Інтимна пластика та естетична хірургія: франківський гінеколог розповів, чого хочуть сучасні жінки

У сучасному світі кожна жінка повинна мати кваліфікованого лікаря - гінеколога, який здатний не тільки якісно виконувати свою роботу, а й вміти уважно слухати та знаходити підхід до свого пацієнта.

Впевненість та довіра  до свого лікаря здатна переконати систематично дбати про своє здоров’я. Профілактичний огляд повинен стати невід’ємною складовою життя жінки. З цим погоджується кандидат медичних наук, лікар-гінеколог, онкогінеколог Калуської ЦРЛ та ЛДЦ «Мед-Атлант» Павло Долик.

Про унікальні та типові випадки у своїй професії Павло Долик розповів у інтерв’ю Фіртці.


Доброго дня, пане Павло. Для початку розкажіть трішки про себе, зокрема, чому стали лікарем?


Мій батько лікар. Кращого вчителя ніж він, не знайти. Завдяки його прикладу професія лікаря є для мене однією з найблагородніших.  

У 2004-2010 рр. навчався в Івано-Франківському Медичному Університеті за напрямком лікувальна справа. Після проходження інтернатури, з 2013 року, працюю в м. Калуші в Центральній районній лікарні, а також в медичному центрі "Мед-Атлант". Є членом асоціації акушерів-гінекологів України.


Часто жінки бояться йти до гінеколога. Як думаєте, з чим це пов’язано? Ну, і відповідно кому довіряють більше – лікарям жінкам чи чоловікам?


У нашому суспільстві інтимна сфера є закритою, «незручною» на ментальному рівні, що є наслідком консервативного виховання радянських часів, впливу стереотипів. Жінки швидше не бояться, а соромляться, відтягуючи до останнього - поки ситуація не стане критичною. Проте, тішить тенденція збільшення свідомих людей, які відвідують гінеколога регулярно.

Я маю можливість порівняти Івано-Франківськ та Калуський район. Сільські жителі частіше нехтують відвідинами лікарів.   

У кабінеті лікаря-гінеколога жінка оголює не тільки тіло, а часом і душу, тому деяким пацієнтам легше знайти спільну мову на консультації у гінеколога жіночої статі, але це не точно ;) Що стосується оперативноі гінекології, то тут перевагу віддають гінекологам чоловікам і це зрозуміло, адже хірургія належить до, так званих, «чоловічих» професій.

Мабуть, чоловіча стриманість та витривалість особливо у  випадках, які потребують фізичної сили, справді надають деякі переваги. Хоча, на мою думку, найважливіше бути професіоналом у своїй справі і не важливо якої ти статі. 


З якими проблемами найчастіше звертаються до Вас пацієнтки?


Я займаюся оперативною гінекологією, тому більшість жінок звертаються для проведення оперативного лікування.

Проводимо операції у жінок з передпухлинними захворюваннями шийки матки, тіла матки, яєчників, доброякісними пухлинами – намагаємося не допустити розвитку онкологічних захворювань.

Чи часто зустрічається рак? Часто. У порівнянні з іншими видами онкологічних захворювань, гінекологічний зустрічається досить часто.

За останні роки «рак» дуже «помолодшав». Зустрічаються жінки, яким  20 років, з наявними запущеними формами онкології.

Причин є безліч, якусь конкретну назвати вкрай важко. В основному причиною є генетична схильність.


Вашим основним напрямком діяльності є оперативна гінекологія з використанням сучасних методик хірургічних втручань. Зокрема, ви проводите лапароскопічні операції. Розкажіть про це.


Лапароскопія – це оперативний доступ шляхом введення в живіт через 5 чи 10 мм отвори, провідників (троакарів).

В ці отвори вводяться спеціальні інструменти і камера. І тоді під час операції зображення виводиться на медичний монітор. На даний момент лапароскопічно можливо провести операцію практично у всіх  випадках, незалежно від розміру пухлини чи її розташування.

Основними перевагами таких операцій є швидка реабілітація, косметичний ефект, а також, лапароскопія являється золотим стандартом в хірургічному лікуванні безпліддя.


Ще одним напрямом діяльності є естетична гінекологія. Лабіопоастика (зміна форми, розміру статевих губ). Чи популярний цей напрям?


Естетична гінекологія стрімко розвивається, з’являється безліч доступної інформації і сучасна жінка дедалі частіше рішуче настроєна позбутись проблем, через які відчуває дискомфорт або комплекси.

Сьогодні медицина легко може усунути будь-які естетичні проблеми в гінекології. Наприклад, зміна розміру, форми, симетрії статевих губ, відновлення цноти, звуження або розширення піхви і т.п.

Потреба в таких операціях здебільшого є тоді, коли наявні післяпологові  розриви, опущення стінок піхви та матки, нетримання або затримка сечі.

Такі операції є абсолютно безпечними і мають відмінний косметичний ефект.


Чи були у Вас унікальні випадки?


Так. Була в нас операція у жінки, яка мала вроджену ваду розвитку – відсутність піхви та матки. Ми виконали реконструктивну операцію - сформували піхву.

Дана пацієнтка зможе вести повноцінне статеве життя, а в подальшому бути донором яйцеклітини, і таким чином стати матір’ю.


На заході популярно, коли жінки повертають собі «цнотливість». Чи роблять таку процедуру в нас?


Хірургічне повернення цнотливості – гіменопластика, давно в арсеналі ЛДЦ «Мед – Атлант». Це сучасна та безболісна процедура, яка виконується виключно за особистим бажанням.

Є абсолютно безпечною, не складною у виконанні та недорогою в порівнянні з іншими пластичними операціями.

Проводиться в умовах денного стаціонару – пацієнтка може в той самий день повернутися додому і вести звичний спосіб життя.


Ми заговорили про порівняння лікарів. Як на рахунок внутрішньої конкуренції?


Медицина - це сфера, яка постійно розвивається. Потрібно йти в ногу з часом.  Ми всі дуже тісно спілкуємося і обмінюємося досвідом.

Я завжди за здорову конкуренцію. Дуже поважаю професіоналів прогресивних у своїй сфері. Вони мене мотивують.

Лікар, в першу чергу, має бути людиною, яка любить свою роботу. Медицина - це покликання, а не бізнес.


А чого можете навчити закордонних колег Ви? Чи сильно різниться наша та їхня медицина?


Своїх закордонних колег можу навчити робити операції з мінімальним технічним оснащенням.

За кордоном не краща хірургія, там краща діагностика. Є в Україні лікарі, які проводять унікальні операції на світовому рівні .


І на останок, розкажіть,  будь ласка, про рекомендації щодо того, як має дбати про своє здоров’я жінка? 


Це мають бути регулярні профілактичні огляди. Ми рекомендуємо жінкам у репродуктивному віці приходити на обстеження не рідше, ніж раз на рік.

При менопаузі можна раз у два роки, але обов’язково проходити планові обстеження. Найлегше зупинити, попередити, вилікувати, коли проблему виявлено на початковій стадії.

Багато жінок, коли чують, що пухлина доброякісна зникають, а потім приходять із запущеними формами захворювань, коли вже дуже складно допомогти.

Люди мають бути свідомими. Ми рекомендуємо, а рішення кожен приймає сам.

Люся Грибик


09.09.2019 Люся Грибик 12364 2
Коментарі (2)

Вася 2019.09.11, 14:40

Брехуни. Медицина, а особливо відновлення цнотливості-це 100% бізнес, і ще який!

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

632
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1827 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1113 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

535
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6887 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11358 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

318

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1051

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1097

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1092
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

261
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1065
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

830
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

724
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

649
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2927
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4421
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18423
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

293
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

338
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

648
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

751