лікарем.
Підкреслює, що найкраще це зробити до 1 липня.
Особливістю реформи є те, що обслуговуватися пацієнт може у будь-якого лікаря, незалежно від прописки. Територіального обмеження немає, можна послухати рекомендації друзів чи знайомих, власними вподобаннями чи відгуками про лікаря. Головне, щоб медик викликав довіру.
І саме тому зволікати потенційним пацієнтам не варто. Адже для лікарів встановлена квота: максимальна кількість укладених декларацій – 1800 на одного сімейного та 2000 – для терапевта, 900 – для педіатра.
Головний лікар міської поліклініки №5 Ольга Савчук наголосила, що добре обирати тоді, коли ще цей вибір є, щоб не підписувати декларацію по залишковому принципу.
Декларація з лікарем – одне з головних нововведень медичної реформи. В Івано-Франківську пацієнти поспішають обрати свого лікаря та підписати з ним угоду. Принцип такий: чим більше осіб обслуговує лікар, тим більшу зарплатню отримує.
До речі, підписана декларація не має терміну дії. Якщо пацієнта лікар влаштовує, він обслуговується у нього роками.
Якщо ні, має право підписати декларацію з іншим лікарем. При цьому попередня декларація автоматично анулюється. Аби підписати угоду, потрібно прийти на прийом з паспортом. За дитину таку декларацію мають право підписати хтось із батьків.