Instagram покинули його засновники: в чому конфлікт та що буде з соцмережею

26 вересня стало відомо, що засновники соціальної мережі Instagram Кевін Систром і Майк Крігер вирішили покинути компанію. За повідомленням ЗМІ, до такого кроку бізнесмени вдались через тривалий конфлікт з керівництвом Facebook, зокрема з самим Марком Цукербергом.

За що тільки не бралися представники Facebook останнім часом. Найбільша світова соціальна мережа тестувала власний сервіс знайомств, пообіцяла боротися з фейковими новинами в ЄС і протистояти втручанням в політичні вибори, запустила оригінальний відеохостинг Facebook Watch та навіть планує виробляти власний smart-пристрій Portal для відеочатів.

Але, схоже, що всі ці намагання аби відмити себе від скандалів з Cambridge Analytica, коли стало відомо, що соцмережа злила приватні дані своїх користувачів. Але поки ці намагання не приносять видимих ​​результатів. Акції соцмережі досі не показують стабільного росту, а у левової частки аудиторії пропала довіра як до самого Цукербергу, так і до його культового веб-сайту.

Можливо, вибратись з іміджевої ями допоможе їх дочірня компанія – Instagram, яка у більшої частини користувачів не асоціюється з Facebook і, до останнього часу, існувала цілком автономно.

Чому до останнього часу? Тому що на днях ринок акцій IT-компаній в США сколихнула чергова приголомшлива новина – творці Instagram – 34-річний Кевін Сістром і 32-річний Майк Крігер – покинули пост керівників соцмережі.

Підприємці створили Instagram у 2010-му і продали її Facebook у 2012-му приблизно за мільярд доларів. У червні Instagram оголосив, що його аудиторія досягла мільярда активних користувачів щомісяця. Такі показники вдалося реалізувати багато в чому завдяки тому, що Instagram залишався окремою незалежною одиницею у складі Facebook.

У своїй публічній заяві, СEO Facebook Марк Цукерберг подякував підопічним з Instagram за те, що "вони навчили його багато чому", адже "Instagram став результатом злиття креативних талантів цих двох екстраординарних лідерів".

Кевін і Майк також не розкрили ніяких причин свого відходу, сказавши лише, що "вони збираються взяти перерву, щоб переглянути свій інтерес до речей", а також "зрозуміти, що потрібно світу і що їх надихає".

Хоча, згідно Bloomberg, причиною відходу генерального керівника Сістрома і головного технолога Крігера стало саме збільшення тиску з боку СEO Facebook Марка Цукерберга. Джерела видання вважають, що відхід ключових персон у Instagram був очікуваним і тепер платформа стане більш пов'язаною з Facebook.

Bloomberg повідомляє, що до 2020-го Instagram повинен принести Facebook 20 мільярдів доларів прибутку, що складе близько чверті від усієї суми.

Instagram став другорядною соцмережею, яка привертає більше молодих користувачів, які втомилися від політичних скандалів материнської компанії. А Facebook, зі своїми 2,2 мільярда підписників, тепер може опублікувати таку кількість реклами лише в новинній стрічці Instagram.

Логічно тепер виглядає і перехід керівника новинної стрічки Facebook Адама Моссері на посаду продакт-менеджера Instagram раніше в цьому році. За прогнозами, саме він повинен стати спадкоємцем засновників Сістрома і Крігера.

"Головною відмінною рисою Instagram була незалежність і унікальність від Facebook. Творці пильно захищали це. Тепер же ми бачимо передумови того, що Цукерберг хоче мати більше впливу на Instagram", – розповіла СNN Money головний аналітик eMarketer Дебра Вільямсон.

Очевидно, навряд чи менеджери Facebook дозволять нищити свою набільш швидкозростаючу "дочку". За останні роки Instagram став більш ніж багатофункціональною соцмережею – користувачі тепер можуть відправляти особисті повідомлення, блокувати і відключати повідомлення від інших, додалися індикатори "онлайн", ну і, звичайно ж, інтеграція фотографій і друзів з Facebook.

Нещодавно навіть говорили про те, що розробники додадуть в Instagram голосові повідомлення, а Facebook і Messenger отримають інструмент розпізнавання мови Aloha. Так що, як зміниться популярна молодіжна інтернет-мережа – будемо судити вже з першими змінами, а що значить звільнення засновників – нехай залишиться для роздумів аналітиків.

До відома, це вже не перший подібний випадок з Facebook: майже рік тому керівники месенджера WhatsApp, який Facebook придбала у 2014 році за 22 мільярди доларів, Ян Кум і Брайан Ектон також покинули компанію і навіть закликали всіх видалити Facebook.

nv.ua


27.09.2018 1743
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1149
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

940
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1205 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3598 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33816
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2777

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

315

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

705

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1633

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1019
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

568
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

458
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

840
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12146
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1446
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1223
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1311
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

491
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

190
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

272
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

317
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1210