«Ілюзія тихої ночі»: іванофранківців запрошують долучитися до створення документального фільму

Кінокомпанія ТАБОР разом із Суспільним Мовленням працюють над документальним фільмом «Ілюзія тихої ночі». Це експериментальний проєкт, який занурить глядача в одну ніч війни — одночасно в різних регіонах України.

Стрічка розповідатиме, як під зовнішньою тишею ночі ховаються глибокі людські історії — переживання цивільних і військових, робота, сон, страхи та надії.

Про це автори ідеї розповіли журналістці Фіртки.

Зйомка фільму відбудеться в ніч із 27 на 28 липня — з 21:00 до 05:00. Команда фільму планує залучити понад 30 операторів і не менше як сто людей, які згодяться зафіксувати своє життя в цю ніч.

Організатори оголосили відкритий набір учасників. Долучитися можуть усі охочі — достатньо мати під рукою камеру або смартфон.

Як вказують, відео, зняте в зазначений період, потрібно буде надіслати режисерам. Учасники також мають погодитися передати майнові права на відзнятий матеріал для включення його до фільму.

Фільм створюють як спільну хроніку війни, зібрану з нічних історій усієї країни.

Заповнити анкету для реєстрації та звʼязку з командою можна за посиланням.

Зі слів Ольги Черних, режисерки фільму «Ілюзія тихої ночі», проєкт — це не лише фільм, а великий колективний мистецький акт, до якого можуть долучитися всі охочі. 

«Шукаємо тих, хто хоче стати частиною великого колективного мистецького акту, адже цей фільм є справжнім експериментом, в результаті якого ми всі разом задокументуємо одну ніч в Україні, яка бореться у війні.

Ми фіксуватимемо життя у прифронтових зонах, у тилу, на природі, у містах і селах, у шпиталях, на вокзалах, у домівках.

Усією країною ми покажемо як змінилась ніч в Україні, і як з нею змінились всі ми», — зазначає режисерка.

Дар’я Захарова, продюсерка проєкту, каже, що фільм має на меті показати, якою різною є ніч в Україні — залежно від місця, людей і обставин. 

«Завдяки десяткам героїв, локацій, подій, камер, що увімкнуться одночасно в одну літню ніч по всій Україні, цей фільм дасть змогу побачити розмаїття життєвих виборів.

А також налагодити суспільний діалог, та ще раз відчути єдність та емпатію до всіх тих, хто попри все обрали та продовжують життя в Україні.

Хочемо показати повне різномаїття тих, хто мирно спить, працює, полює, рятує, воює, очікує, досліджує, танцює, дріфтить, вбиває, захищає, тремтить, тримається, ховається, плаче, пече, святкує і дихає в унісон. Тож, долучайтесь до нас!», — каже Дар’я Захарова. 

Як підкреслила Анастасія Захілько, креативна продюсерка Суспільного, це перший випадок, коли Суспільне замовляє виробництво саме авторського документального фільму.

«І для нас це не просто новий формат, а важливий крок у підтримці незалежного мистецького висловлювання.

Ми прагнемо створити фільм, який матиме культурну й суспільну цінність, а головне — дасть можливість кожному й кожній стати його співавтором.

Це запрошення зафіксувати свою ніч у спільному моменті з усією країною. Ми хочемо, щоб глядачі не просто подивилися фільм, а стали його частиною», — підкреслила Анастасія Захілько.

Open Call триватиме до 25 липня.

«Тож, радимо не зволікати із подачею заявки на участь — це ваш шанс поділитися шматочком вашого життя з усіма українцями та нашими нащадками.

Фільм планується до показу як на міжнародних та українських кінофестивалях, так і на платформах Суспільного Мовлення», — зазначають у кінокомпанії.


Про кінокомпанію

ТАБОР — це українська кінокомпанія та творче об’єднання, засноване у 2013 році групою режисерів та режисерок. Уже понад десять років команда фіксує війну в Україні — як на передовій, так і через її довготривалий вплив на суспільство.

Фільми ТАБОРа представляли Україну на найбільших міжнародних фестивалях і виходили в прокат за кордоном та в Україні. Остання стрічка компанії — «Мілітантропос» — цьогоріч увійшла до програми «Двотижневик режисерів» Каннського кінофестивалю. 


Про режисерку

Ольга Черних — режисерка документального та ігрового кіно, членкиня Європейської кіноакадемії, родом із Донецька.

Її дебютний фільм «Фото на пам’ять» відкрив IDFA (Міжнародний фестиваль документального кіно в Амстердамі) у 2023 році та отримав низку міжнародних нагород, зокрема Heart of Sarajevo та відзнаки на фестивалях GoEast (Німеччина) і Buffalo IFF (США).

Нову стрічку «Ілюзія тихої ночі» вона створює у співпраці з художницею та сценаристкою Мариною Бродовською


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Хотілося дива, щоб війни не сталося»: художник Нікіта Тітов про роль мистецтва в обороні України

«Театр — це катарсис для тих, хто не готовий йти до психолога», — Ростислав Держипільський про мистецтво, що лікує під час війни


22.07.2025 250
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

366
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2955
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21103
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1992
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1367 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2384

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

730

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2163

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

839

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1426
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

166
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

475
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1009
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

169
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

783
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

756
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

689
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8228
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

886 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

889
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2184 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

835