Яку здобувати освіту після 9 класу: огляд найкращих коледжів Івано-Франківська

Середню спеціальну освіту прийнято недооцінювати. Вважається, що випускник коледжу після його закінчення не зможе знайти престижну роботу. Насправді здобуття освіти після 9 класу має декілька переваг – розвиток самостійності, випускники коледжу починають заробляти раніше своїх однолітків, можливість змінити вибір, простіше вступити до ВНЗ, заклад надає практику та може влаштувати на роботу після закінчення. Коледжі дозволяють освоїти найбільш затребувані наразі спеціальності. Проте, щоб вступити, варто мати відповідний рівень знань. Наприклад, мовникам потрібен репетитор з німецької для покращення знань, для технічної спеціальності треба підтягнути точні науки, для вступу в медичний коледж варто мати достойний рівень знань з біології та хімії. Після закінчення коледжу випускники мають чудові перспективи кар’єри.

Для подальшого успіху у працевлаштуванні потрібно не просто обрати затребувану спеціальність. Також потрібно знайти відповідне чудове училище або коледж Івано-Франківська. Ми зібрали декілька найкращих учбових закладів на вибір.

Коледж електронних приладів Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу

Це державний коледж з 2 рівнем акредитації. Пропонує денну/заочну форму навчання. Заклад пропонує більше 50 освітніх програм. В залежності від уподобань, можна обрати спеціальність у сфері:

 1. Нафтогазової інженерії та технологій
 2. Електроніки
 3. Комп’ютерної інженерії
 4. Фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку
 5. Підприємництва та торгівлі
 6. Інформаційних систем та технологій
 7. Інженерії програмного забезпечення
 8. Електронних комунікацій та радіотехніки
 9. Кібербезпеки та захисту інформації
 10. Прикладної механіки
 11. Автоматизації, компʼютерно-інтегрованих технологій та робототехніки

Після завершення навчання випускник отримує диплом фахового молодшого бакалавра. Є бюджетні та контрактні місця. Вартість навчання – від 16 710 до 22 280 грн за рік.

Івано-Франківський медичний фаховий коледж

В медичному коледжі навчання відбувається виключно за денною формою навчання. Заклад має статус комунального та отримав 1 рівень акредитації. Підготовка відбувається за 3 освітніми програмами відповідно до спеціальності «Медсестринство». Студенти можуть пройти програму навчання

 1. Cестринської справи
 2. Акушерської
 3. Лікувальної

Після 9 класу можна вступити на бюджет або контракт. Місця розподіляються на конкурсній основі. Вартість навчання – 24 900 грн за рік.

Івано-Франківський коледж Львівського національного аграрного університету

Представлений навчальний заклад має статус державного, отримав 1 рівень акредитації. Здійснює підготовку за денною та заочною формою навчання. Всього у коледжі представлено більше 100 освітніх програм, де студенти можуть пройти навчання у сфері:

 1. Садово-паркового господарства
 2. Комп’ютерних наук
 3. Харчових технологій
 4. Фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку
 5. Менеджменту
 6. Права
 7. Геодезії та землеустрою
 8. Екології
 9. Агрономії

В залежності від обраної освітньої програми при потрібно мати відповідний бал НМТ, але також є спеціальності, для котрих він не потрібен. Вартість навчання – від 14 600 до 21 000 грн за рік в залежності від обраної програми.

Івано-Франківський фаховий коледж ресторанного сервісу і туризму Національного університету харчових технологій

Це державний коледж з 1 рівнем акредитації. Навчання відбувається виключно за денною формою. Заклад пропонує близько 30 освітніх програм за наступними спеціальностями:

 1. Маркетинг
 2. Харчові технології
 3. Готельно-ресторанна справа

По завершенню навчання випускники отримують диплом фахового молодшого бакалавра. Коледж пропонує бюджетні місця, а також є контракт. Вартість навчання – 14 000 грн за рік.

Івано-Франківський фаховий коледж технологій та бізнесу

Це державний коледж, який здійснює підготовку за денною або заочною формою навчання. Всього заклад має близько 20 освітніх програм за наступними спеціальностями:

 1. Облік і оподаткування
 2. Туризм і рекреація
 3. Комп’ютерні науки
 4. Харчові технології
 5. Готельно-ресторанна справа (для вступу на дану спеціальність потрібно скласти НМТ з німецької, англійської або інших потрібних мов, в залежності від обраної освітньої програми)
 6. Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок
 7. Підприємництво та торгівля

Вартість навчання складає 23 900 грн на рік. Деякі освітні програми для вступу не потребують НМТ тесту. Є бюджетні місця та контракт.

Партнерський матеріал


12.02.2024 1219
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

9397 4
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

9695 19
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

4612
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

2340
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

1898
08.01.2024

Подвійні інвестиції (dual investment) – це варіант заробітку на двох видах криптовалют або із застосуванням двох стратегій інвестування.

1803

За час існування людства відбувалася величезна кількість збройних конфліктів, які переростали у війни. З різноманітних причин: територіальні претензії, сфери впливу та навіть релігійні війни. Під релігійними гаслами можна як розпочинати війну, так і фанатично самовіддано воювати.

330

Огляд світових ЗМІ у контексті того, що може чекати українців у випадку перемоги на виборах в США Дональда Трампа.

595

Популярний американський телеведучий Такер Карлсон взяв інтервю у володимира путіна. Причини цієї події були передбачливо описані ТУТ. А зараз – про те, який меседж через Карлсона передав путін для американської аудиторії. Почав він з фейкової

529

Популярний американський телеведучий Такер Карлсон взяв інтерв'ю у путлєра. Що за цим стоїть ...

574
15.02.2024

В Івано-Франківській області продовжуватимуть втілювати реформу шкільного харчування в освітніх закладах, адже діти мають споживати якісну та смачну їжу, приготовлену у добрих умовах.  

420
10.02.2024

Печериці — порівняно недорогі гриби, які можна придбати в будь-якому магазині. З них ми готуємо супи, салати, додаємо їх до других страв. І щоразу, беручи до рук печериці, виникає запитання: чи потрібно їх чистити?  

4345
06.02.2024

"Чому хліб не можна, а сухарі можна?" - цим питанням напевно задаються безліч втомлених дієтою людей.

879
15.02.2024

Якщо подружжя зіштовхнулося з кризовими проблемами у сім'ї, варто звернутися для отримання підтримки та поради до різних фахівців залежно від конкретної ситуації.  

394
10.02.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

818
06.02.2024

Через обмороження у 35 років отцю ампутували дві ноги, заледве вдалося врятувати руки. Зараз священник керує автівкою, працює на городі, біля дому. Своїм прикладом він підтримує поранених воїнів.  

1762
02.02.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині, — є однією із найвеличніших релігійних та історико-архітектурних святинь на Заході України.  

1240
17.02.2024

У суботу, 17 лютого, у фортечній галереї "Бастіон" відкрили першу виставку адвоката й митця-аматора Івана Ватутіна.  

379
15.02.2024

Станом на лютий 2024 року Головнокомандувачу Збройних сил Олександру Сирському висловили довіру 40% українців, найвищу довіру зберігає колишній Головнокомандувач Валерій Залужний — 94%.  

1106 1
11.02.2024

Президент Володимир Зеленський вніс нові зміни у керівництво Збройних сил України, зокрема замінивши командувачів Об’єднаних сил та Десантно-штурмових військ.  

686 1
07.02.2024

Верховна Рада у першому читанні підтримала оновлений урядовий законопроєкт щодо проходження військової служби, мобілізації та військового обліку.  

1160
03.02.2024

Після чого Україна сама б розподіляла ці гроші між людьми. Про це Президент сказав у інтерв’ю німецькому телеканалу ARD.  

1228