Кримінальні люстратори

 

До мене на електронку прийшов цікавий матеріал. Я був не проти його опублікувати, однак люди, автори цього опусу не наважилися підписати власним прізвищем свої правдиві рядки. Підкреслюю, правдиві, позаяк, я перевірив дані і підтверджую, щозгадана у ньому судова справа у провадженні є. Та й тенденції автором вловлені правильно. Тому,щоб не пропало це невеличке розслідування, друкую його під своїм іменем і власним заголовком, беручи відповідальність і ризик на себе:

Все більше і більше в засобах масової інформації з'являється відкритих звернень громадян про необхідність наведення порядку в місті, про наявність молодих людей в масках зі зброєю, які час від часу з'являються в різних державних і навіть приватних установах висуваючи різні умови, які здебільшого носять більше меркантильний характер, аніж захист інтересів всього суспільства.
На цьому фоні з'явилося багато «люстраторів» та «народних месників», які вимагають «люструвати» всіх і вся.


Але варто дізнатися хто такі ці «люстратори», які виступають від імені громади та хто наділив їх такими повноваженнями?
Нещодавно на одному із громадських заходів за люстрацію суддів виступив Мирослав Олійник, який звинуватив суддів у винесенні незаконних рішень. Хто ж такий Мирослав Олійник?


В провадженні Яремчанського міського суду знаходиться кримінальна справа № 1-кп/З 54/4/14 за обвинуваченням Олійника Мирослава Володимировича у вчиненні злочину передбаченого ч. 2 статті 122 Кримінального кодексу України. Вказана стаття передбачає відповідальність за умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, вчинене з метою залякування потерпілого або його родичів чи примусу до певних дій або з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості. За такі дії передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років.

У даному випадку виглядає так, що посилаючись на революційну доцільність та загальні суспільні інтереси, «під революційний шумок» Олійник Мирослав намагається чинити тиск на суддів з метою уникнення відповідальності за вчинений злочин. У своїх виступах Олійник М.В. зазначає, що йому жаль тих хлопців, які загинули на майдані. Не треба було щоб вони гинули якщо судді залишаться на своїх посадах.


У відповідь хотілося б зазначити, що Герої на майдані гинули не за те, щоб в майбутньому злочинці прикриваючись їх іменами уникали відповідальності та отримували певні матеріальні блага. Майдан був загальнонаціональною метою українців для кращого майбутнього та скинення диктатури. Люди вірили в те, що віддають свої життя за краще майбутнє для своєї нації. Проте, окремі особи, такі як Олійник М.В. намагаються отримати від цього зиск для себе особисто та «під шумок» уникнути відповідальності.
Безумовно на сьогоднішній день існує необхідність зміни системи та перевірки діяльності державних органів. Але такі дії мають відбуватися у цивілізований спосіб і без корисливих мотивів. Таку «люстрацію» мають проводити люди не заплямовані в злочинних діях та чисті у своїх помислах. У щирість доводів пана Олійника після наведених фактів важко повірити, такі дії швидше спрямовані на особисту розправу.


08.03.2014 Олег Олексюк 1037 2
05.01.2021
Олена Британська

У фінал потрапили 10 успішних жінок з семи областей України, серед яких й учасниця з Івано-Франківська Христина Викалюк.

1691
29.12.2020
Соломія Когут

Прихід Нового року - чудова нагода для святкування. Його радо вітають у будь-якій точці світу. Тож разом з Фірткою дізнаємося про найцікавіші новорічні традиції.

1631
23.12.2020
Роксолана Остапчук

2020 — рік, який людство на цю мить вважає найгіршим в сучасній історії. Однак, він запам’ятався не лише пандемією. Тому вже традиційно наприкінці року ми підіб’ємо підсумки, спробуємо згадати головні події, якими жило Прикарпаття цього року.

2040
23.12.2020
Остап Микитюк

Цей рік показав нам багато важливих речей з інших ракурсів — хто ми є, що ми робимо та як обираємо життєві пріоритети, чи користуємось критичним мисленням та як боремось з труднощами. В кожного це само собою ставалося по своєму.

2129
21.12.2020
Тетяна Дармограй

У Конституції України мовиться, що людина має багато прав, але право на життя – одне з головних. Й тоді виникає питання, якщо є право на життя, то чи повинне бути в людини право й на смерть?

2570 7
16.12.2020
Олена Британська

Пропонуємо пригадати виявлені типові та нестандартні випадки хабарництва на Прикарпатті.

3414

Хто і для чого ринок заграбастав? Чому про це "не знає" міста ГОЛОВА? Про небезпеки, загрози, бенефіціярів і співпрацю – з прізвищами, назвами та вірогідними мотивами…

4955

Тема статті випливає з відношення президента України до розгляду моїх звернень стосовно неефективного адміністрування законодавства та корупції у галузі мисливського господарства. Я направив через електронний кабінет урядового контактного центру біля 5 зв

4799 1

Скільки б ми не опиралися, але локдаун – це поки що єдиний ефективний засіб проти пандемії ковіду. І це довели в ряді країн світу, які наважились та запровадили його. Але в Україні не підуть на такий крок і ось чому.

4826

 Івано-Франківське обласне комунальне агролісогосподарське підприємство «Івано-Франківськоблагроліс», засновником якого є Івано-Франківська обласна рада, повідомило, що на площі 53728 га лісового фонду ведеться мисливське господарство, але плата за їх використання не береться 

10536 1
06.01.2021

Святвечір — це вечір перед Різдвом, коли українці за традицією родинами збираються на спільну вечерю. У цей день завершується сорокаденний піст, а на стіл виставляють 12 традиційних страв, кожна з яких має своє особливе значення. Суспільне зібрало

811
28.12.2020

Опитування показало, що до 16% зменшилася й частка опитаних, які відповіли, що у них на новорічний стіл немає грошей.

1511
25.12.2020

Панетоне — традиційний італійський кекс, який готують на Різдво. З родзинками та цукатами панетоне на смак нагадує українську паску.  

1740
08.01.2021

З 8 по 10 січня в храмі Царя Христа монастиря Отців Василіян, що в Івано-Франківську по вул. Незалежності, 181, буде відбуватися традиційний XII Міжнародний фестиваль “Коляда на Майзлях”.  

1387
27.12.2020

Папа Римський Франциск у п’ятницю, 25 грудня, під час традиційного різдвяного звернення Urbi et Orbi (містові і світові) помолився за мир на сході України та в Нагірному Карабасі, а також закликав політиків до співпраці.

1305 1
20.12.2020

Папа Римський Франциск нарікає, що за підготовкою до святкування Різдва люди забувають про сенс цього величного свята, і закликав допомогти у цей період нужденним.  

1845
09.12.2020

Папа Римський Франциск оголосив про спеціальну індульгенцію у зв'язку з пандемією.  

3265 2
14.01.2021

Відомо, що серіал складатиметься з десяти серій, таким чином кожна актриса заробить на проекті по...

194
07.01.2021

Конгрес остаточно затвердив обрання демократа Джо Байдена президентом США після підрахунку голосів Колегії виборників.

745
02.01.2021

Про це очільниця країни заявила у відеозверненні.

1131
18.12.2020

Спікер Верховної ради Дмитро Разумков під час п'ятничного засідання повідомив, що нардепи після нового року планують збільшити штрафи за неперсональне голосування.

2011
18.12.2020

Її призначення підтримали 248 народних депутатів.

2165