"БожеВільні": в Івано-Франківську відбувся допрем'єрний показ кінострічки (ФОТО)

В Івано-Франківську 26 жовтня презентували допрем'єрний показ фільму "БожеВільні".

Про це з місця подій повідомляє журналістка Фіртки.

Як зазначив режисер кінострічки Денис Тарасов, цей фільм створювали на базі Павловської психіатричної лікарні, де побудували власний корпус.

"Там був занедбаний старий корпус. І там ми побудували свою декорацію, а саме — двір, стіни двору, їдальню, кабінети.

Це було важко, тому що, коли ти створюєш і будуєш щось нове — це завжди важко. Утім це одночасно й цікаво та круто.

Завдячуючи нашому художнику-постановнику Івану Тищенку, ми зробили круту атмосферу, яка відповідає дійсності тих років.

Якщо говорити про відтворення костюмів, то шили їх самі, малювали багато ескізів. Дивилися, як це було в 70-х роках і чи відповідає дійсності. Все створювалося власноруч нашими професіоналами".

Кінорежисер додав, ідея фільму "БожеВільні" виникла в авторки Ксенії Заставської, яка написала перший варіант сценарію.

"Згодом ми почали перероблювати сценарій з іншими сценаристами. Загалом понад три роки працювали над фільмом, тобто це написання, розкадрування, підготовка, декорації, фільмування, монтаж, постпродакшн.

Утім найголовнішою перешкодою, з якою ми зіштовхнулися  — це повномасштабне вторгнення, тому що фільм був знятий до його початку, десь за пів року. І є таке певне бачення, що матеріал повинен "відлежатися", і тільки потім починати монтувати.

Я хотів прийти до тями, аби продовжити роботу, але поки це все відбувалося, почалася повномасштабна війна. Тому ми з режисером-монтажу у підвальному приміщенню почали його монтувати під час бомбардування, сирен і повітряних тривог", — додає Денис Тарасов.

За словами головної героїні фільму Ірми Вітовської, події розгортаються у 70-х роках XX століття, коли була тоталітарна радянська система.

"Мені було цікаво пожити в іншій сутності та світогляді. Цей фільм говорить про каральну психіатрію. І мені здається те, що ми виходимо зараз дуже вчасно.

Адже відбувся такий збіг обставин, тому що тиждень тому російська федерація прийняла знову каральну психіатрію на законодавчому рівні.

Тому ми виходимо таким антидотом для того суспільства, яке ностальгує за часами радянської системи".

Творці кінострічки зазначили, що у фільмі, а саме у масових сценах, знімалися душевно хворі люди. 

"Ми брали дозвіл в опікунів для зйомок. Варто сказати, що ці люди, які знімалися дуже гуманні. І в них у лікарні навіть є свій театр, як спосіб реабілітації", — розповідає Ірма Вітовська.

Також акторка закликала мешканців Івано-Франківська підтримувати українське кіно.

"Адже через декілька років теперішній важкий час вивчатимуть й завдяки фільмам".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську покажуть виставу «Д.І.М.» про незламних українців

Від українських та європейських режисерів: Івано-Франківський драмтеатр відкриває новий сезон вистав

Людина, яку любить вся Україна: в Івано-Франківську представили документальну стрічку про "Да Вінчі"


26.10.2024 867
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

335
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

467
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2311
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1706
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1999
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5607 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1111

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1125

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1640

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1111
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

871
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

723
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14545
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

523
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10387
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6061
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

610
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7506
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2737
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

512
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

609
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

445