Легко вірити в Бога коли ти людина темна і неписьменна, коли не практикуєш

 

 

Легко вірити в Бога коли ти людина темна і неписьменна, коли не практикуєш. Сидячи десь на хуторі, не одержуючи серйозних неприємностей у вигляді нового знання, не важко молитися. Але як тільки-но ти починаєш серйозно замислюватися над тими питаннями, які поставлені в Біблії і тими питаннями, які поставлені в житті, твоя віра зазнає випробувань.

 



Уникати цього випробовування є маловірством. Ми маємо відверто сказати собі так: 99 відсотків людської психіки справді є біологічними фактами. Людська психіка діє як машина, яку включено до біологічного механізму нашого тіла. А тіло включене до суспільного механізму, який, у свою чергу, включено до цивілізаційної машини, яка діє саме як тотальна машина. 

 


Але ці машини можуть бути досліджені та використані у боротьбі.

 



Наведемо приклад. Сучасний пасажирський літак - дуже складний, напханий електронікою механізм. Він інтегрований в тіло системи супроводження, до системи дозаправки, до системи аеропорту, до системи промисловості - він включений в іще одну - більшу за розміром машину.

 



Уявімо собі, що ми вирішили дослідити цей технологічний факт, не знаючи жодних інших фактів на Землі - ми впали з Марса. Ми бачимо складну систему механізмів, пасажирський літак, який спрямовується і супроводжується методами радіолокації і електроніки. Там все автоматизовано, хоча присутня людина - пілот. Його функцією є натиснути пару кнопок протягом всього польоту і за чимсь там час від часу слідкувати. Людина активізується лише коли стається аварійна ситуація,але таке трапляється рідко тому, що це - досконала машина.

 



Більшість польоту відбувається на автопілоті. Посадка проходить теж, здебільшого, в автоматичному режимі і керування здійснюється із центру на землі. Пілот при цьому непомітний настільки, що будь-хто може сприйняти його за ще один невеличкий механізм в загальній системі.

 



Те саме відбувається і з нашою душею в людському тілі і в суспільній машині, і в цивілізаційній машині. Тут душа майже не працює. І все що відбувається є всього лише психічною механікою, механікою біологічною, механікою суспільною, механікою цивілізаційною, ширше, можливо, якоюсь природною механікою.

 



Проте, іноді щось трапляється з пілотом - він може спрямувати свій літак не на аеродром, а в хмарочос. І в цей момент, коли він таранить Всесвітній торгівельний центр, сторонній спостерігач може з’ясувати, що пілот виявляється, не механізм, - у нього є душа, він - особистість.

 



Літак спрямовано не так - проти логіки машини. Цього не могло бути! Він або з’їхав з глузду, або, якщо це повторюється, тоді це є свідченням душі. Розгортання терору є розгортанням душі.

 



Наше “Я”, наша душа співвідноситься з нашою біологією так само, як пілот з літаком. Звісно, психіка у більшості це - біологічний факт. І тільки дуже невеликий відсоток людей іноді перетворює цей біологічний факт на факт вищого порядку. 

 



Для того, аби вивільнити душу потрібно опанувати власну біологічну машину, як пілот опановує літак. 

 



Мохамед Ата і його друзі знали, як це робити. Всі кажуть, що віражі були красиві...

 

Сьогодні ми, люди, знаходимося в такому стані, що коли захочемо проявитися як особистість, - по-справжньому, по-великому, то маємо щось зруйнувати. Будівництво автоматизоване.

 

Дмитро Корчинський


Коментарі (1)

ібрагім паша 2013.09.20, 22:56
Шановний автор, дуже скучно і мудро написано. до сенсу практично не додуматися. Пасувало б тобі заглибитися у простоту Євангелія. І підкорити свої думки послуху Христові. Якщо ти вважаєш, що вірити легко на хуторі, то скажи чи легко було вірити Авраамові, коли він вів Ісака в жертву, або Даниїлові, або Іллі, або апостолам.
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1283
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2585
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2142
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2206
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6627 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2485 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

377

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1189

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1316

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1447
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

312
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

184
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

611
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

91
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26550
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

576
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10492 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

90
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

119
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

432
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

577
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

650