Корегував літальні апарати: історія добровольця з Івано-Франківська, у якого зник пульс після обстрілу, та він вижив

Андрій освоював безпілотники, а згодом і сам став навчати інших, бо досягнув у цій справі неабияких висот.

Він обожнює свій Івано-Франківськ. І коротеньку вулицю Труша, викладену камінням, і підводний човен-паб, і сто шістдесят шість сходинок Ратуші, розповідає письменниця Ірина Говоруха, передає Фіртка.

"Здобув комп’ютерну освіту, працював автослюсарем (ремонтував позашляховики), полюбляв мамин гострий бограч. Потім лютий. Світанок. Чотири ракети, які прямували в аеропорт, що в кілометрі від його будинку.

Тож швидко владнав всі справи та вирушив у військкомат. Записався на війну добровольцем", - пише вона.

Спочатку було навчання. Андрій освоював безпілотники, а згодом і сам став навчати інших, оскільки досягнув у цій справі неабияких висот. Служив під Рівним, далі схід, Лиманський напрямок.

Корегував літальні апарати, ставив цілі, аж поки не потрапив під обстріл.

"Снаряд розірвався за пів метра і хлопця відкинуло в бік. У вухах заклало, далі нестерпно загуло. Спершу сильного болю не відчував, але розумів, що немає правої кисті і щось не так з правою ногою. Очі не бачили, у роті валандались уламки зубів", - пише Ірина.

Підбігли хлопці, він перепитав, чи живий. Ті запевнили, знеболили, наклали турнікет і примостили записку 13:06. На календарі був понеділок, 3 квітня. У паспорті – 27 років.

В евакуаційній машині зник пульс (склалася права легеня), тому в Дніпрі відвезли в морг. Мама про смерть сина дізналася з соціальних мереж і оніміла.

"Ніби хтось взяв у лещата і тримає до сих пір. Цілу добу ходила з кутка в куток, дзвонила в ритуальні послуги, аж раптом – звістка. Андрій живий, але в тяжкому стані", - пише авторка.

Рушила до Дніпра в чому була. Хлопцеві довелося ампутувати праву ногу вище коліна і праву кисть. Обидва ока – сліпі. Праве випало під час вибуху, ліве сильно травмовано. У нього потрапило багато уламків, відслоїлася сітківка, тож хлопець знаходиться в цілковитій пітьмі, і невідомо, чи коли-небудь вона розвіється.

Зі своєю дівчиною Вікторією (вчителька початкових класів) до трагедії був знайомий всього шість днів.

"Зустрілися в мережі — відразу стало цікаво. У понеділок хлопець чомусь вперто мовчав, тож мусила зайти на сторінку, а там – співчуття. Свічки, сумні смайли й болюче: «Вічна пам’ять». Цілий день проплакала. Просила Бога лишити його живим: нехай калікою, але живим. Бог молитву почув", - йдеться у дописі.

Першу зустріч пам’ятає щосекундно. Він перебував у медичній комі білий, наче полотно. Обгорілий, із запеченими губами, в тілі – численні трубки. Взяла його за вцілілу руку й почала розмову.

Так, пусте. Про те, як з дітьми вчили натуральні числа, як змішували фарби. Він довго слухав, не рухався, а потім потиснув їй руку та підняв одну брову.

Наразі хлопець у Києві. Вночі коло нього мама, удень – дівчина. Відтепер вона його очі, руки, душа. Молоді люди розмовляють, обіймаються, цілуються. Щоранку Андрій зустрічає щирим:

"Якби тільки знала, як я на тебе чекав".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«У нас немає істерики, коли хтось загинув»: франківська військова про психічні зриви на фронті

"Вдома на мене чекають троє маленьких діточок", - історія бійця 102 бригади ТрО з позивним Johnny


15.05.2023 1950
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

837 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

787
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1602
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2230
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4207 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3212

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

210

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

439

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

380

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

853
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

619
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

662
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

948
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1062
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

665
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6248
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1741
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31758 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1527
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

750 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

715