Каркасні будинки в Україні в 2024 році: зростання цін та рекомендації щодо вибору компанії

Каркасні будинки є одним з найпопулярніших видів житла в Україні.

Вони відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.

Аби дізнатися більше про причини цього зростання та як не переплатити за будівництво каркасного будинку цьогоріч, Фіртка поспілкувалась з Олегом Зелезом, власником компанії "HVOYA", яка займається будівництвом каркасних будинків в Україні з 2008 року.


З чим пов'язане зростання цін на будівництво каркасних будинків та чи зростатимуть ціни ще більше?


Ціни на будівництво каркасних будинків в Україні зростають щороку на 10-20%. Це пов'язано з такими факторами, як курс валют, інфляція, ціни на паливо, індексація тощо.

У 2024 році, на мою думку, ціни зростуть ще більше, на 20-50%.

На це вплинуть кілька факторів. По-перше, це державна програма "ЄОселя", по якій можна купити житло в кредит під невеликі проценти. За 2023 рік було видано 6500 таких кредитів, що призвело до зростання цін на нерухомість на 20-50%.

Якщо в 2021 році вартість будівництва під ключ каркасного будинку на 100 м кв. порівнювали з вартістю трикімнатної квартири, тобто у Вас був вибір, купити трикімнатну квартиру чи побудувати будинок, то в 2023 році вартість будівництва каркасного будинку на 100 м кв. така сама як вартість однокімнатної квартири. Зараз вибір між тим, чи будувати будинок на 100 м кв. чи купити однокімнатну квартиру.

У 2024 році планують видати 12 000 таких кредитів. Відповідно, підвищення цін на квартири потягне за собою здорожчання та іншої нерухомості, в тому числі каркасних будинків.

По-друге, це зростання цін на матеріали та робочу силу. Вартість деревини в Україні з 2020 року зросла на 200%, а ціни на металопрокат - на 30-50%. Також зростає вартість робочої сили та її дефіцит.


Що робити, щоб не переплатити за будівництво каркасного будинку в 2024 році?


Якщо ви плануєте будівництво каркасного будинку в 2024 році, радимо вам укласти договір на будівництво в січні-лютому, щоб зафіксувати ціну. Це дозволить вам уникнути зростання цін, яке, за прогнозами, відбудеться в другій половині року.

Крім того, важливо ретельно вибрати компанію, яка буде будувати ваш будинок. Не варто звертатися до компаній, які пропонують занадто низькі ціни. Як правило, низька ціна є ознакою того, що компанія економить на якості матеріалів і робіт.

Тому обережно з низькими цінами.


Ви вже багато років займаєтеся будівництвом каркасних будинків.

Як вважаєте, чи варто людям, які планують будівництво каркасного будинку в 2024 році, бути обережними з низькими цінами?


Звичайно, варто. Я вважаю, що низька ціна на будівництво каркасного будинку не завжди є гарантією якості та надійності.

На жаль, на ринку залишаються компанії, які готові економити на технологіях, матеріалах, якості, на залученні непрофесійних працівників, щоб тримати ціну нижче ринку.


Які саме проблеми можуть виникнути?


Такі будинки можуть бути менш міцними, менш енергоефективними, в них може бути використана неякісна деревина або метал. А це може призвести до деформації будинку, проблем з опаленням та вентиляцією, а також до інших проблем.

Ці проблеми ви не одразу побачите, вони почнуть вилазити поступово, через рік, два, три. Неприємний запах, втрата енергоефективності, гризуни, незрозумілі звуки в середині стіни (так, комахи розпочали їсти Ваш будинок).

Ви будете думати, що це проблема у всіх каркасних будинках, але ні. Це просто будинок, збудований з порушенням технологій та з неякісних матеріалів. Зате дешевше.


Крім того, ви сказали, що такі компанії можуть вводити людей в оману.

Як це може відбуватися?


Наприклад, вони можуть виставлятися в соціальних мережах як експерти, які мають багаторічний досвід роботи в будівництві. Але насправді вони можуть бути зовсім не фахівцями.

Вони можуть використовувати в своїх постах і відео псевдонаукові терміни, які не мають нічого спільного з реальністю.


Що ж робити, щоб не потрапити в пастку таких компаній?


Рекомендую ретельно перевіряти компанію, перш ніж укладати з нею договір на будівництво. Дізнайтеся про її досвід роботи, про її портфоліо, про її співробітників. Не соромтеся ставити запитання. Якщо компанія не готова відповісти на ваші запитання, це може бути тривожним сигналом.

Ретельно вивчіть ринок, порівнюйте пропозиції від різних компаній не лише за ціною, а й за технологією, комплектацією та класом матеріалів які пропонують в описі. Не варто йти на поводу у емоцій і вибирати компанію лише за низькою ціною чи красивими відео в соціальних мережах.

Також важливо уважно прочитати договір на будівництво і переконатися, що в ньому прописані всі гарантії, етапи, ліцензії, сертифікати.


Що ще можете порекомендувати наостанок?


Якщо ви плануєте будівництво каркасного будинку в 2024 році, радимо вам звернутися до компанії з досвідом роботи та гарною репутацією. Наша компанія "Хвоя" має понад 15 років досвіду будівництва каркасних будинків в Україні.

А з матеріалу, який ми експортуємо, будують будинки в Німеччині, Польщі, Чехії, та інших країнах.

Ми використовуємо тільки якісні матеріали з дотриманням всіх технологій. Ми гарантуємо, що ваш будинок буде міцним, енергоефективним і довговічним.

Звертайтеся до нас, і ми допоможемо реалізувати вашу мрію про власний будинок.


Отримати консультацію:

Viber / tel +38 0955296494

telegram @OlegZelez

Вибрати проєкт: https://t.me/hvoyaco


Читайте також:

З безхатька у бізнесмени: мотиваційна історія успіху франківського підприємця

Скільки коштує побудувати каркасний будинок в Україні у 2023 році?

Будівництво каркасних будинків в Україні


18.01.2024 5045
20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

290
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2214
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1619
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1924
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5537 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4064

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1036

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1048

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1561

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1053
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

800
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

665
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14468
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10320
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

5974
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

545
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5213 6
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28381 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

413
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

545
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

384
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

574