Випускники 2023 року складатимуть комп’ютерний онлайн-тест, який охоплює 3 блоки. Мультитест з німецької мови 2023 не містить розгорнутої письмової частини та аудіювання. Тестові питання стосуватимуться лише перевірки знань граматики та лексики.
Хороший результат тесту свідчить про володіння мовою (принаймні лексико-граматичною частиною) на рівні В1-В2. Тож якщо майбутній абітурієнт планує далі навчатися в Німеччині, НМТ буде суттєвою перевагою, яка дозволить:
- навчатися на рівні з німецькими школярами, студентами без попередніх мовних курсів чи іспитів;
- швидко адаптуватися в цілому;
- полегшити підготовку до міжнародного іспиту з німецької;
- розширити можливості під час пошуку роботи.
Підготовлено за підтримки освітнього маркетплейсу BUKI: https://buki.com.ua/ru/tutors/nimetska-mova/testdaf-dsd/
Покрокова підготовка до тесту: поради та рекомендації
Для того щоб ваш підготовчий процес був ефективним, варто починати його завчасно. Найкоротший оптимальний термін – за рік до тесту за умови, що ваш рівень не нижче В1. Підготовка до тестування має включати наступні кроки:
- Визначте свій поточний рівень знань і підготуйте програму повторення, орієнтуючись на програму НМТ.
- Складіть графік підготовки.
- Не пропускайте визначених для навчання годин і щодня займайтеся 30-40 хвилин як мінімум.
- Складайте різноманітні пробні тести з граматики, тести ЗНО минулих років. Обов’язково перевіряйте правильність відповідей та фіксуйте помилки.
- Якщо самостійна підготовка дається важко, знайдіть репетитора, який вам допоможе.
Щодо програми підготовки:
- зверніть увагу на тему традицій та звичаїв Німеччини, вона одна з найважчих;
- приділяйте увагу також іншим темам, визначеним у програмі, зокрема родини, освіти, працевлаштування, довкілля тощо;
- з граматики добре опрацюйте відмінювання прикметників за родами, ступені порівняння прикметників, пасивний стан дієслова, утворення складнопідрядних речень.
Структура НМТ з німецької мови та її особливості
Тестовий блок складається із 3 типів завдань (усього 32 завдання), а саме:
- 5 питань на знаходження одного правильного варіанту з 5;
- 16 завдань на роботу з текстом (вибір однієї відповіді із запропонованих для заповнення пропусків);
- 11 завдань на визначення логічних пар.
За кожне правильно виконане завдання учасник тестування отримує 1 бал. Отже, всього можна набрати 32 бали.
Переважна більшість тестових завдань має рівень В1. Однак є і завдання рівня В2. Власне, це завдання на заповнення пропусків у тексті, де часто потрібно досить поглиблено орієнтуватись у відтінках лексичних значень слів та багатьох особливостях граматики. Завдання на встановлення відповідностей теж мають свої «хитрощі». Треба уважно читати всю інформацію з оголошень, аби правильно зіставити її з описом. Це завдання перевіряє знання загальної лексики та володіння синонімами.
Особливості тестування, про які не слід забувати
Цьогорічні вступники складатимуть німецьку в блоці з українською і математикою. На все тестування відводиться 180 хвилин, тобто орієнтовно по 1 годині на кожен предмет. Мультитест проходитиме у спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях навчальних закладів. Можливості для складання тесту будуть доступними у країнах ЄС, США, Туреччині, Канаді тощо.
Пам’ятайте і про таке:
- тест починається з легших питань (рівень В1), питання рівня В2 знаходяться у другій частині тесту;
- можна виконувати завдання у вільній послідовності, пропускати, а потім повертатися до певних питань. Таким чином, учасник має змогу розпочати з простіших питань;
- структура і типи завдань на НМТ не відрізнятимуться від тих, що подані у демонстраційному варіанті. Він доступний для опрацювання на різних освітніх порталах.
Що робити після тесту?
Одразу після тестування на екрані з'являються ваші результати – кількість балів окремо за кожен блок. Якщо ви подолали поріг з усіх предметів (4 бали з математики та німецької, 5 балів з української мови), далі можна зробити наступне:
- перевести свій результат у 200-бальну шкалу. Таблиці переведення за предметами можна переглянути на сайті МОН;
- зареєструвати електронний кабінет вступника і завантажити до нього свої результати НМТ та інші документи можна буде з 1 липня;
- подати заяви та документи до вишів можна з 29 липня. У кожній заяві на бюджет потрібно встановити її пріоритетність по шкалі від 1 до 5. Усього можна подати 5 заяв на бюджетну форму навчання.
Як надійно підготуватися до НМТ з німецької: підводимо підсумки
Отож потрібно визначити чітку стратегію підготовки, виділяючи щодня час для роботи над певним типом завдань. Найкраще починати готуватися за рік-півтора до НМТ. Німецька мова складна. Якщо часу мало або ваш рівень низький, скористайтеся послугами репетитора.
Опирайтеся не лише на тести ЗНО, а й на різноманітні онлайн курси (наприклад, Deutschtrainer), канали (Easy German), сайти (Goethe Institut, освітній портал «Академія»), граматики (Schritte Neu Grammatik та інші).
Партнерський матеріал