На території Прикарпаття зареєстровано 790 зсувів загальною площею 299 кв. км, повідомив минулої п'ятниці на засіданні колегії облдержадміністрації ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Євстахій Крижанівський, зіславшись на результати наукових досліджень очолюваного ним університету.
За його словами, ще у 2006 році розроблено систему довгострокового прогнозування зсувів на експериментальній ділянці 50х100 км. Євстахій Крижанівський наголосив: ця розробка чотирьох наукових співробітників Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу отримала міжнародне визнання і статус наукового відкриття. Є готові напрацювання по Косівському району, де зафіксовано 23 зсуви, 56 - по Верховинському району, має проблеми з зсувами Снятинщина. Дослідження тривають. У зв'язку з цим, пояснив він, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу отримав завдання від Державної геологічної служби Мінприроди України розробити довгострокову систему прогнозування зсувів для Південного берега Криму, Закарпатської, Одеської, Чернівецької та Івано-Франківської областей. При цьому ректор Євстахій Крижанівський зазначив, що таку систему довгострокового прогнозування зсувів очолюваний ним університет вже розробив і для Івано-Франківської області.
Євстахій Крижанівський запропонував обласному управлінню з надзвичайних ситуацій та його районним відділенням навчити співробітників «працювати з системою», щоб використовувати дані прогнозування у плануванні розвитку населених пунктів і територій, а також для мінімізації негативних наслідків природних явищ.
Жовтнева колегія облдержадміністрації доручила своєму управлінню з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи спільно з Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу впровадити систему довгострокового прогнозування зсувів на Прикарпатті, розробити обласну програму визначення ризиків виникнення лісових і торф'яних пожеж та оптимальних схем їх гасіння з використанням водних ресурсів та розробити методику і заходи з підвищення кваліфікації співробітників з питань геоінформаційної системи прогнозування зсувів.