Якщо застала дорогою до школи. Освітяни пояснили, як діяти прикарпатським учням при повітряній тривозі

У вівторок, 6 вересня, в Івано-Франківську лунала перша сирена від початку навчального року.

Деяких учнів повітряна тривога застала дорогою до школи. Для них це стало "сюрпризом", оскільки учні вперше від початку повномасштабної війни сіли за парти.

Натомість після першої сирени, деякі франківські батьки все ж вирішили перевести своїх дітей з офлайн на онлайн навчання заради їхньої безпеки, розповідає директорка департаменту освіти та науки Івано-Франківська Вікторія Дротянко, передає Фіртка.

«Зокрема, вони змінили форму навчання, попередили керівника, що школяр впродовж тижня вчитиметься очно.

Після такого директор змінює форму і розклад навчання. Наразі, всі діти, які виявили бажання вчитися фізично — ідуть офлайн. Звісно в деяких школах є навчання у дві зміни.

Це пов’язано з тим, що укриття не може взяти всю кількість дітей, яка в одній зміні», — ділиться директорка департаменту.

У міському департаменті кажуть, що здебільшого дитина добирається до школи разом із батьками. Водночас самі ж батьки вирішують, як діяти малечі, яка прямує до навчального закладу.

«Батьки вирішують, як діяти своїй дитині при тривозі у транспорті. Чи їй необхідно вийти із нього та знайти найближче укриття.

А якщо діти знаходяться біля школи 500 метрів до школи, то вони можуть спокійно дійти до навчального закладу та спуститися в укриття.

Якщо більше, аніж 500 метрів —  не рекомендується бігти до школи, а потрібно знайти якесь відповідне укриття поряд. Якщо в школі, то за дитину відповідає директор та вчитель.

Після тренувань діти до п'яти-семи хвилин спускаються в укриття».

Утім, якщо дитина знаходиться 500 метрів від школи — освітяни рекомендують учням рухатися до навчального закладу і там пройти в укриття. Адже, до початку війни у школах проводили тренувальні заняття, щодо спуску в укриття.

«Згідно з наказом є певний перелік пунктів, за якими мають здійснювати евакуацію.

Зокрема, кожен вчитель відповідає за свій клас, кожен учень повинен знати, як добиратися до свого укриття та, що мають при собі мати.

Йдеться про наплічник з теплими речами та підписаний одяг з контактними даними батьків та особисті».

Є й в кожній школі також відповідальний, який відправляє дітей з вулиці. Наприклад, якщо перерва або не розпочалися уроки відповідальний повинен проконтролювати, щоб учні спустилися в укриття.

Однак, у дитсадках ситуація із навчанням трішки інша. Там є укриття, де можуть перебувати дві тисячі дітей. Надалі збільшуватимуть кількість дітей, які зможуть там перебувати.

Наразі у садочки прийняли сотню внутрішньо переміщених дітей. Водночас зменшилася кількість дітей в групах. Пов’язано це з тим, що дітки, які йдуть у садочки — це ті, у кого батьки працюють.

На сьогодні, тільки три школи не працюють в Івано-Франківській громаді згідно з вимогами щодо укриття. Загалом дві тисячі внутрішньо переміщених дітей навчається у школах Франківської громади.

До слова, цьогоріч навчальний рік триватиме до 24 грудня без осінніх канікул. Натомість зимові канікули попередньо триватимуть до 24 лютого.


Нагадаємо, в Івано-Франківській громаді попри війну в усіх навчальних закладах розпочалось навчання у школах. Так, діти навчаються онлайн, офлайн та за змішаною формою.

До слова, в громаді 331 клас навчається очно, 713 класів навчаються онлайн, 510 — за змішаною формою. Водночас в Івано-Франківську три навчальні заклади працюють в онлайн режимі, решта — у змішаному форматі.

Тим часом більшість прикарпатських батьків — 64% — обрали для своєї дитини дистанційну форму навчання у новому навчальному році. Фіртка дізнавалась, як полегшити дистанційне навчання для дитини.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В умовах війни: скільки прикарпатських шкіл готові до навчання з 1 вересня

Петиція про заборону очного навчання під час війни набрала потрібну кількість голосів

Формат залежить від рішення батьків: яку форму навчання обрали більшість івано-франківських шкіл

Учні не зможуть сказати, що забули його вдома, — директорка департаменту освіти та науки пояснила франківцям, що таке електронний щоденник


Коментарі ()

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

755
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2732
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1708 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3838
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5604
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1788

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

309

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

294

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

457

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

990
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

587
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

585
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

863
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2104
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

632
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

956
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5019
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1180
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

502 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

704
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

483
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

807