Карантинні обмеження з 21 жовтня: кого стосуватимуться та як це контролюватимуть

З 21 жовтня запрацюють карантинні обмеження щодо міжобласних перевезень.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.

Як стало відомо, невакциновані українці не зможуть потрапити до інших регіонів міжрегіональним транспортом без документів про повний курс вакцинації, негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19. 

Зокрема, Кабмін постановою від 11 жовтня 2021 р. №1066 доповнив перелік обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для «жовтого» рівня епідемічної небезпеки.

З 21 жовтня заборонять здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом на автобусних маршрутах, авіаційним та залізничним транспортом у міжобласному сполученні без наявності у всіх пасажирів, крім осіб до 18 років наступних документів:

  • негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не більш як за 72 години до дня поїздки;
  • документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації;
  • документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини;

Щоб виїхати у регіон, який перебуває у «червоній» зоні епіднебезпеки буде необхідний один із таких документів:

  •  документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації;
  • міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 двома дозами дводозної вакцини;
  • негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

Перевізник несе відповідальність за наявність у всіх пасажирів, крім осіб до 18 років, зазначених документів.

  читайте також: COVID-19 спричинив найбільше скорочення тривалості життя з часів Другої світової війни

Норми не будуть застосовуватись до міських та внутрішньообласних перевезень.


А чи перевірятиме сертифікати про вакцинацію поліція?

Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький повідомив, що Національна поліція спільно з Мінцифрою розробили та розпочали інтеграцію відповідного програмного забезпечення на планшети поліцейських для швидкої перевірки сертифікатів з «Дії» або сканувавши паперовий його варіант.  

«Перевіряти достовірність сертифікатів про вакцинацію громадян з 21 жовтня будуть працівники Держпродспоживслужби, Центру контролю та профілактики хвороб на місцях, а також працівники Патрульної поліції України. Перевірку проводитимуть у місцях великого скупчення людей, де може бути поширення хвороби – під час перевезень, відвідувань закладів, ринків, торговельних майданчиків»,  пояснив правоохоронець.

Водночас у паперових свідоцтвах про вакцинацію обов’язково мають бути реквізити – інформація про вид щеплення, кількість доз щеплення, підпис лікаря та печатка офіційної установи охорони здоров’я. 

«Всі дані про вакцинацію громадян вже є в реєстрі, який також підключений до міжнародних баз. Інформація буде перевірятися дуже ретельно. Працівники, які перевірятимуть свідоцтва про вакцинацію, мають пересвідчитися в достовірності свідоцтва, адже відомі випадки їх підробки»,  – розповів Білошицький. 

  читайте також: Ліки проти COVID-19: як неправдива інформація створила «чудодійний» препарат


Яка ситуація у регіонах?

З 18 жовтня у Запорізькій, Одеській, Донецькій та Дніпропетровській областях починає діяти «червоний» рівень епідемічної небезпеки. На території Херсонської області карантинні обмеження «червоної» зони встановили з 15 жовтня.

У цих областях без обмежень працюватимуть тільки аптеки, продовольчі й ветеринарні магазини, АЗС та банки. Натомість робота ресторанів, кав'ярень, спортзалів, кінотеатрів, та непродовольчих магазинів можлива лише за повної вакцинації персоналу та відвідувачів.

До «помаранчевої» зони епіднебезпеки віднесли Київ та тринадцять областей: Волинську, Житомирську, Івано-Франківську, Київську, Луганську, Львівську, Миколаївську, Сумську, Харківську, Хмельницьку, Черкаську, Чернівецьку, Чернігівську.

Водночас Міністерство охорони здоров'я прогнозує пік захворюваності на COVID-19 на кінець жовтня  середину листопада.

  читайте також: Природний імунітет після хвороби: коли невакциновані проти COVID-19 можуть заразитися повторно

Нагадаємо, додаткове щеплення вакциною іншого виробника, ніж перші дві дози, є ефективним та безпечним.

Водночас дослідження у Франції свідчить про те, що вакцинація ефективно запобігає випадкам складного перебігу COVID-19, навіть при інфікуванні штамом «Delta».

Крім того, у ВООЗ розповіли, кому рекомендують третє щеплення проти COVID-19.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Головний санітарний лікар: пандемія триватиме ще від двох до п'яти

Ймовірний локдаун: що відомо про привілеї для вакцинованих від COVID-19

Доза-бустер вакцини Johnson & Johnson захищає від COVID на 94% — дослідження

За рік пандемії кількість випадків тривожності та депресії зросла більш ніж на чверть – дослідження


Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

343
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13893 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1588
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

879
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6157
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1731

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

647

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1473

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1282

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1172
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

528
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

666
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1586
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

609
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

894
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5931
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13700
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

259
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

557
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

492
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

802 2