Максим Кицюк: Потрібен новий лідер, який візьме на себе відповідальність

 

 

У ніч на суботу 30 листопада в Івано-Франківську побили одного з лідерів студентського Євромайдану Максима Кицюка, голову ВМГО «Фундація регіональних ініціатиів». На місці злочину міліція була переконана, що це не пов’язано ні з політикою, ні з громадською позицією чоловіка. Максим Кицюк розповів «Студвей» про свою діяльність, Євроровелюцію в Івано-Франківську та роль політиків у ній.

 

─ Максиме, з чого усе розпочалося? Як ти долучився до Єврореволюції в Івано-Франківську?

─ Я побачив переписку місцевих активістів у Facebook, які запропонували зібратися вночі 22 листопада в центрі на Вічевому майдані. Першу акцію з перекриттям дороги ми вирішили робити разом. Особисто я хотів для себе зрозуміти, яким має бути справжній студент. І, визначившись, показати іншим цей приклад.

Ви вивели студентів на страйк. Це було складно?

─ Перші обличчя, які ми бачили, були здивовані, а викладачі так взагалі обурені. Але коли ми ходили по поверхах вишів та скандували євроінтеграційні гасла, то багато хто висувався із авдиторій і посміхався. Після переговорів з ректорами ми дійшли згоди, що всі пропуски студентів за час Євромайдану є поважною причиною. Щоправда, був інцидент з ректором Медичного університету, який підпорядковується Міністерству охорони здоров’я.

Ректори дотримали свого слова?

─ Знаю, що дотримали. Навіть відпрацювання для студентів зробили значно меншими, ніж вони мали бути. Як то кажуть, крізь пальці подивилися на ситуацію і поставилися до неї із розумінням.

─  Яка роль політиків у івано-франківському Євромайдані? Яка від них користь?

─ Якщо говорити про політиків, то варто зрозуміти одну річ – у них є багато зв’язків і ресурсів. Так, на початку вони нам допомагали. Але те, що відбулося після того, як закінчився студентський страйк, – це абсолютно політична акція.

Максиме, на твій погляд, наскільки важлива участь політиків у Єврореволюції в загальноукраїнському контексті?

─ У загальноукраїнському контексті в мене є певне нерозуміння того, чому об’єднана опозиція взяла на себе відповідальність представляти всіх незадоволених. Адже обурені люди, які вийшли, не давали їм такого морального права. Це перше. А друге – згадаймо дослідження, яке було проведено під час Маршу мільйонів. За його результатами дев’яносто відсотків усіх присутніх – це позапартійні і люди, які не є членами жодних громадських організацій чи рухів.

Від своєї громадської діяльності ти постраждав фізично, хоч міліція в одній з останніх заяв говорить, що твоє побиття нібито вже не пов’язане з організацією студентського страйку в Івано-Франківську. Не шкодуєш, що так активно віддався Єврореволюції?

─ Не шкодую ні за чим: що сталося, те сталося. Хочу підійти до цього більш по-філософськи, з розумінням того, що Бог всіх розсудить і кожному воздасться за його справи. Зараз мені треба зібрати певну суму для операції, а коли одужаю, далі активно займатимуся громадською діяльністю. Про справу з побиттям нічого не можу сказати, бо підписував папери про нерозголошення матеріалів слідства. Ще не відомо результати розслідування, тому й говорити поки немає про що.

У нинішній ситуації що ти особисто плануєш робити?

─ Я зараз лікуюся, тому, на жаль, не можу брати активної участі. Переважно займаюся різними переговорами, обговореннями ідей. Я внутрішньо розумію, що було б добре, якби з’явився новий лідер, який би зміг взяти на себе відповідальність замість політиків, що просто бояться і не можуть нормально керувати людьми. Те, що я зараз бачу в Києві – це велика кількість людей, які приїхали з певною метою змінювати щось в країні, а не просто стояти, слухати виступи зі сцени музичних гуртів і скандувати «Слава Україні! Героям слава!» Вони приїхали робити спільну справу, але їх ніхто не чує.

Максиме, розкажи трохи про Фундацію регіональних ініціатив – чим вона займається, яка твоя участь?

─ Організація була створена у 2002 році в Ужгороді. У 2006 вона вже виросла у всеукраїнську. Основна мета її діяльності – це активізація молоді, розвиток молодіжного сектору та активне його залучення до різних суспільно-культурних процесів. Я в організації з 2008 року, беру участь в різних проектах: екологічних, культурних, громадських… Тож певного досвіду я набув. Організація зараз налічує близько десяти тисяч членів за роки існування, а залучених людей ще більше. Займаємося різною діяльністю, але неполітичною і некомерційною.

Максиме, чим ще в житті цікавишся, чим займаєшся?

─ Я дуже люблю подорожувати. Ще одне моє хобі – онлайн-маркетинг. Це та спеціальність, за якою працюю зараз. А ще література. Я хотів би видати збірку своїх віршів, але ще не дійшли руки нормально її впорядкувати. Може, колись вдасться.

 

Сабвей

 

Лідера франківського Майдану виписали з лікарні. Він продовжить лікування у Києві


22.12.2013 575 2
Коментарі (2)

дддд 2013.12.23, 10:39
Побрийся бородатік.
піноЧЕЧЕТОВ 2013.12.23, 13:28
до дддд, убєйсо дибілятік
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

499
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

861 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3010
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33572
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2459
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3675

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

504

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1347

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

847

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

1053
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

388
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

302
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

670
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1260
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1051
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1146
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

900
13.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30299 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1037
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

4030
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

586
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

611