Хотів звільнитись зі служби, аби доглядати за матір'ю: суд зобов'язував військову частину повторно розглянути рапорт

Справу з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізував юрист.

Як розповів Роман Лихачов з волонтерського руху «Адвокати ЗСУ», військовослужбовець звернувся до військової частини із рапортом та відповідними документами на звільнення через сімейні обставини, пише Фіртка.

Зокрема, він вказав про необхідність здійснення догляду за матір'ю. Вказаний документ військова частина повернула для опрацювання та подальшої реалізації у зв’язку із тим, що висновок лікарсько-консультативної комісії (далі – ЛКК), нібито, не є належним підтверджувальним документом необхідності здійснення догляду.

Вважаючи такі дії протиправними, чоловік звернувся до суду.

Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що підпунктом «г» пункту 2 частини четвертої вказаної статті передбачено, що звільняються з військової служби на підставах через наступні сімейні обставини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу):

  • необхідність постійного догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я потребують постійного догляду.

Крім цього, суд встановив, що рапорт повернули для опрацювання та подальшої реалізації, з написом «МСЕК, не ЛКК». Цей результат розгляду рапорту відображений резолюцією без дати, підпису та зазначення звання та посади особи, яка наклала резолюцію. Будь-яке офіційне повідомлення, щодо результату розгляду рапорту, військовослужбовцю не надавали. 

Таким чином, рішення про відмову у звільнення прийнято необґрунтовано та не вмотивовано, тобто без наведення суб`єктом владних повноважень конкретних підстав його прийняття, а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

У зв’язку із наведеним, суд визнав протиправним та скасував рішення військової частини про відмову у звільненні та зобов’язав військову частину повторно розглянути рапорт про звільнення.


Детальніше: рішення Харківського окружного адміністративного суду у справі №520/29849/23 від 29 грудня 2023 року.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Ухилення від мобілізації без реального покарання: про що свідчить судова практика

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


Коментарі (1)

Забагто тексту 2024.01.30, 19:01

Так от як хотів Залужний "спригнути", по догляду, але свої ж не відпeстити і тепер судитись мусить :)

Якщо серйозно. то за силову мобілізацію комусь доведеться відповідати. А кому? Хто насправді відповідає за неї? Фамілія і Імя відповідального? Залужний, Зеленський, Умеров-Рєзніков, Шмигаль, Стефанчук? Хто з них?

Хто визначає правила хто за їх дотримання, хто за результат? Закон написала ВР, підписав президент, уряд і міністерство оборони розробило інструкції, виконувати тцк, які в чиєму розпорядженні? Цілі мобілізації хто замовляв, для чого саме ті цифри? Хто ставив завдання і як думали виконувати що почали силою тягти незважаючи наіструкції "бо інакше немає людей", хто не бачив що і до чого це веде?

Нецікаво? Тоді будуть один одного звільняти ЗеленсЬкий Залужного "за жорстоку мобілізацію", а Залужний Зеленського "бо як без людей тримати фронт чи наступати"? І десь в кущах Порошенко чекає з трактором виїхати у владу... Шмигаль тихо мовчить і робить що скажуть "воду в Крим значить воду в Крим", "не воду в Крим значить не воду в Крим", а замість нього Зеленський озвучує - уже 800 тис армія і важко годувати одягати. Щей справи дивні на постачальників і замовників за проблеми типу корупційні, а на ділі може бути просто зрив постачання бо проблеми на мільярд, а сотні мільрд контракти ж виконанні і де гроші чи "корупціонери Гринкевичі і Лієв не для себе старались"?

Зрозуміло що не все йде добре, якщо питання звільнення Залужного постає і перелякані наближені поширюють цю інфу, якщо це звісно не вистава "добрий-поганий" для мобілізованих перед прийняттям закону.

Якщо це справді політична боротьба то фіг зна де правда,

бо сприймається це не як звільняє сам Зеленський, а Зеленський з Єрмаком, татаровим, смирновим, лещенком і ще невідомо якими мутними колишніми пророс типами, які можуть, а швидше і є тимчасово проти Путіна, бо він їх владі загрожує.

З іншого боку звільняють не самого Залужного з воєнкомами і тцкашниками і всіма блатними,

а з фронтом, хоч без стратегічних успіхів відвювання територій чи відчуття перваги у втратах ворога, але все ж стоячим дальше від Києва.

Тому люди стривожені, бо невідомо чи не не стане гірше. А це пастка своєрідна, наче в колючих дротах заплутався і чим більше крутишся тим більше заплутуєшся і до крові ріжеш себе.

Зеленський може звільнити Залужного лише в купі зі своїм оточенням якщо справді є підстави яких ми не знаємо, інакше може виникнути більше проблем і питань.

А вазгалі краще більше зброї б виготовляли і Шмигаль замісь людей пропонував би Залужному танки чи снаряди на кожен запит "більше піхоти".

І те що людей не на словах слід берегти то очевидно і це має бути відповідальність за завеликі втрати - звільнення командира, а не просто слова. Так повертати довіру до інституцій, а не до фамілій, які насправді можна міняти багато з тим самим результатом.

І нащо це я тут написав... Все одно ж всі граблі наші українці спробують...

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

373
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

366
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14008 8
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1604
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

896
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6191

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

657

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1487

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1297

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1183
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

540
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

681
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1602
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

620
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

910
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5944
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13747
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

277
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

574
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

503
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

817 2