Від початку 2010 року в лабораторіях молекулярно-генетичних досліджень, що діють на базі випробувальних центрів Держспоживстандарту України, було проведено 11 тис. 720 випробувань зразківпродовольчої сировини та харчових продуктів на вміст генетично модифікованих організмів (ГМО). У 702 зразках продукції було виявлено вміст ГМО (5,9 % перевірених зразків). Генетично модифіковані організми були знайдені, зокрема в хлібобулочних, кондитерських, цукристих, м’ясних та ковбасних виробах, у м’ясних напівфабрикатах, молочній продукції тощо.
Минулого року відсоток вмісту ГМО у продуктах харчування був приблизно на тому самому рівні: із 4 тис. 697 перевірених зразківпродовольчої сировини та харчових продуктів ГМО містилось у 254 зразках (5,4 %). При цьому у 122 зразках виявлено вміст ГМО понад 0,9 %.
Довідково
На сьогодні Національним агентством з акредитації України у системі Держспоживстандарту (на базі центрів стандартизації, метрології та сертифікації) акредитовано 14 лабораторій молекулярно-генетичних досліджень на право проведення якісного та кількісного визначення генетично модифікованих організмів в продукції. Зазначені лабораторії створені на базі ДП "Укрметртестстандарт" (Київ), ДП "Волиньстандартметрологія" (Луцьк), ДП "Вінницястандартметрологія" (Вінниця), ДП "Кримстандартметрологія" (Сімферополь), ДП "Луганськстандартметрологія" (Луганськ), ДП "Кривбасстандартметрологія" (Кривий Ріг), ДП "Житомирстандартметрологія" (Житомир), ДП "Харківстандартметрологія" (Харків), ДП "Донецькстандартметрологія" (Донецьк), ДП "Дніпростандартметрологія" (Дніпропетровськ), ДП "Кіровоградстандартметрологія" (Кіровоград), ДП "Івано-Франківськстандартметрологія" (Івано-Франківськ), ДП "Київоблстандартметрологія" (Біла Церква) та ДП "Сумистандартметрологія" (Суми).