"Кожне покоління повинне мати свою версію": в Івано-Франківському драмтеатрі покажуть рок-мюзикл "Наталка Полтавка"

Івано-Франківський драмтеатр підготував для своїх глядачів чергову прем'єру 86 театрального сезону — рок-мюзикл "Наталка Полтавка", показ якого відбудеться вже 29 грудня на Головній сцені о 14:00 та 18:00.

Про це розповіли на пресконференції журналістці Фіртки.

Це вже шоста постановка знакової для української літератури п'єси Івана Котляревського.

"Остання "Наталка Полтавка" у нас була у 2010 році за режисерства Сергія Кузика. Вона була традиційною, у жанрі народної комедії.

Але у нас виникла ідея зробити свій продукт, який би міг стати франшизою. Сюжет залишили за Котляревським, але адаптували тексти на сучасний лад. Відбулася адаптація музики, але залишили всі оригінальні пісні.

Кожне покоління має право мати свою версію "Наталки Полтавки", адже вона справді несе у собі щось хороше й світле.

Тут нам треба не залишати її "в музеї", десь за склом рамки, боячись до неї доторкнутися, а взяти та зробити її своєю і рідною", — каже генеральний директор Ростислав Держипільський.

Як розповідають постановники, нова версія "Наталки Полтавки" Франківського драмтеатру — це сучасне перепрочитання драматичного твору, де осмислюють історію завдяки нестандартному підходові та трактуванню персонажів.

"В історичному плані ми спостерігаємо періоди "буму" мюзиклів якраз у важкі періоди. У наш час ми також бачимо таку тенденцію: люди йдуть в театр, щоби набратися тої енергії і з нею іти далі працювати, донатити на армію. 

Щодо постановки, ми думали спочатку зробити рок-мюзикл. Потім у процесі роботи вистава стала суто мюзиклом.

Хотіли показати, що український матеріал може бути не гіршим, а в більшості й кращим за якісь популярні твори літератури. Мали намір, щоб ті, хто недавно закінчив школи чи дуже давно, щоб вони ще раз звернулися до оригіналу й побачили би свою "Наталку Полтавку".

Варто пам'ятати, що за часів окупації радянською владою, як і до 2014, 2022 року, у нас в головах було багато російських наративів. Через те ми не дуже любимо в школах нашу літературу, думаємо, що вона є нецікава.

У постановках та різних видах мистецтва бачимо якусь шароварну тенденцію, з якої нам треба виходити і показувати для себе, що наше — круте, актуальне, геніальне", — вказує режисер-постановник Назарій Панів.

У мюзиклі також звучатиме рок-бенд з артистів оркестру Франківського драмтеатру.

"Завдання було досить не з легких. Потрібно зробити так, щоб кожен музичний номер був кращим за попередній. Надіюся, нам це вдалося.

Ви знайдете Лисенка у піснях, але в нестандартній подачі", — каже Юрій Шацький, автор музичного аранжування.

На костюмах персонажів є елементи українських орнаментів.

"Була задача поставити костюми в рок-стилі, але з елементами українських орнаментів. Тому більшість костюмів виконані зі шкіри, але всі орнаменти зроблені з металу.

Використали також багато старовинних технік для оздоби шкіри: тут є і перфорація, розпис, витинанка.

Такі техніки використовували ще наші дідусі й бабусі у своїх костюмах", — розповідає художниця костюмів Олена Андрійчук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:


27.12.2024 5627
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

327
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2923
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21075
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1981
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1352 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2365

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

701

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2141

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

822

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1409
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

143
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

468
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1001
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

144
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

760
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

739
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

682
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8215
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

831 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

877
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2172 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

822