Якщо застала дорогою до школи. Освітяни пояснили, як діяти прикарпатським учням при повітряній тривозі

У вівторок, 6 вересня, в Івано-Франківську лунала перша сирена від початку навчального року.

Деяких учнів повітряна тривога застала дорогою до школи. Для них це стало "сюрпризом", оскільки учні вперше від початку повномасштабної війни сіли за парти.

Натомість після першої сирени, деякі франківські батьки все ж вирішили перевести своїх дітей з офлайн на онлайн навчання заради їхньої безпеки, розповідає директорка департаменту освіти та науки Івано-Франківська Вікторія Дротянко, передає Фіртка.

«Зокрема, вони змінили форму навчання, попередили керівника, що школяр впродовж тижня вчитиметься очно.

Після такого директор змінює форму і розклад навчання. Наразі, всі діти, які виявили бажання вчитися фізично — ідуть офлайн. Звісно в деяких школах є навчання у дві зміни.

Це пов’язано з тим, що укриття не може взяти всю кількість дітей, яка в одній зміні», — ділиться директорка департаменту.

У міському департаменті кажуть, що здебільшого дитина добирається до школи разом із батьками. Водночас самі ж батьки вирішують, як діяти малечі, яка прямує до навчального закладу.

«Батьки вирішують, як діяти своїй дитині при тривозі у транспорті. Чи їй необхідно вийти із нього та знайти найближче укриття.

А якщо діти знаходяться біля школи 500 метрів до школи, то вони можуть спокійно дійти до навчального закладу та спуститися в укриття.

Якщо більше, аніж 500 метрів —  не рекомендується бігти до школи, а потрібно знайти якесь відповідне укриття поряд. Якщо в школі, то за дитину відповідає директор та вчитель.

Після тренувань діти до п'яти-семи хвилин спускаються в укриття».

Утім, якщо дитина знаходиться 500 метрів від школи — освітяни рекомендують учням рухатися до навчального закладу і там пройти в укриття. Адже, до початку війни у школах проводили тренувальні заняття, щодо спуску в укриття.

«Згідно з наказом є певний перелік пунктів, за якими мають здійснювати евакуацію.

Зокрема, кожен вчитель відповідає за свій клас, кожен учень повинен знати, як добиратися до свого укриття та, що мають при собі мати.

Йдеться про наплічник з теплими речами та підписаний одяг з контактними даними батьків та особисті».

Є й в кожній школі також відповідальний, який відправляє дітей з вулиці. Наприклад, якщо перерва або не розпочалися уроки відповідальний повинен проконтролювати, щоб учні спустилися в укриття.

Однак, у дитсадках ситуація із навчанням трішки інша. Там є укриття, де можуть перебувати дві тисячі дітей. Надалі збільшуватимуть кількість дітей, які зможуть там перебувати.

Наразі у садочки прийняли сотню внутрішньо переміщених дітей. Водночас зменшилася кількість дітей в групах. Пов’язано це з тим, що дітки, які йдуть у садочки — це ті, у кого батьки працюють.

На сьогодні, тільки три школи не працюють в Івано-Франківській громаді згідно з вимогами щодо укриття. Загалом дві тисячі внутрішньо переміщених дітей навчається у школах Франківської громади.

До слова, цьогоріч навчальний рік триватиме до 24 грудня без осінніх канікул. Натомість зимові канікули попередньо триватимуть до 24 лютого.


Нагадаємо, в Івано-Франківській громаді попри війну в усіх навчальних закладах розпочалось навчання у школах. Так, діти навчаються онлайн, офлайн та за змішаною формою.

До слова, в громаді 331 клас навчається очно, 713 класів навчаються онлайн, 510 — за змішаною формою. Водночас в Івано-Франківську три навчальні заклади працюють в онлайн режимі, решта — у змішаному форматі.

Тим часом більшість прикарпатських батьків — 64% — обрали для своєї дитини дистанційну форму навчання у новому навчальному році. Фіртка дізнавалась, як полегшити дистанційне навчання для дитини.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В умовах війни: скільки прикарпатських шкіл готові до навчання з 1 вересня

Петиція про заборону очного навчання під час війни набрала потрібну кількість голосів

Формат залежить від рішення батьків: яку форму навчання обрали більшість івано-франківських шкіл

Учні не зможуть сказати, що забули його вдома, — директорка департаменту освіти та науки пояснила франківцям, що таке електронний щоденник


Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

316
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1388
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2520 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3624
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2961
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2140

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

608

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

459

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1627

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1791
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

279
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

496
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

796
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4975
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

352
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

873
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10120
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

500
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

255
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

367
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

394
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

715