Кожен п’ятий в Україні: скільки прокурорів на Івано-Франківщині вказали у декларації пенсійні виплати

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.
Про це йдеться в статті Економічної правди, передає Фіртка.

На початку жовтня 2024 року у керівниці Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) Тетяни Крупи в робочому кабінеті виявили 100 тисяч доларів, медичні документи з ознаками підроблення, а також списки "ухилянтів" із прізвищами та фіктивними діагнозами.

Вдома у посадовиці вилучили 5,24 млн доларів, 300 тисяч євро, понад 5 млн грн, брендові прикраси, документи, які можуть вказувати на відмивання грошей через різні бізнес-проєкти тощо. Після цього, затримання керівництва регіональних МСЕК прокотилися всією країною.

Економічна Правда одразу проаналізувала судові вироки та виявила, що попри десятки кримінальних справ (розслідуваних, доведених до суду і де є вирок — ред.) жоден із членів МСЕК з початку великої війни не сів за ґрати: більшість отримали або дуже м’які (штрафи в кілька десятків тисяч гривень — ред.) або умовні вироки.

Як зазначають, зазвичай справи в судах старанно "розвалюють" прокурори через угоди про визнання винуватості в обмін на м’яке чи суто формальне покарання.

Згодом з'ясували, що це може бути не просто так. Головний редактор видання "Цензор.Нет" Юрій Бутусов оприлюднив інформацію, що півсотні тих же прокурорів Хмельниччини, на чолі з головою Олексієм Олійником, оформили інвалідність у вже згаданої голови МСЕК та депутатки місцевої обласної ради від партії "Слуга народу" Тетяни Крупи.

В Офісі Генпрокурора Андрія Костіна пообіцяли перевірити працівників не лише згаданої Хмельницької прокуратури, а й інших структурних підрозділів. Так, 20 жовтня президент Володимир Зеленський вирішив призначити засідання РНБО і вимагав реакції правоохоронців щодо ситуації з МСЕК та оформленням фальшивих інвалідностей, зокрема прокурорами.

Економічна Правда проаналізувала дані 8 070 декларацій, які змогли ідентифікувати за 2023 рік (по посаді чи місцю роботи, де зустрічається згадування слова прокуратура — ред.).

Усі декларації доступні у формі відкритих даних на сайті НАЗК. Облікова чисельність прокурорів на початок 2024 року становила приблизно 9,2 тисячі осіб, тобто вибірка становить 87%.


За даними Держстату, на початок 2022 року в Україні налічувалося 2,72 мільйона осіб з інвалідністю або 6,6% від усього населення країни. Під час великої війни ця цифра зросла до 3 мільйонів громадян (7,5%).

Для порівняння також відібрали приблизно 10 тисяч декларації інших силових органів (Нацполіція, БЕБ, НАБУ, ДБР і так далі — ред.) і перевірили частку, кому призначена пенсія, що є однією з ознак наявності групи інвалідності.

Серед цих працівників правоохоронних органів цей показник не перевищує 1,8%. 

Натомість в прокуратурі кожен п’ятий в декларації вказав наявність пенсійних виплат. 

"У того, що частка пенсіонерів-прокурорів більша, ніж в середньому по країні чи в інших силових органів, є пояснення.

Річ у тім, що працівники прокуратури мають законне право на пенсію за вислугу років незалежно від віку, у разі наявності 25 років вислуги, зокрема стажу роботи на посадах не менше 15 років.

Розмір пенсії має становити 60% суми місячної заробітної плати, але не більше 10 прожиткових мінімумів (29,2 тис грн)", — аналізує ЕП.

Штат органів прокуратури за останні 10 років був зменшений вдвічі. А кількість їхніх пенсіонерів, наприклад, після початку великої війни, збільшилася на 30%. Таке різке зростання не може бути пояснене органічною вислугою років, крім як оформленням групи інвалідності.

За даними співрозмовників ЕП з економічного блоку уряду (які побажали не згадувати їх через сенситивність питання — ред.), лише близько 10% отримувачів пенсії за спеціальним законом "Про прокуратуру" отримують її за інвалідністю.

Рядові прокурори лише в 19% декларацій вказали отримання пенсії, тоді як серед керівного складу (начальники та заступники начальників в прокуратурах — ред.) це зустрічається у 38% випадків.

В реальності це число ще більше, якщо рахувати і членів родини, як у випадку із відстороненим прокурором Хмельниччини Олексієм Олійником.

Частка прокурорів Івано-Франківської області із пенсією становить понад 20 відсотків.

Наявність пенсій і головне їх різке зростання під час війни — питання не лише морально-етичне. На це у 2023 році пішло 288 млн грн.

Середня пенсія працівника прокуратури становить 199 тисяч грн на рік або 16,6 тисячі грн на місяць. А ще наявність пенсії за інвалідністю дає переваги під час працевлаштування і переміщення з посади на посаду і зменшує вірогідність звільнення. То ж подолати цю проблему буде не просто.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Укрпошта" почала розсилати повістки на Прикарпатті, — Івано-Франківський ТЦК та СП

Мобілізація на Івано-Франківщині: як виявляють тих, хто не оновив дані

"Самі йдіть на фронт": історія бійця Мирослава Перепічки з Івано-Франківська, який служить в ТЦК


22.10.2024 1671
Коментарі ()

15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

1754
08.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

1954
07.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1265
03.03.2025
Вікторія Матіїв

Про адаптацію та реінтеграцію ветеранів, проєкти, спрямовані на підтримку родин загиблих бійців та виклики для дружин полеглих воїнів, журналістка Фіртки поспілкувалася із директоркою комунального закладу "Ветеранський простір", засновницею громадської організації "Дружини Янголів", дружиною загиблого захисника Павла Василіва — Любов'ю Василів.

1587
25.02.2025
Вікторія Косович

Роман Бончук — митець з Івано-Франківська, відомий своїми масштабними полотнами, муралами та концептуальними роботами.  Про саморозвиток, роль філософії, виклики сьогоденного мистецтва та нюанси творчого процесу митець розповів журналістці Фіртки.

4663
23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

2756 1

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

307

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

754

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1350

Вони потребують нашої допомоги. За статистикою, кількість поранених військових в Україні вже сягає 400 тисяч. Це не просто цифри — це люди, які захищали нас, а тепер лишились сам-на-сам зі своїми проблемами.

1080
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

662
14.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

25228 1
10.03.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

9018
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7121
10.03.2025

Говорячи про мотивацію відвідування релігійних служб, найчастіше ті мешканці заходу, які беруть у них участь, називають спілкування з Богом (52,9%), участь у молитвах, релігійних обрядах (51%).  

664
06.03.2025

Погінський монастир Успіння Матері Божої запрошує прикарпатців на нічні чування.  

1267
02.03.2025

Великий піст у 2025 році розпочнеться у понеділок, третього березня.  

1326
14.03.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

32665 1
17.03.2025

Раніше Зеленський зазначав, якщо буде перемир’я, то протягом 30-денного режиму тиші обговорюватимуть гарантії безпеки для України.

553
13.03.2025

Після закінчення війни буде знятий воєнний стан, і після зняття воєнного стану вибори проходитимуть згідно з українським законодавством.  

1450
11.03.2025

У минулому банкір та керівник Банку Канади, Марк Карні виграв вибори на посаду лідера чинної Ліберальної партії Канади й замінить Джастіна Трюдо на посаді прем'єр-міністра.  

574
10.03.2025

Закон про забезпечення прав добросовісного набувача (12089) на фінальній стадії розгляду.  

1140 1