Каркасні будинки в Україні в 2024 році: зростання цін та рекомендації щодо вибору компанії

Каркасні будинки є одним з найпопулярніших видів житла в Україні.

Вони відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.

Аби дізнатися більше про причини цього зростання та як не переплатити за будівництво каркасного будинку цьогоріч, Фіртка поспілкувалась з Олегом Зелезом, власником компанії "HVOYA", яка займається будівництвом каркасних будинків в Україні з 2008 року.


З чим пов'язане зростання цін на будівництво каркасних будинків та чи зростатимуть ціни ще більше?


Ціни на будівництво каркасних будинків в Україні зростають щороку на 10-20%. Це пов'язано з такими факторами, як курс валют, інфляція, ціни на паливо, індексація тощо.

У 2024 році, на мою думку, ціни зростуть ще більше, на 20-50%.

На це вплинуть кілька факторів. По-перше, це державна програма "ЄОселя", по якій можна купити житло в кредит під невеликі проценти. За 2023 рік було видано 6500 таких кредитів, що призвело до зростання цін на нерухомість на 20-50%.

Якщо в 2021 році вартість будівництва під ключ каркасного будинку на 100 м кв. порівнювали з вартістю трикімнатної квартири, тобто у Вас був вибір, купити трикімнатну квартиру чи побудувати будинок, то в 2023 році вартість будівництва каркасного будинку на 100 м кв. така сама як вартість однокімнатної квартири. Зараз вибір між тим, чи будувати будинок на 100 м кв. чи купити однокімнатну квартиру.

У 2024 році планують видати 12 000 таких кредитів. Відповідно, підвищення цін на квартири потягне за собою здорожчання та іншої нерухомості, в тому числі каркасних будинків.

По-друге, це зростання цін на матеріали та робочу силу. Вартість деревини в Україні з 2020 року зросла на 200%, а ціни на металопрокат - на 30-50%. Також зростає вартість робочої сили та її дефіцит.


Що робити, щоб не переплатити за будівництво каркасного будинку в 2024 році?


Якщо ви плануєте будівництво каркасного будинку в 2024 році, радимо вам укласти договір на будівництво в січні-лютому, щоб зафіксувати ціну. Це дозволить вам уникнути зростання цін, яке, за прогнозами, відбудеться в другій половині року.

Крім того, важливо ретельно вибрати компанію, яка буде будувати ваш будинок. Не варто звертатися до компаній, які пропонують занадто низькі ціни. Як правило, низька ціна є ознакою того, що компанія економить на якості матеріалів і робіт.

Тому обережно з низькими цінами.


Ви вже багато років займаєтеся будівництвом каркасних будинків.

Як вважаєте, чи варто людям, які планують будівництво каркасного будинку в 2024 році, бути обережними з низькими цінами?


Звичайно, варто. Я вважаю, що низька ціна на будівництво каркасного будинку не завжди є гарантією якості та надійності.

На жаль, на ринку залишаються компанії, які готові економити на технологіях, матеріалах, якості, на залученні непрофесійних працівників, щоб тримати ціну нижче ринку.


Які саме проблеми можуть виникнути?


Такі будинки можуть бути менш міцними, менш енергоефективними, в них може бути використана неякісна деревина або метал. А це може призвести до деформації будинку, проблем з опаленням та вентиляцією, а також до інших проблем.

Ці проблеми ви не одразу побачите, вони почнуть вилазити поступово, через рік, два, три. Неприємний запах, втрата енергоефективності, гризуни, незрозумілі звуки в середині стіни (так, комахи розпочали їсти Ваш будинок).

Ви будете думати, що це проблема у всіх каркасних будинках, але ні. Це просто будинок, збудований з порушенням технологій та з неякісних матеріалів. Зате дешевше.


Крім того, ви сказали, що такі компанії можуть вводити людей в оману.

Як це може відбуватися?


Наприклад, вони можуть виставлятися в соціальних мережах як експерти, які мають багаторічний досвід роботи в будівництві. Але насправді вони можуть бути зовсім не фахівцями.

Вони можуть використовувати в своїх постах і відео псевдонаукові терміни, які не мають нічого спільного з реальністю.


Що ж робити, щоб не потрапити в пастку таких компаній?


Рекомендую ретельно перевіряти компанію, перш ніж укладати з нею договір на будівництво. Дізнайтеся про її досвід роботи, про її портфоліо, про її співробітників. Не соромтеся ставити запитання. Якщо компанія не готова відповісти на ваші запитання, це може бути тривожним сигналом.

Ретельно вивчіть ринок, порівнюйте пропозиції від різних компаній не лише за ціною, а й за технологією, комплектацією та класом матеріалів які пропонують в описі. Не варто йти на поводу у емоцій і вибирати компанію лише за низькою ціною чи красивими відео в соціальних мережах.

Також важливо уважно прочитати договір на будівництво і переконатися, що в ньому прописані всі гарантії, етапи, ліцензії, сертифікати.


Що ще можете порекомендувати наостанок?


Якщо ви плануєте будівництво каркасного будинку в 2024 році, радимо вам звернутися до компанії з досвідом роботи та гарною репутацією. Наша компанія "Хвоя" має понад 15 років досвіду будівництва каркасних будинків в Україні.

А з матеріалу, який ми експортуємо, будують будинки в Німеччині, Польщі, Чехії, та інших країнах.

Ми використовуємо тільки якісні матеріали з дотриманням всіх технологій. Ми гарантуємо, що ваш будинок буде міцним, енергоефективним і довговічним.

Звертайтеся до нас, і ми допоможемо реалізувати вашу мрію про власний будинок.


Отримати консультацію:

Viber / tel +38 0955296494

telegram @OlegZelez

Вибрати проєкт: https://t.me/hvoyaco


Читайте також:

З безхатька у бізнесмени: мотиваційна історія успіху франківського підприємця

Скільки коштує побудувати каркасний будинок в Україні у 2023 році?

Будівництво каркасних будинків в Україні


18.01.2024 5803
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2414
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1128
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1070
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2250
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3690
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2663 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

932

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

799

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

747

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

714
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10424
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1275
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5410
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1124
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2918
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1270
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

515
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

369 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

807
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

696
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

747