Книга поезії прикарпатця серед найкращих книг Форуму видавців

У Львові назвали найкращі книги цьогорічного Book Forum (Форуму видавців) – відбулася церемонія нагородження Book Forum Best Book Award. Серед нагороджених – поет з Прикарпаття Мирослав Лаюк.

Цього року журі не присудило нагороди у двох категоріях: сучасна українська проза та література з економіки, бізнесу та фінансів. Натомість після дворічної перерви на Book Forum присудили гран-прі фестивалю, пише ТМ.

Переможці в номінаціях:

  1. Гран-прі – Андрій Гречило, Богдан Завітій, «Наш герб. Українські символи від княжих часів до сьогодення», видавництво «Родовід»
  2. Класична українська література – Леся Українка, «Листи» у трьох томах, видавничий дім «Комора»
  3. Сучасна українська проза – не присуджено
  4. Сучасна українська поезія – Мирослав Лаюк, «Антологія молодої української поезії ІІІ», «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»
  5. Класична іноземна література в українському перекладі – Андрій Содомора, «Сенека. Моральні листи до Луцілія», видавництво «Апріорі»
  6. Сучасна іноземна література в українському перекладі – Кейт Аткінсон, «За лаштунками в музеї», «Наш Формат»
  7. Література для дітей від 0 до 5 – Іван Малкович, «Улюблені вірші», «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»
  8. Література для дітей від 6 до 12 – Елена Фавіллі, «Казки на ніч для дівчат бунтарок»,  «Книголав»
  9. Література для підлітків і YA – Наталя Нагорна, «Повернутися з війни», «ДІПА»
  10. Non-fiction – Джозеф Лі Ґелловей Гаролд Ґреґорі Мур, «Ми були солдатами… і молодими: Я-Дранґ – битва, що змінила війну у В’єтнамі», видавництво «Астролябія»
  11. Біографія – Аґата Тушинська, «Наречена Шульца», Видавництво 21
  12. Історія – Енн Еплбом, «Червоний голод. Війна Сталіна проти України», HREC-PRESS
  13. Візуальна книга – Дмитро Горбачов, «Авангард. Українські художники першої третини ХХ ст., «Мистецтво»
  14. Наукова література – Оксана Стадник, «Лікарські товариства у Львові до 1939 р.», ТзОВ «Аверс»
  15. Популярна наукова література – Андрій Сова, Ярослав Тимчак, «Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортивної традиції», видавництво «Апріорі»
  16. Навчальна, довідкова та професійна література – Олександр Дмитрович Луцик, «Гістологія. Цитологія. Ембріологія», Нова книга
  17. Література з економіки, бізнесу, фінансів – не присуджено
  18. Свобода (спецвідзнака за розкриття ідеї свободи як однієї з основних цінностей) – Станіслав Асєєв (Васін), «В ізоляції. Дописи про Донбас», Люта справа
  19. Місто (спецвідзнака, яка надається містом, де відбувається засідання Малого журі): Львів – Богдан Коломійчук, «Моцарт із Лемберга», «Видавництво Старого Лева»;  Київ – Тетяна Терен, «Прості речі. Вісім розмов з Адою Роговцевою», видавництво «Pabulum»; Харків – архиєпископ Ігор Ісіченко, «Ми просто йшли… Спогади», «Акта»
  1. Спеціальні відзнаки малих журі: Львів – Олег Турій, Марія Рипан, «Найдорожча Мамусю! Листування о. Любомира Гузара з матір’ю (1975-1992), видавництво УКУ; Київ – Мирослава М. Мудрак, «Нова ґенерація і мистецький модернізм в Україні», видавництво РОДОВІД; Харків – Максим Тарнавський, «Нечуваний Нечуй», Laurus.


23.09.2018 1029
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

243
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2893
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21050
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1959
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1339 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2346

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

677

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2127

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

810

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1397
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

127
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

459
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

989
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

127
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

740
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

728
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

673
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8202
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

801 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

867
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2152 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

809