Про це свідчать результати опитування, яке проводила соціологічна служба Центру Разумкова, пише Фіртка.
Водночас 16% опитаних громадян вважають, що рівність в основному або повністю існує.
Як і під час попередніх опитувань, найчастіше громадяни України відповідають, що соціально-економічна політика влади спрямована насамперед на підтримку крупного капіталу (багатих, олігархів) (під час останнього опитування таку відповідь дали 54% респондентів).
Лише 13% вважають, що вона спрямована на підтримку малозабезпечених і непрацездатних (нижчого класу, бідних), лише 10% — що вона спрямована на формування і підтримку середнього класу.
Відповідаючи на запитання, чим саме, у їхньому розумінні, є допомога держави у підвищенні рівня життя громадян у першу чергу, респонденти найчастіше називають встановлення такого рівня зарплат, коли кожен зможе утримувати себе і свою сім’ю на гідному матеріальному рівні (38%), однак порівняно з 2002 роком частка тих, хто так вважає, істотно зменшилася (тоді вона становила 55%).
Окрім того, дещо менше стало тих, хто пов’язує цю допомогу зі створенням робочих місць з метою надання роботи усім працездатним громадянам (відповідно 19% і 16%).
Водночас, як підкреслили соціологи, порівняно з 2002 роком зросла (16% до 30%) частка тих, хто вважає, що ця допомога полягає у субсидіях, пільгах, соціальних виплатах малозабезпеченим громадянам, а також тих, хто пов’язує цю допомогу зі створенням умов для вільного підприємництва, перш за все — малого і середнього бізнесу (з 5% до 8%).
Разом з тим, порівняно з 2018 роком зросла частка респондентів, які вважають, що система соціального захисту громадян повинна будуватися на забезпеченні лише непрацездатних (з 20% до 29%).
А також знизилася частка як тих, хто вважає, що держава повинна надавати адресну допомогу, крім непрацездатних, також деяким іншим групам населення, які опинилися в складних життєвих обставинах (з 33% до 30%), так і тих, хто вважає, що держава повинна захищати усіх знедолених, людей з низькими доходами (з 33% до 28%).
Довідково: опитування проводили методом face-to-face у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та Києві.
У Запорізькій, Донецькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях – лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії).
Опитали 2 016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.