"Вдома на мене чекають троє маленьких діточок", - історія бійця 102 бригади ТрО з позивним Johnny

Віктор з позивним Johnny, 32 роки, родом з Надвірнянщини – зараз молодший сержант, командир кулеметного відділення одного з підрозділів бригади.

До війни займався будівельними роботами по області, працював сам на себе, інформує Фіртка з посиланням на сторінку бригади.

«В розкоші ми з сім’єю не жили. Я – звичайний робітник, будівельник, заробляв на хліб руками. Того, що заробляв – вистачало на їжу, на одяг, на комуналку, на інші базові потреби, на автомобіль. Іноді дозволяв собі з’їздити з сім’єю на море, хоча не кожен рік. Іноді – в гори на лижах покататись».

Спочатку вагався йти чи не йти в армію - жінка була у роддомі на останньому місяці вагітності третьою дитиною.

"Коли почалася війна, спочатку вагався йти чи не йти в армію - жінка була у роддомі на останньому місяці вагітності третьою дитиною. Удвох з дружиною сіли, поговорили та прийняли рішення – іти. Дружина не стала мене відмовляти, а, навпаки, підтримала психологічно та морально, сказала, що справиться з дітьми.

Як тільки жінка народила дитину - слава Богу, все пройшло чудово -, і виписалась з роддому – на наступний же день, 12 березня, я пішов до Надвірнянської ТрО», - згадує Johnny.

З перших же днів війни Johnny рвався на схід, він розумів, що тут, на Прикарпатті, нема сенсу сидіти та «охороняти асфальт» – потрібно іти зупиняти ворога якнайближче до кордонів.

Каже, що він три рази збирався їхати з хлопцями, але його групу розвертали назад. Після Великодня нарешті настав той момент, коли він з товаришами сів на потяг і поїхав в Дніпропетровську область, потім – в Донецьку, далі – в Запорізьку. Його підрозділ 7 разів міняв місце дислокації.

Хоча ворога він ненавидить за те, що той руйнує наші міста та села, знищує все живе на своєму шляху, вбиває цивільних людей, проте каже, що не можна недооцінювати та зневажати його

«Нам розказують, що там воюють якісь чмобіки, зеки, наркомани, які не вміють воювати і ні на що не здатні – це все неправда. Там воює дуже сильна армія, там воюють солдати, і ми повинні їх поважати як воїнів, як супротивників.

Поважати і готуватись до найгіршого сценарію. Хоча як людей я їх повністю зневажаю і взагалі не вважаю за людей – люди того не роблять, що вони тут натворили», - говорить Johnny.

Johnny каже, що наразі у них сформована штурмова група, яка посилено тренується. Навчання відбуваються по декілька разів на тиждень. Люди, котрі не в наряді, мають можливість потренуватись, постріляти, вивчити щось нове, відпрацювати певні прийоми, вдосконалити навики.

Хлопці дуже позитивно це сприймають, бо хочуть скоріше перемогти ворога, закінчити цю війну і повернутись додому до рідних, до дітей.

«Раніше це було проблемою – не вистачало боєприпасів, ми економили. Але зараз їх стало більше і вистачає на навчання. Крім того, іноді нас спонсорує і ворог – ми недавно «віджали» у них трохи боєкомплектів і маєм чим постріляти.

Багато з цих людей, що тренуються – уже брали участь в боях. Був час, коли ворог пішов у наступ, каже Johnny, і ми змушені були залишити наші позиції. Але потім ми пішли у контрнаступ і вибили ворога з них», - розповідає Захисник.

Про колектив, з яким служить – лише позитивні відгуки. Вони – справжні бойові побратими, справжні друзі. І, хоча, за рік життя вони встигли трохи по набридати один одному – без цього ніяк не обійтись.

Вони всі розуміють, що робити щось, іти в наступ потрібно не на гарячу голову, а з холодним математичним розрахунком, адже війна – це в першу чергу математика і розрахунок сил та можливостей – тільки так вони зможуть завдати ворогу поразки, повернутись додому живими та здоровими, де їх чекають рідні.

Насамкінець Johnny додає, що після війни хоче надалі служити в армії:

«Мені сподобалось служити, я планую залишитись. Офіцером бути не хочу – в мене освіти нема вищої, та й паперові робота - то не моє. Хочу бути сержантом, працювати з людьми, можливо, тренувати та навчати молоде поповнення, передавати свій бойовий досвід іншим, щоб вони стали воїнами і наводили жах на потенційного ворога одним своїм виглядом».

Вдома його з нетерпінням чекають рідні.

"Вдома мене з нетерпінням чекають рідні, моїй дитинці вже рік і три місяці – вона вже бігає. А я пам’ятаю, як ще зовсім недавно, перед самим від’їздом, забирав її з роддому – це було наче вчора. Дуже хочу їх побачити та обійняти!"


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«У нас немає істерики, коли хтось загинув»: франківська військова про психічні зриви на фронті


12.05.2023 Іван Муканик 2268
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

894
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

709
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1824
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3153
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2511
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2496

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

157

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

685

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

649

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1534
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

293
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

627
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

576
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

278
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

345
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26985
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

801
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19636
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

381
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

364
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

690
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1200 1