Інтимна пластика та естетична хірургія: франківський гінеколог розповів, чого хочуть сучасні жінки

У сучасному світі кожна жінка повинна мати кваліфікованого лікаря - гінеколога, який здатний не тільки якісно виконувати свою роботу, а й вміти уважно слухати та знаходити підхід до свого пацієнта.

Впевненість та довіра  до свого лікаря здатна переконати систематично дбати про своє здоров’я. Профілактичний огляд повинен стати невід’ємною складовою життя жінки. З цим погоджується кандидат медичних наук, лікар-гінеколог, онкогінеколог Калуської ЦРЛ та ЛДЦ «Мед-Атлант» Павло Долик.

Про унікальні та типові випадки у своїй професії Павло Долик розповів у інтерв’ю Фіртці.


Доброго дня, пане Павло. Для початку розкажіть трішки про себе, зокрема, чому стали лікарем?


Мій батько лікар. Кращого вчителя ніж він, не знайти. Завдяки його прикладу професія лікаря є для мене однією з найблагородніших.  

У 2004-2010 рр. навчався в Івано-Франківському Медичному Університеті за напрямком лікувальна справа. Після проходження інтернатури, з 2013 року, працюю в м. Калуші в Центральній районній лікарні, а також в медичному центрі "Мед-Атлант". Є членом асоціації акушерів-гінекологів України.


Часто жінки бояться йти до гінеколога. Як думаєте, з чим це пов’язано? Ну, і відповідно кому довіряють більше – лікарям жінкам чи чоловікам?


У нашому суспільстві інтимна сфера є закритою, «незручною» на ментальному рівні, що є наслідком консервативного виховання радянських часів, впливу стереотипів. Жінки швидше не бояться, а соромляться, відтягуючи до останнього - поки ситуація не стане критичною. Проте, тішить тенденція збільшення свідомих людей, які відвідують гінеколога регулярно.

Я маю можливість порівняти Івано-Франківськ та Калуський район. Сільські жителі частіше нехтують відвідинами лікарів.   

У кабінеті лікаря-гінеколога жінка оголює не тільки тіло, а часом і душу, тому деяким пацієнтам легше знайти спільну мову на консультації у гінеколога жіночої статі, але це не точно ;) Що стосується оперативноі гінекології, то тут перевагу віддають гінекологам чоловікам і це зрозуміло, адже хірургія належить до, так званих, «чоловічих» професій.

Мабуть, чоловіча стриманість та витривалість особливо у  випадках, які потребують фізичної сили, справді надають деякі переваги. Хоча, на мою думку, найважливіше бути професіоналом у своїй справі і не важливо якої ти статі. 


З якими проблемами найчастіше звертаються до Вас пацієнтки?


Я займаюся оперативною гінекологією, тому більшість жінок звертаються для проведення оперативного лікування.

Проводимо операції у жінок з передпухлинними захворюваннями шийки матки, тіла матки, яєчників, доброякісними пухлинами – намагаємося не допустити розвитку онкологічних захворювань.

Чи часто зустрічається рак? Часто. У порівнянні з іншими видами онкологічних захворювань, гінекологічний зустрічається досить часто.

За останні роки «рак» дуже «помолодшав». Зустрічаються жінки, яким  20 років, з наявними запущеними формами онкології.

Причин є безліч, якусь конкретну назвати вкрай важко. В основному причиною є генетична схильність.


Вашим основним напрямком діяльності є оперативна гінекологія з використанням сучасних методик хірургічних втручань. Зокрема, ви проводите лапароскопічні операції. Розкажіть про це.


Лапароскопія – це оперативний доступ шляхом введення в живіт через 5 чи 10 мм отвори, провідників (троакарів).

В ці отвори вводяться спеціальні інструменти і камера. І тоді під час операції зображення виводиться на медичний монітор. На даний момент лапароскопічно можливо провести операцію практично у всіх  випадках, незалежно від розміру пухлини чи її розташування.

Основними перевагами таких операцій є швидка реабілітація, косметичний ефект, а також, лапароскопія являється золотим стандартом в хірургічному лікуванні безпліддя.


Ще одним напрямом діяльності є естетична гінекологія. Лабіопоастика (зміна форми, розміру статевих губ). Чи популярний цей напрям?


Естетична гінекологія стрімко розвивається, з’являється безліч доступної інформації і сучасна жінка дедалі частіше рішуче настроєна позбутись проблем, через які відчуває дискомфорт або комплекси.

Сьогодні медицина легко може усунути будь-які естетичні проблеми в гінекології. Наприклад, зміна розміру, форми, симетрії статевих губ, відновлення цноти, звуження або розширення піхви і т.п.

Потреба в таких операціях здебільшого є тоді, коли наявні післяпологові  розриви, опущення стінок піхви та матки, нетримання або затримка сечі.

Такі операції є абсолютно безпечними і мають відмінний косметичний ефект.


Чи були у Вас унікальні випадки?


Так. Була в нас операція у жінки, яка мала вроджену ваду розвитку – відсутність піхви та матки. Ми виконали реконструктивну операцію - сформували піхву.

Дана пацієнтка зможе вести повноцінне статеве життя, а в подальшому бути донором яйцеклітини, і таким чином стати матір’ю.


На заході популярно, коли жінки повертають собі «цнотливість». Чи роблять таку процедуру в нас?


Хірургічне повернення цнотливості – гіменопластика, давно в арсеналі ЛДЦ «Мед – Атлант». Це сучасна та безболісна процедура, яка виконується виключно за особистим бажанням.

Є абсолютно безпечною, не складною у виконанні та недорогою в порівнянні з іншими пластичними операціями.

Проводиться в умовах денного стаціонару – пацієнтка може в той самий день повернутися додому і вести звичний спосіб життя.


Ми заговорили про порівняння лікарів. Як на рахунок внутрішньої конкуренції?


Медицина - це сфера, яка постійно розвивається. Потрібно йти в ногу з часом.  Ми всі дуже тісно спілкуємося і обмінюємося досвідом.

Я завжди за здорову конкуренцію. Дуже поважаю професіоналів прогресивних у своїй сфері. Вони мене мотивують.

Лікар, в першу чергу, має бути людиною, яка любить свою роботу. Медицина - це покликання, а не бізнес.


А чого можете навчити закордонних колег Ви? Чи сильно різниться наша та їхня медицина?


Своїх закордонних колег можу навчити робити операції з мінімальним технічним оснащенням.

За кордоном не краща хірургія, там краща діагностика. Є в Україні лікарі, які проводять унікальні операції на світовому рівні .


І на останок, розкажіть,  будь ласка, про рекомендації щодо того, як має дбати про своє здоров’я жінка? 


Це мають бути регулярні профілактичні огляди. Ми рекомендуємо жінкам у репродуктивному віці приходити на обстеження не рідше, ніж раз на рік.

При менопаузі можна раз у два роки, але обов’язково проходити планові обстеження. Найлегше зупинити, попередити, вилікувати, коли проблему виявлено на початковій стадії.

Багато жінок, коли чують, що пухлина доброякісна зникають, а потім приходять із запущеними формами захворювань, коли вже дуже складно допомогти.

Люди мають бути свідомими. Ми рекомендуємо, а рішення кожен приймає сам.

Люся Грибик


09.09.2019 Люся Грибик 12835 2
Коментарі (2)

Вася 2019.09.11, 14:40

Брехуни. Медицина, а особливо відновлення цнотливості-це 100% бізнес, і ще який!

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

924
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1337
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3441
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5195
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1529
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1856

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

345

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

727

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1527

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1601
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

641
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2329 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

2154
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

733
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4774
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

611
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8301
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

501
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

286
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

608
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

767 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

937