
Попри війну, тема прав жінок в Україні не втрачає актуальності — навпаки, набуває нового змісту.
Про те, що таке фемінізм у сучасному українському контексті, Фіртці розповіла журналістка, письменниця та авторка книги «Слово на літеру „Ф“» Ірина Славінська.
«У глобальному контексті фемінізм може мати складне визначення, але по суті це просто — визнання того, що жінка — це людина. Права людини — це права жінок, а права жінок — це права людини», — каже Ірина Славінська.
За її словами, саме воєнна реальність показує, чому фемінізм є необхідним та які його реальні здобутки за 140 років українського руху:
«По-перше, жінки активно і на рівних долучаються до захисту країни. Сьогодні понад 5 тисяч жінок служать на бойових посадах, понад 60 тисяч — у лавах Сил Оборони України на військових і цивільних посадах. І ці жінки не з’явилися тут раптово.
Багато пішли до війська з 2014 року, але чимало колежанок працювали в таких структурах значно раніше. Їхня праця проклала шлях тим, хто потім домагався права служити на бойових позиціях.
Отже, сьогоднішній український фемінізм у воєнному контексті демонструє, що жінки не лише вимагають прав, а й несуть обов’язок захисту бБатьківщини».
Окрім служби у війську, жінки масово беруть участь у захисті країни в тилу — як волонтерки, госпітальєрки, а також основні доглядальниці в родинах.
«Ця колосальна праця — важливий внесок, який не можна недооцінювати», — зазначає Ірина Славінська.
На питання, чи відрізняється український фемінізм від західного, журналістка відповідає:
«Фемінізм не відрізняється. Відрізняються контексти. У кожній країні життя інакше. Але фемінізм як рух нас усіх єднатиме».
Більше читайте у матеріалі: Навіщо фемінізм у країні, що воює: Ірина Славінська про рівність по-українськи, стереотипи та право бути собою.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: