Максим Кицюк: Потрібен новий лідер, який візьме на себе відповідальність

 

 

У ніч на суботу 30 листопада в Івано-Франківську побили одного з лідерів студентського Євромайдану Максима Кицюка, голову ВМГО «Фундація регіональних ініціатиів». На місці злочину міліція була переконана, що це не пов’язано ні з політикою, ні з громадською позицією чоловіка. Максим Кицюк розповів «Студвей» про свою діяльність, Євроровелюцію в Івано-Франківську та роль політиків у ній.

 

─ Максиме, з чого усе розпочалося? Як ти долучився до Єврореволюції в Івано-Франківську?

─ Я побачив переписку місцевих активістів у Facebook, які запропонували зібратися вночі 22 листопада в центрі на Вічевому майдані. Першу акцію з перекриттям дороги ми вирішили робити разом. Особисто я хотів для себе зрозуміти, яким має бути справжній студент. І, визначившись, показати іншим цей приклад.

Ви вивели студентів на страйк. Це було складно?

─ Перші обличчя, які ми бачили, були здивовані, а викладачі так взагалі обурені. Але коли ми ходили по поверхах вишів та скандували євроінтеграційні гасла, то багато хто висувався із авдиторій і посміхався. Після переговорів з ректорами ми дійшли згоди, що всі пропуски студентів за час Євромайдану є поважною причиною. Щоправда, був інцидент з ректором Медичного університету, який підпорядковується Міністерству охорони здоров’я.

Ректори дотримали свого слова?

─ Знаю, що дотримали. Навіть відпрацювання для студентів зробили значно меншими, ніж вони мали бути. Як то кажуть, крізь пальці подивилися на ситуацію і поставилися до неї із розумінням.

─  Яка роль політиків у івано-франківському Євромайдані? Яка від них користь?

─ Якщо говорити про політиків, то варто зрозуміти одну річ – у них є багато зв’язків і ресурсів. Так, на початку вони нам допомагали. Але те, що відбулося після того, як закінчився студентський страйк, – це абсолютно політична акція.

Максиме, на твій погляд, наскільки важлива участь політиків у Єврореволюції в загальноукраїнському контексті?

─ У загальноукраїнському контексті в мене є певне нерозуміння того, чому об’єднана опозиція взяла на себе відповідальність представляти всіх незадоволених. Адже обурені люди, які вийшли, не давали їм такого морального права. Це перше. А друге – згадаймо дослідження, яке було проведено під час Маршу мільйонів. За його результатами дев’яносто відсотків усіх присутніх – це позапартійні і люди, які не є членами жодних громадських організацій чи рухів.

Від своєї громадської діяльності ти постраждав фізично, хоч міліція в одній з останніх заяв говорить, що твоє побиття нібито вже не пов’язане з організацією студентського страйку в Івано-Франківську. Не шкодуєш, що так активно віддався Єврореволюції?

─ Не шкодую ні за чим: що сталося, те сталося. Хочу підійти до цього більш по-філософськи, з розумінням того, що Бог всіх розсудить і кожному воздасться за його справи. Зараз мені треба зібрати певну суму для операції, а коли одужаю, далі активно займатимуся громадською діяльністю. Про справу з побиттям нічого не можу сказати, бо підписував папери про нерозголошення матеріалів слідства. Ще не відомо результати розслідування, тому й говорити поки немає про що.

У нинішній ситуації що ти особисто плануєш робити?

─ Я зараз лікуюся, тому, на жаль, не можу брати активної участі. Переважно займаюся різними переговорами, обговореннями ідей. Я внутрішньо розумію, що було б добре, якби з’явився новий лідер, який би зміг взяти на себе відповідальність замість політиків, що просто бояться і не можуть нормально керувати людьми. Те, що я зараз бачу в Києві – це велика кількість людей, які приїхали з певною метою змінювати щось в країні, а не просто стояти, слухати виступи зі сцени музичних гуртів і скандувати «Слава Україні! Героям слава!» Вони приїхали робити спільну справу, але їх ніхто не чує.

Максиме, розкажи трохи про Фундацію регіональних ініціатив – чим вона займається, яка твоя участь?

─ Організація була створена у 2002 році в Ужгороді. У 2006 вона вже виросла у всеукраїнську. Основна мета її діяльності – це активізація молоді, розвиток молодіжного сектору та активне його залучення до різних суспільно-культурних процесів. Я в організації з 2008 року, беру участь в різних проектах: екологічних, культурних, громадських… Тож певного досвіду я набув. Організація зараз налічує близько десяти тисяч членів за роки існування, а залучених людей ще більше. Займаємося різною діяльністю, але неполітичною і некомерційною.

Максиме, чим ще в житті цікавишся, чим займаєшся?

─ Я дуже люблю подорожувати. Ще одне моє хобі – онлайн-маркетинг. Це та спеціальність, за якою працюю зараз. А ще література. Я хотів би видати збірку своїх віршів, але ще не дійшли руки нормально її впорядкувати. Може, колись вдасться.

 

Сабвей

 

Лідера франківського Майдану виписали з лікарні. Він продовжить лікування у Києві


22.12.2013 643 2
Коментарі (2)

дддд 2013.12.23, 10:39
Побрийся бородатік.
піноЧЕЧЕТОВ 2013.12.23, 13:28
до дддд, убєйсо дибілятік
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

465
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3017
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21152
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2019
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1532 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2404

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

95

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

772

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2190

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

862
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

200
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

494
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1034
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

194
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

811
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

783
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

715
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8258
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

942 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

909
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2212 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

857