Instagram покинули його засновники: в чому конфлікт та що буде з соцмережею

26 вересня стало відомо, що засновники соціальної мережі Instagram Кевін Систром і Майк Крігер вирішили покинути компанію. За повідомленням ЗМІ, до такого кроку бізнесмени вдались через тривалий конфлікт з керівництвом Facebook, зокрема з самим Марком Цукербергом.

За що тільки не бралися представники Facebook останнім часом. Найбільша світова соціальна мережа тестувала власний сервіс знайомств, пообіцяла боротися з фейковими новинами в ЄС і протистояти втручанням в політичні вибори, запустила оригінальний відеохостинг Facebook Watch та навіть планує виробляти власний smart-пристрій Portal для відеочатів.

Але, схоже, що всі ці намагання аби відмити себе від скандалів з Cambridge Analytica, коли стало відомо, що соцмережа злила приватні дані своїх користувачів. Але поки ці намагання не приносять видимих ​​результатів. Акції соцмережі досі не показують стабільного росту, а у левової частки аудиторії пропала довіра як до самого Цукербергу, так і до його культового веб-сайту.

Можливо, вибратись з іміджевої ями допоможе їх дочірня компанія – Instagram, яка у більшої частини користувачів не асоціюється з Facebook і, до останнього часу, існувала цілком автономно.

Чому до останнього часу? Тому що на днях ринок акцій IT-компаній в США сколихнула чергова приголомшлива новина – творці Instagram – 34-річний Кевін Сістром і 32-річний Майк Крігер – покинули пост керівників соцмережі.

Підприємці створили Instagram у 2010-му і продали її Facebook у 2012-му приблизно за мільярд доларів. У червні Instagram оголосив, що його аудиторія досягла мільярда активних користувачів щомісяця. Такі показники вдалося реалізувати багато в чому завдяки тому, що Instagram залишався окремою незалежною одиницею у складі Facebook.

У своїй публічній заяві, СEO Facebook Марк Цукерберг подякував підопічним з Instagram за те, що "вони навчили його багато чому", адже "Instagram став результатом злиття креативних талантів цих двох екстраординарних лідерів".

Кевін і Майк також не розкрили ніяких причин свого відходу, сказавши лише, що "вони збираються взяти перерву, щоб переглянути свій інтерес до речей", а також "зрозуміти, що потрібно світу і що їх надихає".

Хоча, згідно Bloomberg, причиною відходу генерального керівника Сістрома і головного технолога Крігера стало саме збільшення тиску з боку СEO Facebook Марка Цукерберга. Джерела видання вважають, що відхід ключових персон у Instagram був очікуваним і тепер платформа стане більш пов'язаною з Facebook.

Bloomberg повідомляє, що до 2020-го Instagram повинен принести Facebook 20 мільярдів доларів прибутку, що складе близько чверті від усієї суми.

Instagram став другорядною соцмережею, яка привертає більше молодих користувачів, які втомилися від політичних скандалів материнської компанії. А Facebook, зі своїми 2,2 мільярда підписників, тепер може опублікувати таку кількість реклами лише в новинній стрічці Instagram.

Логічно тепер виглядає і перехід керівника новинної стрічки Facebook Адама Моссері на посаду продакт-менеджера Instagram раніше в цьому році. За прогнозами, саме він повинен стати спадкоємцем засновників Сістрома і Крігера.

"Головною відмінною рисою Instagram була незалежність і унікальність від Facebook. Творці пильно захищали це. Тепер же ми бачимо передумови того, що Цукерберг хоче мати більше впливу на Instagram", – розповіла СNN Money головний аналітик eMarketer Дебра Вільямсон.

Очевидно, навряд чи менеджери Facebook дозволять нищити свою набільш швидкозростаючу "дочку". За останні роки Instagram став більш ніж багатофункціональною соцмережею – користувачі тепер можуть відправляти особисті повідомлення, блокувати і відключати повідомлення від інших, додалися індикатори "онлайн", ну і, звичайно ж, інтеграція фотографій і друзів з Facebook.

Нещодавно навіть говорили про те, що розробники додадуть в Instagram голосові повідомлення, а Facebook і Messenger отримають інструмент розпізнавання мови Aloha. Так що, як зміниться популярна молодіжна інтернет-мережа – будемо судити вже з першими змінами, а що значить звільнення засновників – нехай залишиться для роздумів аналітиків.

До відома, це вже не перший подібний випадок з Facebook: майже рік тому керівники месенджера WhatsApp, який Facebook придбала у 2014 році за 22 мільярди доларів, Ян Кум і Брайан Ектон також покинули компанію і навіть закликали всіх видалити Facebook.

nv.ua


27.09.2018 1754
Коментарі ()

23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

637
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1040 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

858
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1673
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2300
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4284 2

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

405

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

268

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

499

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

450
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8028
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

685
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

726
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1143
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

725
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6310
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1796
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

276
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

299
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1620
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

811 1