Канадійка організувала у Карпатах табір для дітей-сиріт (фото)

 

табір_карпати

 

У літньому таборі для українських дітей-сиріт, що його два десятки років тому заснувала громадянка Канади Руслана Вжесневська, цього року відпочивали діти, які постраждали у наслідок війни.

 

Про це йдеться у матеріалі головної редакції Радіо Свобода, передає VIDIA.

 

Фото: Radio Free Europe/Radio Liberty

 

Руслана Вжесневська ще у 1993 році ініціювала та розробила проект HUHTC (Help Us Help the Children), який щороку і організовує відпочинок для дітей у Карпатах.

 

«Вжесневська заснувала HUHTC після того, як стала свідком страхітливих умов життя українських дітей-сиріт під час поїздки у пошуках власної дитини на усиновлення. У результаті створений нею табір почав приймати дітей-сиріт з усієї України протягом трьох тижнів щоліта. Нині табір прийняв більш ніж 450 дітей, наймолодшим із яких було по 6 років. Більшість — сироти, і у відображенні воєнної реальності України, зростає число дітей, які втратили своїх батьків у результаті бойових дій», — йдеться у матеріалі канадського журналіста, що працює в Україні, Крістіана Бориса.

 

табір_карпати (2)

Фото: Radio Free Europe/Radio Liberty

 

«Чесно кажучи, коли я вперше приїхала до цього табору, я навіть не говорила українською, тому що я зі сходу. Я була вражена, побачивши, що такі люди як Руслана з-за кордону говорили краще українською, ніж ми», —поділилася із журналістом враженнями одна з діток — Дар’я. Вона додала, що їй було важко зрозуміти, чому хтось так важко працює, аби забезпечити для них, наприклад, одяг.

 

«У дитячому будинку нам щодня говорять, що ми ніким не станемо і нічого не досягнемо, — говорить дівчина. — Але тут, у таборі, ми отримуємо таку необхідну емоційну підтримку».

 

«Наша мета — змусити дітей повірити в себе», — розповідає волонтер табору Тетяна, яка вже багато років поспіль щоліта приїздить з Канади працювати у таборі.

 

У той час як багато волонтерів, так як і Тетяна, приїздять рік за роком з Канади, багато хто й з місцевих українців долучаються до організації табору та роботи з дітьми-сиротами по всій країні — в тому числі колишні вихованці табору.

 

Одна із волонтерів, яка не захотіла розкривати своє ім’я, працювала у дитячому будинку в Донецьку, коли вибухнула війна. Розповідає, що спершу до їх дитбудинку перевезли дітей із навколишніх населених пунктів, охоплених бойовими діями, а пізніше до них самих прийшли представники сепаратистської «ДНР» і зажадали, аби дітей переправили у Росію.

 

«Після погроз директор дитячого будинку втратила свідомість, — пригадує волонтер. — Вона зробила це навмисне — ті хлопці з «ДНР» злякалися й пішли. А ми одразу почали продумувати спосіб евакуювати вихованців».

 

Після кількох днів зашифрованих телефонних перемовин («”маленькі троянди” означало менші діти, “великі троянди” — страші діти») про все домовились і вивезли дітей таємно, розсадивши у поїзді усіх окремо.

 

«Коли ми нарешті перетнули кордон території, контрольованої Україною, ми усі встали і вітали одне одного», — говорить вона.

 

табір_карпати (1)

Фото: Radio Free Europe/Radio Liberty

 

Цього літа табір став лише однією із багатьох програм, які HUHTC проводить по всій Україні. Засновниця табору — Руслана Вжесневська — каже, що робота із дітьми, постраждалими від війни, які потребують допомоги та реабілітації, буде продовжуватись і надалі.

 

Нагадаємо, цього літа мешканка США, переможниця конкурсу Міс Українська Діаспора-2014 Уляна Фенин відвідала Україну із благодійною місією — красуня завітала до трьох дитячих будинків на Івано-Франківщині, а також придбала необхідні речі для родин військових із зони АТО.


30.08.2015 516 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1426 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1732 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2533
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2337 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7573
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15289 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

351

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1064

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1135

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1925
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

308
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

687
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

927
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3138
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

952
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1978
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1031
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35180 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

299
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

513
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

655
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

971