Інтимна пластика та естетична хірургія: франківський гінеколог розповів, чого хочуть сучасні жінки

У сучасному світі кожна жінка повинна мати кваліфікованого лікаря - гінеколога, який здатний не тільки якісно виконувати свою роботу, а й вміти уважно слухати та знаходити підхід до свого пацієнта.

Впевненість та довіра  до свого лікаря здатна переконати систематично дбати про своє здоров’я. Профілактичний огляд повинен стати невід’ємною складовою життя жінки. З цим погоджується кандидат медичних наук, лікар-гінеколог, онкогінеколог Калуської ЦРЛ та ЛДЦ «Мед-Атлант» Павло Долик.

Про унікальні та типові випадки у своїй професії Павло Долик розповів у інтерв’ю Фіртці.


Доброго дня, пане Павло. Для початку розкажіть трішки про себе, зокрема, чому стали лікарем?


Мій батько лікар. Кращого вчителя ніж він, не знайти. Завдяки його прикладу професія лікаря є для мене однією з найблагородніших.  

У 2004-2010 рр. навчався в Івано-Франківському Медичному Університеті за напрямком лікувальна справа. Після проходження інтернатури, з 2013 року, працюю в м. Калуші в Центральній районній лікарні, а також в медичному центрі "Мед-Атлант". Є членом асоціації акушерів-гінекологів України.


Часто жінки бояться йти до гінеколога. Як думаєте, з чим це пов’язано? Ну, і відповідно кому довіряють більше – лікарям жінкам чи чоловікам?


У нашому суспільстві інтимна сфера є закритою, «незручною» на ментальному рівні, що є наслідком консервативного виховання радянських часів, впливу стереотипів. Жінки швидше не бояться, а соромляться, відтягуючи до останнього - поки ситуація не стане критичною. Проте, тішить тенденція збільшення свідомих людей, які відвідують гінеколога регулярно.

Я маю можливість порівняти Івано-Франківськ та Калуський район. Сільські жителі частіше нехтують відвідинами лікарів.   

У кабінеті лікаря-гінеколога жінка оголює не тільки тіло, а часом і душу, тому деяким пацієнтам легше знайти спільну мову на консультації у гінеколога жіночої статі, але це не точно ;) Що стосується оперативноі гінекології, то тут перевагу віддають гінекологам чоловікам і це зрозуміло, адже хірургія належить до, так званих, «чоловічих» професій.

Мабуть, чоловіча стриманість та витривалість особливо у  випадках, які потребують фізичної сили, справді надають деякі переваги. Хоча, на мою думку, найважливіше бути професіоналом у своїй справі і не важливо якої ти статі. 


З якими проблемами найчастіше звертаються до Вас пацієнтки?


Я займаюся оперативною гінекологією, тому більшість жінок звертаються для проведення оперативного лікування.

Проводимо операції у жінок з передпухлинними захворюваннями шийки матки, тіла матки, яєчників, доброякісними пухлинами – намагаємося не допустити розвитку онкологічних захворювань.

Чи часто зустрічається рак? Часто. У порівнянні з іншими видами онкологічних захворювань, гінекологічний зустрічається досить часто.

За останні роки «рак» дуже «помолодшав». Зустрічаються жінки, яким  20 років, з наявними запущеними формами онкології.

Причин є безліч, якусь конкретну назвати вкрай важко. В основному причиною є генетична схильність.


Вашим основним напрямком діяльності є оперативна гінекологія з використанням сучасних методик хірургічних втручань. Зокрема, ви проводите лапароскопічні операції. Розкажіть про це.


Лапароскопія – це оперативний доступ шляхом введення в живіт через 5 чи 10 мм отвори, провідників (троакарів).

В ці отвори вводяться спеціальні інструменти і камера. І тоді під час операції зображення виводиться на медичний монітор. На даний момент лапароскопічно можливо провести операцію практично у всіх  випадках, незалежно від розміру пухлини чи її розташування.

Основними перевагами таких операцій є швидка реабілітація, косметичний ефект, а також, лапароскопія являється золотим стандартом в хірургічному лікуванні безпліддя.


Ще одним напрямом діяльності є естетична гінекологія. Лабіопоастика (зміна форми, розміру статевих губ). Чи популярний цей напрям?


Естетична гінекологія стрімко розвивається, з’являється безліч доступної інформації і сучасна жінка дедалі частіше рішуче настроєна позбутись проблем, через які відчуває дискомфорт або комплекси.

Сьогодні медицина легко може усунути будь-які естетичні проблеми в гінекології. Наприклад, зміна розміру, форми, симетрії статевих губ, відновлення цноти, звуження або розширення піхви і т.п.

Потреба в таких операціях здебільшого є тоді, коли наявні післяпологові  розриви, опущення стінок піхви та матки, нетримання або затримка сечі.

Такі операції є абсолютно безпечними і мають відмінний косметичний ефект.


Чи були у Вас унікальні випадки?


Так. Була в нас операція у жінки, яка мала вроджену ваду розвитку – відсутність піхви та матки. Ми виконали реконструктивну операцію - сформували піхву.

Дана пацієнтка зможе вести повноцінне статеве життя, а в подальшому бути донором яйцеклітини, і таким чином стати матір’ю.


На заході популярно, коли жінки повертають собі «цнотливість». Чи роблять таку процедуру в нас?


Хірургічне повернення цнотливості – гіменопластика, давно в арсеналі ЛДЦ «Мед – Атлант». Це сучасна та безболісна процедура, яка виконується виключно за особистим бажанням.

Є абсолютно безпечною, не складною у виконанні та недорогою в порівнянні з іншими пластичними операціями.

Проводиться в умовах денного стаціонару – пацієнтка може в той самий день повернутися додому і вести звичний спосіб життя.


Ми заговорили про порівняння лікарів. Як на рахунок внутрішньої конкуренції?


Медицина - це сфера, яка постійно розвивається. Потрібно йти в ногу з часом.  Ми всі дуже тісно спілкуємося і обмінюємося досвідом.

Я завжди за здорову конкуренцію. Дуже поважаю професіоналів прогресивних у своїй сфері. Вони мене мотивують.

Лікар, в першу чергу, має бути людиною, яка любить свою роботу. Медицина - це покликання, а не бізнес.


А чого можете навчити закордонних колег Ви? Чи сильно різниться наша та їхня медицина?


Своїх закордонних колег можу навчити робити операції з мінімальним технічним оснащенням.

За кордоном не краща хірургія, там краща діагностика. Є в Україні лікарі, які проводять унікальні операції на світовому рівні .


І на останок, розкажіть,  будь ласка, про рекомендації щодо того, як має дбати про своє здоров’я жінка? 


Це мають бути регулярні профілактичні огляди. Ми рекомендуємо жінкам у репродуктивному віці приходити на обстеження не рідше, ніж раз на рік.

При менопаузі можна раз у два роки, але обов’язково проходити планові обстеження. Найлегше зупинити, попередити, вилікувати, коли проблему виявлено на початковій стадії.

Багато жінок, коли чують, що пухлина доброякісна зникають, а потім приходять із запущеними формами захворювань, коли вже дуже складно допомогти.

Люди мають бути свідомими. Ми рекомендуємо, а рішення кожен приймає сам.

Люся Грибик


09.09.2019 Люся Грибик 12706 2
Коментарі (2)

Вася 2019.09.11, 14:40

Брехуни. Медицина, а особливо відновлення цнотливості-це 100% бізнес, і ще який!

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1613
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1031
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1292 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3763 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33887
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2854

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

367

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

771

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1711

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1081
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

643
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

521
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

898
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1999
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12214
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1507
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1296
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

553
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

263
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

336
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

381
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1273