Щоб запобігти будь-якій хворобі - треба про неї знати.
Про це під час етеру програми "Точка зору" розповів Роман Яцишин, професор, Заслужений лікар України та віцепрезидент Асоціації ревматологів України, пише Фіртка.
Лікар ділиться, що завжди був прихильником профілактичної медицини.
"Біль у суглобах може виникнути у людей різного віку: як у ранньому дитячому, так і в пізньому після 60. Коли людина відчуває такий біль - одразу називає це артритом. І, в принципі, вона певною мірою права, бо для людей артрит - це біль у суглобах, але по-нашому це артралгія.
На жаль, є безліч хвороб, які не лікуються однією таблеткою, або й взагалі таблетками не лікуються", - каже лікар.
Зі слів фахівця, якщо говорити про ревматичні захворювання, то серед них є артрити, які мають різну природу. Запальні артрити - агресивні, вони можуть вражати не лише сам суглоб, але й сполучну тканину та роз'їдати хрящі.
читайте також: Кількість хворих на цукровий діабет зростає: як вберегтися від недуги
"Ревматоїдний артрит - одна з найскладніших проблем в ревматології. Є й інший тип артритів. Йдеться про подагричні. Вони з'являються переважно в тих людей, які мають метаболічний синдром. У них виникає порушення обміну речовин через неправильне харчування або внаслідок генетичних особливостей.
Третій характер артритів - остеоартрити. Ця хвороба вікова. Кожен з нас має свій біологічний вік, який ми зазвичай оцінюємо по руках і по шкірі, бачучи зморшки. По цьому ми можемо приблизно оцінити, скільки людині років. Такі зміни відбуваються не лише з нашою шкірою, але й з хрящами. Просто ми їх не бачимо візуально", - каже Роман Яцишин.
Фахівець розповідає, що зазвичай люди звертаються до лікаря вже тоді, коли щось починає боліти. Й то не до ревматолога, а до сімейного лікаря.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: