Комп’ютер - обираємо як профі

 

 

Кожен, хто хоче придбати комп’ютер, стикається з проблемою — що саме купити. Адже комп’ютер — це сукупність безлічі комплектуючих, в якій кожна деталь окремо впливає на продуктивність системи в цілому.

 

Радити купувати якусь конкретну конфігурацію комп’ютера безглуздо з огляду на швидке моральне старіння комп’ютерної техніки. Тому покупцеві відразу слід зрозуміти, що куплений ним новий сучасний пристрій через десять років буде коштувати приблизно у десять разів менше тієї ціни, за якою його придбали.

 

Спеціалісти shop.if.ua зазначають: дедалі рідшими стають придбання готових системних блоків. Клієнти воліють підібрати комплектуючі, відповідно до своїх потреб, при цьому ще й економлячи кошти.

 

При виборі конфігурації комп’ютера (необхідного набору комплектуючих) потрібно відразу визначитися, для яких цілей Вам він потрібен  — для офісної роботи або для ігор, для користування Інтернетом або для дизайнерської роботи.

 

Це потрібно вирішити відразу, враховуючи всі Ваші вимоги і кількість коштів, виділених на покупку. Справа в тому, що, до прикладу, складати фінансові звіти в Word або Excel можна і на процесорі в 500 МГц, для цього не потрібно декількох гігагерц. А ось якщо Ви любите пограти в найсучасніші ігри, то Вам доведеться неабияк витратитися. Ми спробуємо дати декілька порад з вибору деяких комплектуючих.

 

Процесор. Якщо процесор потрібен лише для офісної роботи, то можна і зекономити. Якщо берете процесор для ігор — беріть той, що майже найкращий (найпродуктивніший брати невигідно — дуже дорого). Але пам’ятайте, що ринок процесорів сильно стрибає в ціні. Те, що продається зараз за однією ціною, через два роки буде коштувати рази в два дешевше.

 

Оперативна пам’ять. Її потрібно обирати виходячи навіть не через вимоги в продуктивності, а з того, яка операційна система буде встановлена. До прикладу, 1024 Мб ОЗУ для Windows XP — в самий раз, 2048 Мб вистачає з лишком, а 4096 – достатньо для Windows 7. Головне тут вже не обсяг, а швидкість ОЗУ (між іншим, підвищення частоти ОЗУ досить сильно збільшує швидкість всієї системи). Обирайте модулі пам’яті з максимальними характеристиками швидкості доступу і частоти.

 

Відеокарта. Для офісної роботи можна обійтися і вбудованою в материнську плату відеокартою. А ось для ігор … Геймер повинен добре вивчити всі порівняльні тестування на сайтах типу IXBT і 3Dnews. За останні десять років на ринку графічних чипсетів кілька разів змінювалися фірми-лідери. Нові чипи з’являються з такою ж швидкістю, як і процесори. Кількість мегабайт на них уже вимірюється в сотнях, але цей параметр не настільки важливий, як раніше. Набагато важливіше мати потужний графічний процесор, що підтримує всі останні сучасні технології.

 

Жорсткий диск. Його обсяг повинен бути із «запасом». До речі, цікавий той факт, що у більшості людей жорсткий диск повністю заповнюється до кінця, незалежно від розмірів НЖМД. Краще приділити увагу його швидкості. Цей параметр дуже важливий! Він впливає на швидкість завантаження всіх програм і операційної системи (та й взагалі будь-яких даних) та швидкість запису. Від збільшення швидкості роботи накопичувача можна отримати набагато більший приріст в продуктивності комп’ютера, ніж від заміни, наприклад, процесора.

 

Монітор. Правильно вибрати монітор дуже важливо. Сидячи за комп’ютером, Ви будете дивитися на монітор годинами. Перше питання — це діагональ. Менше 17”використовувати не рекомендуємо, занадто мало. Пам’ятайте, що реальна діагональ у всіх моніторів приблизно на 1 дюйм менша від заявленої. Приділіть особливу увагу безпеці монітора для вашого здоров’я. Обов’язково попросіть продавця протестувати монітор спеціальною програмою типу Nokia Monitor Test на наявність так званих «битих» та «лінивих» пікселів. Переважно вони помітні на темному фоні (світяться білим або іншим кольором).

 

Клавіатура і миша. Протестуйте мишу на зручність власною рукою. Не соромтеся попросити продавця вийняти мишу з коробки і під’єднати до комп’ютера. Подивіться, чи зручно миша їздить по килимку, чи добре вона лежить у вашій руці, чи легко натискаються кнопки. Користувачі зазначають, що мишу обрати краще з коліщатком, без нього працювати дуже незручно. Якщо захочете взяти бездротову модель, то пам’ятайте, що батарейки, які знаходяться в ній, сильно додають до її ваги. Клавіатуру також не варто обирати лише за зовнішнім виглядом, а попрацювавши трохи на ній. Спробуйте на зручність натискання клавіш.

 

Спеціалісти shop.if.ua залюбки допоможуть Вам розібратися із потребами та визначити ідеальну комплектацію саме Вашого комп’ютера. Збережіть свої кошти, купуючи на shop.if.ua!


05.02.2014 1652 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2479
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1575 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3654
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5426
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1676
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2072

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

163

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

189

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

399

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

881
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

474
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

769
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2467 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

497
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

868
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4917
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

735
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

653
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

583
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

400
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

726
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

883 2