В Івано-Франківську було вирішено розпочати впровадження енергозберігаючої політики в бюджетній сфері. Співпраця міста з проектом GIZ «Енергоефективність у будівлях» у взаємодії з консалтинговою компанією ТОВ «ФІАТУ» дала місту можливість не тільки отримати якісну професійну допомогу у розбудові ефективної системи енергоменеджменту, але й використати сучасні схеми фінансування енергоефективних заходів із залученням кредитних коштів міжнародної фінансової організації НЕФКО.
НЕФКО спрямовує свої зусилля на підтримку проектів невеликих розмірів, оскільки вони відповідають конкретним потребам партнерів на місцях і, як правило, є більш простими та швидкими з точки зору реалізації.
Фахівцями ТОВ «ФІАТУ» під технічним контролем німецьких експертів було проведено енергетичний аудит 76-ти бюджетних будівель; визначено питоме споживання енергетичних ресурсів; встановлено фактори, що на нього впливають; обраховано можливі резерви економії та розроблено енергоефективні заходи.
Для 9-ти будівель з найбільшим рівнем енергозатратності за підсумками енергоаудиту було складено детальні, розгорнуті звіти, які лягли в основу бізнес-плану інвестиційного проекту «Підвищення енергоефективності в будівлях навчальних закладів м. Івано-Франківська».
Завдяки цьому бізнес-плану Івано-Франківськ став першим українським містом, що одержало згоду на кредит у 3 млн. грн. від НЕФКО. Внесок самого міста складає 10 %. Кредит було надано на дуже вигідних умовах під 3 % на термін у 5 років.
В рамках реалізації проекту в 4 дитячих садках та 5 загальноосвітніх школах Івано- Франківська буде замінено вікна та двері на металопластикові, відновлено теплову ізоляцію трубопроводів, облаштовано індивідуальні теплові пункти, проведено заходи із санації інженерних мереж тощо.
Очікуване скорочення обсягів споживання теплової енергії внаслідок впровадження зазначених заходів складе 177 тис. Гкал на рік, економія бюджетних коштів – 1 млн. грн. на рік.
Поряд із цим завдяки реконструкції систем опалення цих закладів зменшиться кількість викидів CO2 в атмосферу на 415,72 т на рік. Це важливий аргумент для залучення кредитних коштів, оскільки НЕФКО надає перевагу підтримці проектів, що сприяють покращенню стану навколишнього середовища.