Лише 4% обстежених прикарпатців не мають патологій шкіри


Акція «Тиждень діагностики раку шкіри», яка пройшла у Франківську та районах області, виявила хворих із раком та в передраковій стадії.

 

Обстежено більше 3000 людей, 664 із них скеровано в онокодиспансер. Без патологій, тобто цілком здорових, виявилося трохи менше 4%.


Спеціалізоване лікування в стаціонарі та амбулаторно пройшли 168 хворих. Про підсумки «тижня меланоми» – заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Зоя Ціхонь, головний лікар Обласного клінічного дерматовенерологічного диспансеру Іванна Цідило та заступник головного лікаря Обласного онкодиспансеру Павло Семенів.


«В цьому випадку важливо ще раз наголосити, що меланома лікується – якщо виявлена на ранній стадії, – сказала заступник головного лікаря області Зоя Ціхонь. – Рак – не вирок, а виклик, із яким треба боротися. Тут важлива профілактика і раннє виявлення».


Під час всеукраїнського тижня діагностики раку шкіри, повідомила головлікар дерматовенерологічного диспансеру Іванна Цідило, в області працював лікарський тандем із дерматологів та онкологів. В районах огляди і діагностику здійснювали виїзні бригади, озброєні спеціальним дерматоскопічним апаратом. Серед 3000 оглянутих 70% звернулися до лікарів самі. У онкодиспансер було скеровано 664 людини – для встановлення кінцевого діагнозу. «Результат має показати біопсія», – пояснила пані Іванна.


Під час візуального огляду дерматологи запідозрили меланому у 42 пацієнтів, ще у 30 знайшли плоскоклітинний рак шкіри. «Багато передракових станів, - констатувала Іванна Цідило. – Ці люди взяті на облік і надалі повинні регулярно, хоча б раз на рік, проходити огляди, щоби дисплазійна стадія не перейшла в раковий стан».


«Ми вважаємо, що ця акція переламала суспільний стереотип, коли людина приховує проблему і уникає лікаря. Ми побачили, як багато людей турбуються про своє здоров’я», – відзначив заступник головного лікаря онкодиспансеру Павло Семенів. За його словами, з-поміж тих пацієнтів, яких скерували в онкодиспансер дерматологи, було виявлено 89 хворих на рак шкіри. Із них 6 випадків власне меланоми. «Вчасна діагностика меланоми, на І-ій стадії розвитку, і її лікування повертає до повноцінного життя, – конкретизував лікар. – Занедбана хвороба є дуже небезпечною, оскільки меланома непрогонозована стосовно метастаз. Її поширення не локалізується, як це буває, наприклад, при раку шлунка, коли метастази у 80% випадків знаходяться в печінці. Метастази від меланоми вражають усі органи без винятку – від кісток до головного мозку. Тому при відносно невеликій захворюваності на меланому маємо істотну смертність. Минулого року від раку померло 82 тисячі українців, майже 1200 з них – від меланоми. В перший рік захворювання помирають 15% хворих».


Тільки 3,8% оглянутих під час акції не мали дерматологічних і онкологічних патологій – виявилися цілком здоровими в цьому сенсі. Кожного третього, зауважили медики, можна було би віднести до групи ризику – люди мають невуси, або родимки. І також мусять регулярно спостерігатися у лікарів – трапляється, що під впливом надмірної кількості сонця родимки перетворюються на злоякісні пухлини.


Тривожним сигналом уважається поява нових родимок після сонячних ванн. «Європейська медицина забороняє користування солярієм дітям до 18 років. У рекомендаціях стосовно перебування на сонці ми одностайні: до 10 години ранку і після 16 години по обіді, – відзначила Іванна Цідило. – Поволі повертається мода на незагорілу, бліду, «аристократичну» шкіру – це найбільш дієвий спосіб уберегтися від ризику переродження родимок», пише ГК.

Медики висловили думку про необхідність упровадження інших акцій, які дозволили би виявляти передракові стани і рак на ранній стадії під час візуального огляду. Це, окрім раку шкіри, рак нижньої губи і ротової порожнини, рак грудної залози, рак шийки матки та рак прямої кишки. Оскільки найближчим часом акцій, подібних до тижня діагностики раку шкіри, не передбачається, лікарі рекомендують систематичні огляди у профільних спеціалістів. У обласних дерматовенерологічному та онкологічному диспансерах і надалі можна пройти обстеження на рак шкіри – цілком безкоштовно, повідомили лікарі.


29.05.2013 1229 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

617
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2066
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33384
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2270
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3004
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5096 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

377

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1136

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

745

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

952
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

239
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

545
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

618 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1116
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

939
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1028
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

797
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30170 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

869
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3839
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

471
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

500