В Івано-Франківську 26 жовтня презентували допрем'єрний показ фільму "БожеВільні".
Про це з місця подій повідомляє журналістка Фіртки.
Як зазначив режисер кінострічки Денис Тарасов, цей фільм створювали на базі Павловської психіатричної лікарні, де побудували власний корпус.
"Там був занедбаний старий корпус. І там ми побудували свою декорацію, а саме — двір, стіни двору, їдальню, кабінети.
Це було важко, тому що, коли ти створюєш і будуєш щось нове — це завжди важко. Утім це одночасно й цікаво та круто.
Завдячуючи нашому художнику-постановнику Івану Тищенку, ми зробили круту атмосферу, яка відповідає дійсності тих років.
Якщо говорити про відтворення костюмів, то шили їх самі, малювали багато ескізів. Дивилися, як це було в 70-х роках і чи відповідає дійсності. Все створювалося власноруч нашими професіоналами".
Кінорежисер додав, ідея фільму "БожеВільні" виникла в авторки Ксенії Заставської, яка написала перший варіант сценарію.
"Згодом ми почали перероблювати сценарій з іншими сценаристами. Загалом понад три роки працювали над фільмом, тобто це написання, розкадрування, підготовка, декорації, фільмування, монтаж, постпродакшн.
Утім найголовнішою перешкодою, з якою ми зіштовхнулися — це повномасштабне вторгнення, тому що фільм був знятий до його початку, десь за пів року. І є таке певне бачення, що матеріал повинен "відлежатися", і тільки потім починати монтувати.
Я хотів прийти до тями, аби продовжити роботу, але поки це все відбувалося, почалася повномасштабна війна. Тому ми з режисером-монтажу у підвальному приміщенню почали його монтувати під час бомбардування, сирен і повітряних тривог", — додає Денис Тарасов.
За словами головної героїні фільму Ірми Вітовської, події розгортаються у 70-х роках XX століття, коли була тоталітарна радянська система.
"Мені було цікаво пожити в іншій сутності та світогляді. Цей фільм говорить про каральну психіатрію. І мені здається те, що ми виходимо зараз дуже вчасно.
Адже відбувся такий збіг обставин, тому що тиждень тому російська федерація прийняла знову каральну психіатрію на законодавчому рівні.
Тому ми виходимо таким антидотом для того суспільства, яке ностальгує за часами радянської системи".
Творці кінострічки зазначили, що у фільмі, а саме у масових сценах, знімалися душевно хворі люди.
"Ми брали дозвіл в опікунів для зйомок. Варто сказати, що ці люди, які знімалися дуже гуманні. І в них у лікарні навіть є свій театр, як спосіб реабілітації", — розповідає Ірма Вітовська.
Також акторка закликала мешканців Івано-Франківська підтримувати українське кіно.
"Адже через декілька років теперішній важкий час вивчатимуть й завдяки фільмам".
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: