Кримінальні люстратори

 

До мене на електронку прийшов цікавий матеріал. Я був не проти його опублікувати, однак люди, автори цього опусу не наважилися підписати власним прізвищем свої правдиві рядки. Підкреслюю, правдиві, позаяк, я перевірив дані і підтверджую, щозгадана у ньому судова справа у провадженні є. Та й тенденції автором вловлені правильно. Тому,щоб не пропало це невеличке розслідування, друкую його під своїм іменем і власним заголовком, беручи відповідальність і ризик на себе:

Все більше і більше в засобах масової інформації з'являється відкритих звернень громадян про необхідність наведення порядку в місті, про наявність молодих людей в масках зі зброєю, які час від часу з'являються в різних державних і навіть приватних установах висуваючи різні умови, які здебільшого носять більше меркантильний характер, аніж захист інтересів всього суспільства.
На цьому фоні з'явилося багато «люстраторів» та «народних месників», які вимагають «люструвати» всіх і вся.


Але варто дізнатися хто такі ці «люстратори», які виступають від імені громади та хто наділив їх такими повноваженнями?
Нещодавно на одному із громадських заходів за люстрацію суддів виступив Мирослав Олійник, який звинуватив суддів у винесенні незаконних рішень. Хто ж такий Мирослав Олійник?


В провадженні Яремчанського міського суду знаходиться кримінальна справа № 1-кп/З 54/4/14 за обвинуваченням Олійника Мирослава Володимировича у вчиненні злочину передбаченого ч. 2 статті 122 Кримінального кодексу України. Вказана стаття передбачає відповідальність за умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, вчинене з метою залякування потерпілого або його родичів чи примусу до певних дій або з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості. За такі дії передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років.

У даному випадку виглядає так, що посилаючись на революційну доцільність та загальні суспільні інтереси, «під революційний шумок» Олійник Мирослав намагається чинити тиск на суддів з метою уникнення відповідальності за вчинений злочин. У своїх виступах Олійник М.В. зазначає, що йому жаль тих хлопців, які загинули на майдані. Не треба було щоб вони гинули якщо судді залишаться на своїх посадах.


У відповідь хотілося б зазначити, що Герої на майдані гинули не за те, щоб в майбутньому злочинці прикриваючись їх іменами уникали відповідальності та отримували певні матеріальні блага. Майдан був загальнонаціональною метою українців для кращого майбутнього та скинення диктатури. Люди вірили в те, що віддають свої життя за краще майбутнє для своєї нації. Проте, окремі особи, такі як Олійник М.В. намагаються отримати від цього зиск для себе особисто та «під шумок» уникнути відповідальності.
Безумовно на сьогоднішній день існує необхідність зміни системи та перевірки діяльності державних органів. Але такі дії мають відбуватися у цивілізований спосіб і без корисливих мотивів. Таку «люстрацію» мають проводити люди не заплямовані в злочинних діях та чисті у своїх помислах. У щирість доводів пана Олійника після наведених фактів важко повірити, такі дії швидше спрямовані на особисту розправу.


08.03.2014 Олег Олексюк 867 2
31.07.2020
Роксолана Остапчук

Пандемія коронавірусу спіткала нас зненацька та внесла свої корективи в життя. Це торкнулося всіх соціальних сфер, в тому числі і освіти.

1553 1
25.07.2020
Тетяна Дармограй

Потерпаєте від вічних сварок, не можете знайти спільну мову та дійти до компромісу з близькими людьми? Посилаєтесь на карантин, замкнений простір, втому чи емоційне вигорання – і виправдовуєте такі стосунки? Усі вищеперераховані речі можуть змінитися, а ось стосунки залишаться такими ж. Чому? Пояснюємо із психологинею на життєвих прикладах.

7001 3
20.07.2020

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу запрошує абітурієнтів на навчання на різні спеціальності у семи інститутах та на кафедрі військової підготовки.  Чому ІФНТУНГ?! Бо він унікальний – єдиний в Україні університет

3721
19.07.2020
Тетяна Дармограй

З отцем УГКЦ Іваном Жуком ми розмовляли у стінах Собору Святого Воскресіння. Розмова була теплою і відвертою. Ділюсь з вами порцією душевного спокою і  відповідями на питання, які, можливо, ви самі б не поставили.

10396 1
17.07.2020
Олена Британська

Як часто ви помічаєте телефон в руках у підлітка? А чи можете бути впевненими, що саме в цей момент йому не пропонують наркотик? Виявляється, придбати їх зовсім не складно.

3016 1
16.07.2020

Одним із лідерів перевезень на Прикарпатті є Товариство з обмеженою відповідальністю «Надвірнянська автобаза».

2219

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

2153

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

3351

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

6547

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

10444
02.08.2020

Едуард Канарян - фіналіст шоу “МастерШеф професіонали”. Чоловік запам'ятався глядачам тим, що поєднував непоєднуване і використовував у стравах дари лісу. Нещодавно він відвідав село Старуня Богородчанського району, де на відомому вулкані при

2301
28.07.2020

Літо – час, коли потрібно не тільки відпочити, але і набратися сил, зміцнити імунітет.

540
13.07.2020

Василь Стефурак акліматизував європейських овець і вивів власну породу для проживання в українських Карпатах. Василь –  Голова ГО «Асоціація вівчарів», переможець бізнесово-розважального реаліті «Громада на мільйон» в&

3802
31.07.2020

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

375
24.07.2020

Всеукраїнська проща до Зарваниці, яка минулими роками вирізнялася присутністю величезної кількості паломників як з України, так із-за кордону, цього року відбулася набагато скромніше - онлайн. Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, який просив вірних

1375
20.07.2020

З дводенним візитом на Прикарпатті перебуває Митрополит київський і всієї України, предстоятель ПЦУ  Епіфаній. Вчора у Шешорах він очолив Божественну літургію. Сьогодні, 20 липня Митрополит очолив панахиду за жертвами НКВД в Дем'яновому лазі, і

1232
13.07.2020

У неділю, 12 липня, парафіяльна спільнота св. апостолів Петра і Павла в селі Старуня урочистою молитвою дякували Богові за своїх Небесних покровителів – Верховних апостолів Петра і Павла. В рамках відзначення храмового свята на парафії відбув

2748
31.07.2020

Оголені тіла, які знайшли своє зображення на полотнах та в скульптурах відомих художників, стали невіддільною частиною світового мистецтва.

355
31.07.2020

Депутати Івано-Франківської обласної ради прийняли звернення до Президента України та голови Верховної Ради України щодо зміни назви Івано-Франківського району Галицький. При цьому центром району пропонують залишити Івано-Франківськ, інформує Фіртка. Н

1061 1
30.07.2020

Перший президент України Леонід Кравчук очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

345
14.07.2020

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про державне регулювання грального бізнесу. Законопроєкт №2285-д "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" підтримали 248 народних депутатів, пише Фіртка з посиланням на Економічну

2421
14.07.2020

За 6 місяців 2020 року на Прикарпатті прокурори взяли участь у розгляді судами 123 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. За їх результатами до відповідальності притягнуто 97 осіб, із яких 84 – депутати місцевих

2683