Коломию поділили на зони за 143 тисячі гривень

 

 

На минулій позачерговій сесії затвердили документ, відповідно до якого коломияни нарешті зможуть орендувати, купувати чи отримувати в приватну власність земельні ділянки, також міська рада зможе розв’язувати містобудівні питання – це план зонування території міста.

 

Роботу виконала за півтора місяця львівська фірма «Містопроект» (підприємець Лопушанський), для бюджету міста така карта коштувала 143 тисячі гривень. Архітектори кажуть, що київські проектувальники, які розробляли генеральний план Коломиї, хотіли за свої послуги понад 600 тисяч гривень, інформує Фіртка з посиланням на Дзеркало Коломиї.

 

Зонування було розроблене на основі генплану міста, що й викликало побоювання у присутніх щодо можливих неточностей. Також у депутатів були зауваження до якості виконаної роботи, запитання з приводу можливого неврахування інтересів усіх жителів міста, адже за цим документом Коломия відтепер будуватиметься завжди. В. о. начальника відділу архітектури Дмитро Кендзьор розповів, що усі 4070 гектарів міської землі на основі генплану, за даними містобудівного кадастру та земельно-кадастрових документів відтепер розподілено на такі зони: громадську, житлову, рекреаційну, комунально-складську, виробничу, зону спецземель тощо. Найважливіше, що потрібно знати коломиянам, це три види переваг забудови у відповідних зонах: супутна, допустима і можлива.

 

Відтепер кожен, хто захоче отримати ділянку чи розпочати будівництво, зможе на сайті міської ради розглянути карту зонування міста і відповідно до того планувати подальші дії. У плані передбачили нове кладовище, технопарк, залишили виробничу зону, нижче мікрорайону ресторану «Гомін» і біля вулиці Моцарта, де полігон, військова частина, виділено зони для багатоквартирної житлової забудови.

 

Архітектори кажуть, що в ході роботи врахували зауваження депутатів, у міру можливості. Деякі не врахували, бо перепланування зони тягне за собою і зміни в генеральному плані міста, а це – додаткові кошти із бюджету. Тож поки що буде так, як є. У рекреаційній зоні практично нічого не змінилося, межі парків ті ж, що й були, передбачили зону відпочинку в районі вулиці Довбуша, біля лікарні також будуть зелені насадження, там буде заборонено будувати.

 

Також біля цвинтаря залишили 300 метрів санітарної зони, поки цвинтар ще не закритий, цю землю не можуть виділяти для потреб громади. Але в майбутньому планують і там ділянки для будівництва міста. Якщо ж так сталося, що у рекреаційній зоні уже кілька років тому збудовано будівлю, як це владнати? І чи не муситимуть власники якось залагоджувати своє будівництво, якщо його місцезнаходження не відповідає щойно складеному плану? У відповідь на ці запитання Дмитро Кендзьор каже, що радикальних заходів вживати не будуть. Ось, наприклад, у парку ім. Трильовського є такий будиночок, власники ще давно хотіли узаконити його, але на це не отримали дозволу. Тож будівля, за словами працівників відділу, сама зруйнується через вік. Виробничі території будуть, як і в радянські часи, там, де знаходяться колишні заводи.

 

У середмісті виробничих зон не буде, колишня ткацька фабрика вже належатиме до житлової зони, також і приміщення взуттєвої фабрики не віддаватимуть для виробничої мети. Щодо будівництва розважальних центрів, супермаркетів, то архітектори кажуть, що коли розроблять детальний план території, то, враховуючи зонування і вимоги громади, даватимуть дозволи на таке будівництво.

 

Відомо, що таке можливо буде у громадській зоні. У районі об’їзної дороги відвели місце для інвестиційних ділянок, відповідно передбачили клас санітарної норми, тобто залежно від ступеня шкідливості діяльності майбутнього підприємства йому надають ділянку, розміщену за 300, 400, 500 і більше метрів від житла людей і від дороги. Фахівці стверджують, що план зонування не настільки важливий документ, його існування – лише щоб виконати усі вимоги законодавства.

 

Зонування ж – доволі приблизна схема, її зробили, поспішаючи, щоб місто нарешті мало змогу, після півторарічної перерви, вирішувати земельні питання. До слова, на наступній сесії вже заплановано цілу низку рішень про виділення земельних ділянок, багато депутатів теж поспішили подати відповідні документи, щоб 17 вересня отримати у власність ділянку.


12.09.2015 760 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1386 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1710 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2497
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2325 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7562
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15282 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

337

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1057

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1123

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1914
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

297
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

674
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

915
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3138
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

942
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1970
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1021
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35172 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

290
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

500
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

645
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

962