Щоб запобігти будь-якій хворобі - треба про неї знати.
Про це під час етеру програми "Точка зору" розповів Роман Яцишин, професор, Заслужений лікар України та віцепрезидент Асоціації ревматологів України, пише Фіртка.
Лікар ділиться, що завжди був прихильником профілактичної медицини.
«Сказати, що є хвороби «на все життя» - найлегше. Звичайно, є хвороби, які просто вимагають догляду за пацієнтом. І наше завдання, як лікарів, навчити пацієнта жити з цією хворобою, а інколи, як я кажу, полюбити свою хворобу», - каже фахівець.
Остеоартрит – хвороба, яку неможливо вилікувати до кінця, але з нею треба жити, боротися і зупиняти прогресування.
читайте також: Кількість хворих на цукровий діабет зростає: як вберегтися від недуги
Роман Яцишин розповідає, що цій хворобі можна запобігти, проте лише у ранньому молодому віці. Профілактика остеоартриту – це боротьба з ожирінням, боротьба з сидячим способом життя та з травматизацією суглобів.
«Звісно, є такі професії, де без травматизації нікуди не дінешся. Але таким людям навпаки треба розказати, як вони мають поводитися під час робочого дня. Робити технологічні перерви не для перекуру, а для того, щоб позайматися своїми суглобами», - наголошує лікар.
Віцепрезидент Асоціації ревматологів України розповідає, що для суглобів найважливіше – це рух, оскільки він «харчується» виключно через оболонку, яка його оточує.
«Якщо ця оболонка здорова, то вона продукує поживні речовини. Отож, для того, щоб хрест залишався якомога довше здоровим, він повинен бути в стані постійного розтягнення і, скажімо, повертання до його природних умов.
Багато людей, особливо з сільської місцевості, коли я говорю про такі речі, кажуть, що працюють зранку до ночі. Але тут йдеться не про фізичну працю, а спеціальні вправи. Розтягненням людина може займатися 2-3 рази на день. Над цим доволі легко працювати.
Чим частіше розтягувати суглоб – тим краще працюватиме суглобова капсула, і тим краще вона оновлюватиме суглобну рідину, яка й харчує хрящ.
Якщо ж цього не робити, при цьому маючи фізичне навантаження, до прикладу на городах, то це веде до пошкодження хряща. Насамперед хребетного стовпа, остеохондрозу, а звідти вже тягнуть за собою всі інші проблеми», - наголошує лікар.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Щоб запобігти будь-якій хворобі - треба про неї знати: прикарпатцям розповіли про види артритів