Крадуни від "Свободи" на низькому старті або Не-ProZorr-ий дерибан без тендерів «по-франківськи»

 

 

Як свідчить соціологія, в іванофранківців пріоритетними є дві проблеми:

1) Проблема "корупції та розкрадання бюджетних коштів" іванофранківської влади (48%),

2) Незадовільний стан доріг (21%).

 

Зауважимо, що ще рік тому пріоритетною за номером одни для мешканців івано-Франківська була тема доріг. І от за пів-року проблеми розкрадання та корупції перейшли в розряд найвищого пріорітету.

 

За цей час в місті таки змінився стан доріг. Багато іванофранківців відмічають якісні ремонти, зокрема вулиць Тичини та Набережної імені Василя Стефаника, та називають їх еталонними як щодо співвідношення ціна-якість, так і гарантій наданих буковелівською компанією ПБС, яка і виконувала їх ремонт.

 

 

 

Такою була вулиця Тичини в Івано-Франківську ще пів-року тому…

 

 

...А так виглядає вулиця Тичини після її ремонту буковелівською фірмою ПБС. Місцеві мешканці в захваті, стверджують, що це зразок ремонту дороги, який треба наслідувати

 

До прикладу, дорожнє полотно відремонтоване на цих дорогах (Тичини і Набережна) за найсучаснішими світовими технологіями з ремонтом дорожньої основи (а не лише перестеленням верхнього шару асфальту, як це роблять "традиціоналісти" з фірм наближених до ВО "Свобода"). Так само, згідно технологій, викладається бруківка на тротуарах. Вказані дороги відремонтовані на дестиліття. Натомість "передвиборчі" ремонти деяких фірм мають наслідками брак, який проявляється вже зараз, за кілька місяців по виборах. 

 

Нагадаємо, що фірма ПБС також, вигравши тендери, стала генпідрядником ремонту автомагістралі Івано-Франківськ-Львів.

 

Ця автомагістраль була відремонтована в рекордні строки та викликає захоплення водіїв. Наприклад Віктор Романюк, відомий в Івано-Франківську телережисер, колишній працівник телекомпанії «3-Студія», який нині мешкає в Києві, вперше проїхавши на автомобілі дорогою Івано-Франківськ-Львів після її ремонту на своїй сторінці в соціальній мережі в інтернеті лаконічно написав: «Велике дякую тим, хто не вкрав гроші з ремонту дороги Івано-Франківськ–Львів! І одне питання, якщо такий ремонт триває кілька місяців, то чому його не зробили раніше?»

 

Нагадаємо, що чимало зусиль як для отримання фінансування на вказані об’єкти, так і на їх раціональне використання, доклали народні депутати України Анатолій Матвієнко, Олександр Шевченко та інші. 

 

Маючи за плечима такі референтні об’єкти як вказані дороги, здавалось міська влада мала б тішитися і залучати фірму, яка будує дороги якісно, дешево і швидко, до робіт в місті Івано-Франківську…

 

Але… «чомусь» - ні…

 

Фірма ПБС в минулому році виграла кілька тендерів на ремонт міських доріг. Зокрема на ремонт дорожнього покриття вулиць Кармелюка та Ленкавського… Вже багато років ці дороги франківці вважають пріоритетними для ремонту, оскільки зв’язують Набережну з центром міста.

 

Але так чомусь не вважає свободівська влада в Івано-Франківську.

 

Вже в поточному році  фірма ПБС, яка, нагадаємо, виграла тендери і заключила Угоди з містом на їх ремонт (!!), отримала листи від директора Департаменту УЖКГ з вимогою розірвати заключені угоди (!!!) з мотивацією «відсутності бюджетних призначень» на 2016 рік.

 

Такі листи отримала дорожня фірма ПБС щодо розірвання договору про ремонти вулиць Ленкавського та Кармелюка 

 

В такому стані зараз є вулиця Ленкавького, на яку «свободівська» більшість в міськраді не знайшла грошей попри проведений тендер і заключену угоду з переможцем тендеру. Сусідня вулиця Кармелюка в такому ж стані. І на неї грошей немає міської влади. Причина? – Не «свій» виконавець?

 

Зауважимо, що при «відсутності коштів», міськрада в бюджеті на 2016 рік (нагадаємо, що сам бюджет приймався з грубими порушеннями процедури та Регламенту ради, оскільки навіть депутати не мали змоги ознайомитися з його проектом) передбачила 44 мільйони 683 тисячі гривень на Бюджет розвитку, в якому значна частина коштів виділена саме на ремонт доріг.

 

Щодо розподілу коштів Бюджету розвитку існує Додаток під номером 8 з переліком запланованих витрат.

 

Цей документ сам по собі мав би стати «об’єктом» прискіпливої уваги мешканців Івано-Франківська та громадських організацій і активістів. Чи не пора вже громаді перестати радіти за передвиборчу свободівську халтуру, мотивуючи – «Хоч погано, хоч і вкрали… Але ж хоч щось зробили!»

 

Чи не пора зрозуміти, що бюджет – це кошти громадян Івано-Франківська. І неякісні ремонти і розкрадання (повертаємося до результатів соціологічного дослідження, оприлюдненого на початку статті – "два в одному") – це крадіжка наших з вами коштів, - коштів, за ту частину, яка вкрадена свободівськими «будівничими доріг», можна було б зробити ще кілька доріг.

 

Крім того, неякісний «передвиборчий ремонт», приведе до того, що за рік-два відремонтовані дороги, знову ж таки за рахунок наших з вами коштів, необхідно буде ремонтувати ще раз… Замість того, щоб використати ті кошти на соціальні потреби (наприклад, безкоштовне харчування школярів 1-4 класів, яких саме ситуативна свободівська більшість в міськраді позбавила харчування).

 

Лише декілька «цікавих» фактів про так званий «Додаток №8» щодо витрат Бюджету розвитку на 2016 рік:

 

1)   З даного додатку вбачається, що Департаменту комунального господарства транспорту і зв"язку на капітальний ремонт дороги вул. Б. Хмельницького передбачено видатки на поточний рік в розмірі  4 538 600, 00 грн.

 

Водночас, з оголошення про результати торгів, що розміщене на офіційному загальнодержавному веб-порталі Державні закупівлі (tender.me.gov.ua), встановлено, що переможцем тендеру стало Товариство з обмеженою відповідальністю "Івано-Франківськавтодор" (і тут зауважимо, що тендер на ремонт дороги Б. Хмельницького раніше вигравала все та ж фірма ПБС, проте в тих випадках тендери були в сумнівний спосіб відмінені і проводилися до тих пір, поки не виграла свободівська фірма-фахівець з «передвиборчого ремонту»).

 

А найцікавіше тут, що з вказаним переможцем торгів укладено договір прозакупівлю вартістю  3 963 490,80 грн.(з ПДВ).

 

Питання для активістів - для чого тоді в бюджеті м. Івано-Франківська закладено видатки на роботи з капітального ремонту вул. Б. Хмельницькогов розмірі 4 538 600, 00 грн., а не 3 963 490,80 грн.(з ПДВ) (за результатами тендеру), тобто на 575 110 грн. більше, ніж потрібно? В які діри потечуть не обліковані наші гроші?

 

2)   У вказаному Додатку «підозріло» часто зустрічаються суми на ремонти доріг, вартість яких не перевищує 1,5 мільйона гривень (саме стільки, скільки необхідно для уникнення проведення тендеру). Не інакше, що міська влада Івано-Франківська оголосила «розпродажу для своїх фірм: Все по 1, 499 мільони гривень».

 

Яскравими прикладами запланованого непрозорого дерибану «на дорогах» є наступні об'єкти визначені вказаним «Додатком №8»:

- капітальний ремонт доріг вул. Дорошенка — 1 450 000 грн.

- вибірковий капітальний ремонт дорожнього полотна вул. Підгірянки — 1 450 000 грн.

- капітальний ремонт вул. Угорницька (І п.к.) — 1 490 000 грн.;

- капітальний ремонт вул. Незалежності від вул. Угорницька до моста через р.Бистриця Надвірнянська — 1 450 000 грн.;

- капітальний ремонт вул. Івасюка на ділянці від житлового будинку №12 по вул. Угорницька до вул. Незалежності — 1 450 000 грн.

- вибірковий капітальний ремонт вул. Сухомлинського — 1 450 000 грн.;

- вибірковий  капітальний ремонт вул. Бельведерська ( на ділянці від вул. Вороного до вул. Південного бульвару) — 1 480 000 грн.;

- вибірковий капітальний ремонт вул. Грюнвальдської — 1 490 000 грн.;

- вибірковий капітальний ремонт вул. Грушевського ( на ділянці від вул. Вагилевича до вул. Гаркуші) — 1 450 000 грн.

 

От тут є ціле поле для діяльності активістів – адже для того, щоб зняти всі сумніви в лобіюванні міською владою "своїх" фірм, всі закупівлі навіть без необхідності проведення тендеру ніхто не забороняє проводити через систему електронних закупівель ProZorro. Але чомусь «демократична» ситуативна більшість в Івано-Франківській міськраді (Свобода-БПП-Батьківщина) про це навіть не думає.

 

Натомість вже є факти відвертого обману від «високих посадових осіб Івано-Франківського міськвиконкому» навіть на запити депутатів міськради!  Чиновники стали на шлях приховування будь-якої інформації про проекти та документацію на вказані ремонти «по 1,499…» Зрозуміло, що вони лобіюють саме свою фірму-фахівця з «передвиборчих ремонтів». Чи погодиться з цим громада?

 

 

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

«Обіцяли – заробили!», або Гідра корупції повзе асфальтом, постеленим на лайно

За крадіжку "свободою" асфальту з вулиці Тичини може бути порушена кримінальна справа? (доповнено) (відео)


01.03.2016 3427 6
Коментарі (6)

Yura Yura 2016.03.03, 13:54
Шевченко сам дав ідею про 1.49, коли забрав собі Тичини, вот тут і помста від пластунів.
Yura Yura 2016.03.03, 14:14
Шевченко сам дав ідею про 1.49, коли забрав собі Тичини, вот тут і помста від пластунів.
Oleg Golovenskyy 2016.03.03, 15:49
По Тичини трохи інша ситуація)) там собівартість робіть близько 3 мільйонів, з яких половина - бюджет, а інша половина - кошти особисті... Мета - показати як треба робити дороги. А Свобода подрібнила об'єкти, щоб непрозоро, без тендерів поділити бюджет між своїми фірмами для заробітку. ) Не порівнюється)
Славко Задунайский 2016.03.04, 13:06
На відрізку Ленкавського,яка веде до шкірфірми кожний рік робили поганий,але ямковий ремонт,але в 2015 році зробили настільки неякісно,що позалишали великі вибоїни,які практично через кілька місяців почали перетворюватись у ями.
Володимир Сузанський 2016.03.08, 10:36
https://www.facebook.com/photo.php? fbid=1000583556684141&set=ms.c.eJxNVkkSHDEI~_1HKrIb~%3BfywelBY 5jgqExOIeOedEico5cu~%3BpP~%3BIPOGYhx42AAFACiRQncAFsyp0Uyw8wBSA E~%3BJeSvRE~_EUodlgDuB7yMSTkLIIJlXSeiikBMhPwHZJY~%3BjACUCnUE3A rdhk6K023EVLlBoCfCqDQhbPuREJbUkT9hp3uBRASrZCGCVZ7QAWj~%3B~_pRV Kr0wpzR3e0jXbZ3hKAorAUCOwlyc~%3BSgovbXAVJElLaSQo2UiDqW3TcQ2qOH W6LbvVEmWbdjPj0OPAhACPkA0gRmD1ldFBeZCF0AESQXmvAjURNwFQHpJquDg9 FWhw6gD55E8D1VwJDkMHGsO1xC8BrVABN0ahAWFOVKKKV4A6NYbADkCZZ1lwwA YgVntWHNxJ2LNRY~%3BbNYflV85Wc4Yd6zahlLNVLH9x~_d~_BgeNb7feeDKBM uYIUmsM1VG~%3BKLEztbC~%3B6sdO~%3BUCoUVjO5ujRXsL8NKggTVumDiAUUH LLApGyDsOthC0xPpVm2odQ~_pXbQQj59D0CKEXAAmzJzqfiqmEwLhfvxDnZIpQ koIjYFpNwgk7nK8uWYFgqvwXANwoV5rxFShADcJstqAfimb4bZrn3DbLkOv19P uvMtNJyH8DzMGhEE5ttwit~_GB0xK0IvDLffDcEC~_9h32~_W34yZgICgsolQU gbO1HAmBEomNGL7gX5708ABGUnuiYsmOJMex~_XHDEAuj6DhvLL1x~_qxnU5et ghRT~_EbBC2cOyBY5DDrzrbv8BQ3rptjG5ddtDenj7722YlDQCgoj4C756uLk~ -.bps.a.1000581176684379.1073741833.100001975179877&type=3&the ater
Володимир Сузанський 2016.03.08, 10:37
але рух іде!
07.12.2021
Тетяна Дармограй

Враховуючи нові виклики, зумовлені пандемією COVID-19, актуальним запитанням наразі є стан та перспективи туристичної індустрії. Щоб отримати відповідь, Фіртка вирішила підбити підсумки туристичної галузі на Івано-Франківщині та проаналізувати напрямки, які матимуть попит у 2022 році.

503
06.12.2021
Уляна Мокринчук

Магія залаштунків сцени, актор - професія чи захоплення, а може діагноз? Хто вони молоді "служителі театру", які вони в повсякденному житті. Фіртка зазирнула у світ мистецтва та спробувала знайти відповіді на ці питання.

1925
01.12.2021
Сергій Білий

В міру глобального потепління зими в нашому регіоні все менше радують снігопадами та морозами. Тепла безсніжна зима – колись прикрий виняток – сьогодні поступово перетворюється радше на загальне правило. І якщо, скажімо, для міських комунальних служб такі метаморфози – в радість, то для туристів – це справжній жах... Фіртка знає, що робити пересічному туристу, якщо зима є не лише безсніжною, але й теплою.

1197
26.11.2021
Ігор Марковський

Окрім партійних тем Фіртка також обговорила скандал навколо зриву операції по захопленню вагнерівців, як впливає ситуація на білорусько-польському кордоні на Україну та чого очікувати місцевим громадам від бюджету 2022 року.

2012
22.11.2021
Уляна Мокринчук

Фіртка підготувала ТОП-10 місць, де можна не лише поплавати в басейні, чи спуститись на лижах, а ще й помилуватися водоспадом, напитись справжньої мінеральної води, а також створити керамічний виріб своїми руками.  

2691
19.11.2021
Сергій Білий

Україна – яка вона? Таке питання поставив собі Іван Марк – хлопець з нині окупованого українського селища Чорнухине, що на Луганщині.  Для того, щоб дізнатися відповідь, чоловік пройшов пішки всю нашу країну від крайньої точки на сході до її кордонів на заході. Заходив і до Івано-Франківська, де з ним вдалося поспілкуватись кореспонденту Фіртки.

4706

Для народжених в СРСР дитсадок зазвичай асоціюється з ненависною манною кашею з грудочками, киселем, компотом з потрощених міллю сухофруктів, злою вихователькою і навіть, жахливо подумати, фізичними покараннями. Жах? Найгірше в тому, що мало кому пощастил

244

Є страви просто смачні. Їх можна їсти щодня, але вони залишаться просто смачними. А є страви, які у своїй смачності несуть затишок. На світі є три основних види страв - буденні, святкові та родинні.

652

Для тих, хто з якихось причин не може наважитись на спорт, боїться почати чи лише почав, хочу сказати, що ніколи не пізно бути на старті!  

923

Доля фільму «Дім Gucci» така ж карколомна, як його сюжет. Він відображає життя своїх головних героїв, які не завжди знали, чи вони у цей момент на верхів’ї ними ж майстерно створеної хвилі, чи їх випадково винесло на гребіть цунамі? Ясність наставала у процесі падіння. Але, як би низько ці люди не падали, вони рефлексивно підводилися і знову дряпалися на гору.

2047
23.11.2021

Для хорошої роботи мозку потрібно правильно харчуватися, а саме – регулярно вживати продукти, які живлять мозок всіма необхідними речовинами. 

2150
11.10.2021

Напередодні зими чимало господинь заморожують сезонні овочі та фрукти, щоб завжди мати під рукою необхідні інгредієнти для приготування страв, а особливо десертів. І якщо деякі продукти та після заморозки не втрачають свій звичний смак і вітаміни, як, наприклад, малина або полуниця, то інші, навпаки, стають непридатними до вживання. 

7823
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини та ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці та коморі.

16743
03.12.2021

Релігійні діячі звернули увагу Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на потребу розробки державної сімейної політики та затвердження відповідної державної програми з необхідним бюджетним фінансуванням.

908
19.10.2021

Понад 200 учасників із 12 парафій Івано-Франківської Архієпархії відвідали обласний з'їзд спільнот "Українська Молодь - Христові", який відбувся у суботу 16 жовтня, на парафії Введення в Храм Пресвятої Богородиці, що в с. Боднарів Боднарівського деканату. Цьогоріч подія присвячена 88-річниці від дня заснування спільноти.

6397
17.10.2021

Церква у Новій Липівці – це реставрована дерев’яна німецька кірха, яку збудували у 1904 році. До 1939 року тут жили німці у тодішньому присілку Сітауеріка.  

7901 1
04.10.2021

Розпочалася зустріч із Божественної Літургії, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні ректора семінарії прот. Олексія Данилюка та численного духовенства.    

8199
10.11.2021

Палац культури імені Гната Хоткевича у Львові, як і район, у якому він розташований, переживає період змін і оновлення. З 2018 року тут почалась ревіталізація та пошук нової концепції культурного центру.  Палац, що побудували спільнокоштом майже 100

3715
03.12.2021

У Берліні, на подвір'ї Міноборони ФРН, пройшла традиційна військова церемонія Großen Zapfenstreich – з посади канцлерки Німеччини після 16 років роботи йде Ангела Меркель. 

815
02.12.2021

Відповідний законопроєкт вніс на розгляд Верховної Ради Володимир Зеленський, про що він повідомив сьогодні у щорічному посланні до депутатів та українського народу.

954
16.11.2021

Відповідне рішення ухвалив 15 листопада з’їзд політсили.

2977
11.11.2021

Кабінет Міністрів України затвердив склад Комісії з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції.  

3579