Канадійка організувала у Карпатах табір для дітей-сиріт (фото)

 

табір_карпати

 

У літньому таборі для українських дітей-сиріт, що його два десятки років тому заснувала громадянка Канади Руслана Вжесневська, цього року відпочивали діти, які постраждали у наслідок війни.

 

Про це йдеться у матеріалі головної редакції Радіо Свобода, передає VIDIA.

 

Фото: Radio Free Europe/Radio Liberty

 

Руслана Вжесневська ще у 1993 році ініціювала та розробила проект HUHTC (Help Us Help the Children), який щороку і організовує відпочинок для дітей у Карпатах.

 

«Вжесневська заснувала HUHTC після того, як стала свідком страхітливих умов життя українських дітей-сиріт під час поїздки у пошуках власної дитини на усиновлення. У результаті створений нею табір почав приймати дітей-сиріт з усієї України протягом трьох тижнів щоліта. Нині табір прийняв більш ніж 450 дітей, наймолодшим із яких було по 6 років. Більшість — сироти, і у відображенні воєнної реальності України, зростає число дітей, які втратили своїх батьків у результаті бойових дій», — йдеться у матеріалі канадського журналіста, що працює в Україні, Крістіана Бориса.

 

табір_карпати (2)

Фото: Radio Free Europe/Radio Liberty

 

«Чесно кажучи, коли я вперше приїхала до цього табору, я навіть не говорила українською, тому що я зі сходу. Я була вражена, побачивши, що такі люди як Руслана з-за кордону говорили краще українською, ніж ми», —поділилася із журналістом враженнями одна з діток — Дар’я. Вона додала, що їй було важко зрозуміти, чому хтось так важко працює, аби забезпечити для них, наприклад, одяг.

 

«У дитячому будинку нам щодня говорять, що ми ніким не станемо і нічого не досягнемо, — говорить дівчина. — Але тут, у таборі, ми отримуємо таку необхідну емоційну підтримку».

 

«Наша мета — змусити дітей повірити в себе», — розповідає волонтер табору Тетяна, яка вже багато років поспіль щоліта приїздить з Канади працювати у таборі.

 

У той час як багато волонтерів, так як і Тетяна, приїздять рік за роком з Канади, багато хто й з місцевих українців долучаються до організації табору та роботи з дітьми-сиротами по всій країні — в тому числі колишні вихованці табору.

 

Одна із волонтерів, яка не захотіла розкривати своє ім’я, працювала у дитячому будинку в Донецьку, коли вибухнула війна. Розповідає, що спершу до їх дитбудинку перевезли дітей із навколишніх населених пунктів, охоплених бойовими діями, а пізніше до них самих прийшли представники сепаратистської «ДНР» і зажадали, аби дітей переправили у Росію.

 

«Після погроз директор дитячого будинку втратила свідомість, — пригадує волонтер. — Вона зробила це навмисне — ті хлопці з «ДНР» злякалися й пішли. А ми одразу почали продумувати спосіб евакуювати вихованців».

 

Після кількох днів зашифрованих телефонних перемовин («”маленькі троянди” означало менші діти, “великі троянди” — страші діти») про все домовились і вивезли дітей таємно, розсадивши у поїзді усіх окремо.

 

«Коли ми нарешті перетнули кордон території, контрольованої Україною, ми усі встали і вітали одне одного», — говорить вона.

 

табір_карпати (1)

Фото: Radio Free Europe/Radio Liberty

 

Цього літа табір став лише однією із багатьох програм, які HUHTC проводить по всій Україні. Засновниця табору — Руслана Вжесневська — каже, що робота із дітьми, постраждалими від війни, які потребують допомоги та реабілітації, буде продовжуватись і надалі.

 

Нагадаємо, цього літа мешканка США, переможниця конкурсу Міс Українська Діаспора-2014 Уляна Фенин відвідала Україну із благодійною місією — красуня завітала до трьох дитячих будинків на Івано-Франківщині, а також придбала необхідні речі для родин військових із зони АТО.


30.08.2015 438 0
Коментарі (0)

08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

1856 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1243
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5025
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

14392 7
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3404 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3224

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1049

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2410

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

2367

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2921
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

184
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1346
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1124
13.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

598
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

515
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

859
01.06.2024

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком. Так, священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

824
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21797
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

340 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

810 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

613
29.05.2024

"Українська правда" дослідила, як Офіс президента України впливає на інформаційну політику медіа, зокрема через інформаційне агентство "Укрінформ".  

1079