Легко вірити в Бога коли ти людина темна і неписьменна, коли не практикуєш

 

 

Легко вірити в Бога коли ти людина темна і неписьменна, коли не практикуєш. Сидячи десь на хуторі, не одержуючи серйозних неприємностей у вигляді нового знання, не важко молитися. Але як тільки-но ти починаєш серйозно замислюватися над тими питаннями, які поставлені в Біблії і тими питаннями, які поставлені в житті, твоя віра зазнає випробувань.

 



Уникати цього випробовування є маловірством. Ми маємо відверто сказати собі так: 99 відсотків людської психіки справді є біологічними фактами. Людська психіка діє як машина, яку включено до біологічного механізму нашого тіла. А тіло включене до суспільного механізму, який, у свою чергу, включено до цивілізаційної машини, яка діє саме як тотальна машина. 

 


Але ці машини можуть бути досліджені та використані у боротьбі.

 



Наведемо приклад. Сучасний пасажирський літак - дуже складний, напханий електронікою механізм. Він інтегрований в тіло системи супроводження, до системи дозаправки, до системи аеропорту, до системи промисловості - він включений в іще одну - більшу за розміром машину.

 



Уявімо собі, що ми вирішили дослідити цей технологічний факт, не знаючи жодних інших фактів на Землі - ми впали з Марса. Ми бачимо складну систему механізмів, пасажирський літак, який спрямовується і супроводжується методами радіолокації і електроніки. Там все автоматизовано, хоча присутня людина - пілот. Його функцією є натиснути пару кнопок протягом всього польоту і за чимсь там час від часу слідкувати. Людина активізується лише коли стається аварійна ситуація,але таке трапляється рідко тому, що це - досконала машина.

 



Більшість польоту відбувається на автопілоті. Посадка проходить теж, здебільшого, в автоматичному режимі і керування здійснюється із центру на землі. Пілот при цьому непомітний настільки, що будь-хто може сприйняти його за ще один невеличкий механізм в загальній системі.

 



Те саме відбувається і з нашою душею в людському тілі і в суспільній машині, і в цивілізаційній машині. Тут душа майже не працює. І все що відбувається є всього лише психічною механікою, механікою біологічною, механікою суспільною, механікою цивілізаційною, ширше, можливо, якоюсь природною механікою.

 



Проте, іноді щось трапляється з пілотом - він може спрямувати свій літак не на аеродром, а в хмарочос. І в цей момент, коли він таранить Всесвітній торгівельний центр, сторонній спостерігач може з’ясувати, що пілот виявляється, не механізм, - у нього є душа, він - особистість.

 



Літак спрямовано не так - проти логіки машини. Цього не могло бути! Він або з’їхав з глузду, або, якщо це повторюється, тоді це є свідченням душі. Розгортання терору є розгортанням душі.

 



Наше “Я”, наша душа співвідноситься з нашою біологією так само, як пілот з літаком. Звісно, психіка у більшості це - біологічний факт. І тільки дуже невеликий відсоток людей іноді перетворює цей біологічний факт на факт вищого порядку. 

 



Для того, аби вивільнити душу потрібно опанувати власну біологічну машину, як пілот опановує літак. 

 



Мохамед Ата і його друзі знали, як це робити. Всі кажуть, що віражі були красиві...

 

Сьогодні ми, люди, знаходимося в такому стані, що коли захочемо проявитися як особистість, - по-справжньому, по-великому, то маємо щось зруйнувати. Будівництво автоматизоване.

 

Дмитро Корчинський


Коментарі (1)

ібрагім паша 2013.09.20, 22:56
Шановний автор, дуже скучно і мудро написано. до сенсу практично не додуматися. Пасувало б тобі заглибитися у простоту Євангелія. І підкорити свої думки послуху Христові. Якщо ти вважаєш, що вірити легко на хуторі, то скажи чи легко було вірити Авраамові, коли він вів Ісака в жертву, або Даниїлові, або Іллі, або апостолам.
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

856 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

793
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1608
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2239
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4215 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3216

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

218

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

446

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

386

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

858
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

624
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

671
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

959
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1072
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

672
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6254
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1748
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31761 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1542
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

755 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

720