Майдан забудують, або заллють

Для того, щоб гіпотетичні мітинги не заважали киянам та гостям міста ходити по Майдану, його заздалегідь перекрили міліцейськими барикадами. Певно, навіть порожній Майдан Незалежності викликає тривогу як у президента та уряду, так і в їхніх опонентів – Партії Регіонів. Тому Майдан, напевно, забудують. Або засадять деревами. Чи поновлять історичну назву і сутність – Козине болото. Майдан не може лишатися порожнім. Бо перекривати його до кожної червоної дати календаря жодних нервів не вистачить.

 

Тим часом Чехія (читай – Євросоюз) вже офіційно надала екс-міністру Данилишину політичного притулку. Політологи трактують це як «дзвінок владі». Хоча насправді – це не про владу. Це Україна змінила свою сутність. Раніше до нас приїздили в пошуках політичного притулку. З Росії, Білорусі… Тепер Україна видає політичних в‘язнів (не так давно винесене рішення про екстрадицію до Росії Олексія Макарова). Янукович не розуміє, що світові непотрібна ще одна Росія. І в умовах тотальної спеціалізації, коли окремі професії мають вже не люди, а цілі держави, Україна має шукати своє місце. І в економіці, і в історії. А вони нам пропонують стабільність…

 

Проте, ми б не особливо переймалися, якби лише колишні міністри ставали об‘єктом кримінальних переслідувань. Тим більше, що ніхто не вірить у те, що міністри могли не красти. Але коли саджають пересічних, і багато в чому випадкових громадян за пошкодження плитки на Майдані – це починає турбувати. Коли на квартирах журналістів проводять обшуки і звинувачують їх у тому, що вони оприлюднюють ексклюзивну інформацію, а не лише прес-релізи уряду, це вже не просто «перший дзвіночок».

 

Щодо обшуку в Олени Білозерської міністр МВС доповів Верховній Раді: «На сайтах, розташованих на її домашньому комп'ютері була розміщена інструкція з виготовлення напалму. І що, це демократія, по-вашому!?»

 

Пам'ятається, він уже якось потрапив у телевізор із заявою, що не вміє користуватися фотошопом, і, очевидно мав на увазі, що ніхто з його підлеглих тим більше не в змозі сфальсифікувати «лист щастя» про перевищення швидкості. Тепер якісь "сайти на комп'ютері". Ще забавніше – про напалм. Що він мав на увазі? Інструкцію з виготовлення справжнього напалму, яким американці в‘єтконгівців спалювали? Але його неможна зробити в кустарних умовах. А якщо йдеться про «босяцький» напалм, то які там можуть бути інструкції? «Розчиніть в бензині мило». І цю сакраментальну фразу знайшли в комп'ютері Білозерської? Або, можливо, інструкція була вигравірувана на мармуровій табличці над ліжком? Хочеться уявити собі, що такого моторошного зробила журналістка проти української демократії.

 

Якщо сьогодні за міфічний «напалм» переслідують журналістів, то завтра будуть розстрілювати школярів за схему атомної бомби в підручнику по фізиці. Я вже не кажу про книги з історії. Де, наприклад, у розділах про радянсько-фінську війну досить докладно описані виготовлення й тактика застосування запалювальних сумішей «Коктейль для Молотова». За це теж тепер будемо обшуки проводити? Чи як?

 

У рамках одного телешоу проблемних підлітків відправили на перевиховання в американську родину. Він - шериф, вона - теж офіцер поліції. Діточок одразу поставили перед фактом, що в їхніх кімнатах проводитимуться обшуки. І змусили здати "запрєти"... Коротше, за добу дівчина не витримала: зібрала валізи й пішки пошкандибала до аеропорту. По дорозі патрульна машина (шериф зателефонував у "911") зупинила й затримала її. На підставі закону штату про те, що діти не можуть втікати від батьків. Дівчину посадили до камери. Шериф розповів, що і своїх дітей часто за провини одягає в наручники і везе до відділку, де вони сидять у камерах. Дивимось ми на все це, і думаємо: "Певно, навколо їхнього будинку натягнуто колючий дріт."  Камера, нібито почувши нас, показує паркан - так і є: 2 метри колючого дроту.

 

Людина, що "виховує" маніяків та серійних вбивць не може не переносити власний професійний досвід на виховання дітей. Люди, професія яких полягає у позбавленні свободи, мають викривлені уявлення про порядок і свободу. Власне, з виступу Могильова у Верховній Раді його слова про демократію мене обурили найбільше. Треба було б заборонити міністрам МВС публічно розважати про демократію – це те саме, що розпитувати повію про цнотливість.

 

Андрій Ватолкін,

Братство


18.01.2011 АндрІй Ватолкін 1424 1
Коментарі (1)

Бура 2011.01.18, 13:07
І це міністр!!!! Він по своїй недолугості думає, що сайти "розміщаються на домашніх комп'ютерах"!! А інструкції по виготовленню "напалму", яке живе в інтернеті своїм незалежним від окремого компа життям, вважає загрозою безпеці! Капєц!
26.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

168
16.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

5219 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2290 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1721
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2210
05.04.2023
Тетяна Дармограй

Востаннє воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року. Внаслідок цього військовозобов'язаним чоловікам заборонено виїжджати за кордон, та є винятки.

4117

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

265

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

335

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

406

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

796
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

151
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

281
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

454
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

180
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

308 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

625
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

921
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5470
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

200
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

228
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

343
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

520