"БожеВільні": в Івано-Франківську відбувся допрем'єрний показ кінострічки (ФОТО)

В Івано-Франківську 26 жовтня презентували допрем'єрний показ фільму "БожеВільні".

Про це з місця подій повідомляє журналістка Фіртки.

Як зазначив режисер кінострічки Денис Тарасов, цей фільм створювали на базі Павловської психіатричної лікарні, де побудували власний корпус.

"Там був занедбаний старий корпус. І там ми побудували свою декорацію, а саме — двір, стіни двору, їдальню, кабінети.

Це було важко, тому що, коли ти створюєш і будуєш щось нове — це завжди важко. Утім це одночасно й цікаво та круто.

Завдячуючи нашому художнику-постановнику Івану Тищенку, ми зробили круту атмосферу, яка відповідає дійсності тих років.

Якщо говорити про відтворення костюмів, то шили їх самі, малювали багато ескізів. Дивилися, як це було в 70-х роках і чи відповідає дійсності. Все створювалося власноруч нашими професіоналами".

Кінорежисер додав, ідея фільму "БожеВільні" виникла в авторки Ксенії Заставської, яка написала перший варіант сценарію.

"Згодом ми почали перероблювати сценарій з іншими сценаристами. Загалом понад три роки працювали над фільмом, тобто це написання, розкадрування, підготовка, декорації, фільмування, монтаж, постпродакшн.

Утім найголовнішою перешкодою, з якою ми зіштовхнулися  — це повномасштабне вторгнення, тому що фільм був знятий до його початку, десь за пів року. І є таке певне бачення, що матеріал повинен "відлежатися", і тільки потім починати монтувати.

Я хотів прийти до тями, аби продовжити роботу, але поки це все відбувалося, почалася повномасштабна війна. Тому ми з режисером-монтажу у підвальному приміщенню почали його монтувати під час бомбардування, сирен і повітряних тривог", — додає Денис Тарасов.

За словами головної героїні фільму Ірми Вітовської, події розгортаються у 70-х роках XX століття, коли була тоталітарна радянська система.

"Мені було цікаво пожити в іншій сутності та світогляді. Цей фільм говорить про каральну психіатрію. І мені здається те, що ми виходимо зараз дуже вчасно.

Адже відбувся такий збіг обставин, тому що тиждень тому російська федерація прийняла знову каральну психіатрію на законодавчому рівні.

Тому ми виходимо таким антидотом для того суспільства, яке ностальгує за часами радянської системи".

Творці кінострічки зазначили, що у фільмі, а саме у масових сценах, знімалися душевно хворі люди. 

"Ми брали дозвіл в опікунів для зйомок. Варто сказати, що ці люди, які знімалися дуже гуманні. І в них у лікарні навіть є свій театр, як спосіб реабілітації", — розповідає Ірма Вітовська.

Також акторка закликала мешканців Івано-Франківська підтримувати українське кіно.

"Адже через декілька років теперішній важкий час вивчатимуть й завдяки фільмам".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську покажуть виставу «Д.І.М.» про незламних українців

Від українських та європейських режисерів: Івано-Франківський драмтеатр відкриває новий сезон вистав

Людина, яку любить вся Україна: в Івано-Франківську представили документальну стрічку про "Да Вінчі"


26.10.2024 740
Коментарі ()

02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

1162
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

748
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1120
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

4169 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

3147
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

7333 7

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

331

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

352

І це ж нас жахають Хеловіном ті самі люди, які водять Маланку і Вертепи, заводячи чорта до церкви на Різдво, скачуть через багаття і запускають віночки в ніч на Івана Купала, святять яйця і ковбасу на Пасху і яблука на Спаса?

924

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

572
01.11.2024

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

267
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

418
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17450
31.10.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

8763 4
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

8240 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

685
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

1089
04.11.2024

Фільм "Медовий місяць" режисерки Жанни Озірної здобув Ґран-прі на 53 Київському міжнародному кінофестивалі "Молодість" і приніс авторці почесну статуетку "Скіфський олень".

141
30.10.2024

Верховна Рада 29 жовтня ухвалила в цілому законопроєкт №11225 щодо вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.  

887
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

606
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

609
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

1032