Які бувають види та класифікації чоловічих вишиванок

Варіанти чоловічих вишиванок

Слід розрізнити чоловічі вишиванки на ручне та машинне виконання. Ручне вишивання вимагає значно більше часу і зусиль, через що вартість таких вишиванок вища. Машинна вишивка за зовнішнім виглядом майже не відрізняється від ручної, і часто може бути важко визначити різницю, проте її вартість нижча. Важливо бути обережним, адже деякі продавці можуть пропонувати вишиті машинками вишиванки за ціною ручної роботи.

Також існують вишиванки вишиті безпосередньо на тканині і такі, що мають нашиті вставки. Вишивка на тканині вимагає більше майстерності та уваги, адже візерунок має бути акуратним та однаковим з обох сторін тканини. Такі вишиванки зазвичай виглядають більш елегантно і коштують дорожче. Вишиванка з нашитими вставками є більш практичною та доступною за ціною, оскільки вставки можна зняти та перенести на іншу сорочку, тим самим оновивши її або змінивши розмір.

Варіанти тканин для чоловічих вишиванок

У минулому, вишиванки зазвичай шилися з лляної або конопляної домотканої тканини. Сьогодні вибір матеріалів для пошиття чоловічих сорочок значно розширився. Сьогодні, якщо в вас виникло бажання купити чоловічу вишиванку, ви зможете знайти широкий вибір вишиванок з натурального льону, коноплі, бавовни, шовку, а також з різних видів синтетичних тканин та їх комбінацій.

Ціни на такі вироби також різняться. Вироби з натуральних матеріалів зазвичай коштують більше, ніж ті, що зі синтетичних, і вимагають більшого догляду. Натуральні тканини мають приємну текстуру для тіла, добре вбирають вологу і пропускають повітря, забезпечуючи комфорт. Вони також мають антиалергійні, протигрибкові та антисептичні властивості.

Синтетичні тканини не вимагають такого ретельного догляду, але не завжди є такими приємними для тіла. Вони зазвичай дешевші за натуральні аналоги. Альтернативою є поєднання натуральних і синтетичних матеріалів, яке поєднує гігієнічність і екологічність натуральних тканин з практичними властивостями синтетики. Вишиванки з таких матеріалів доступні у різних цінових категоріях і добре підійдуть для будь-якого бюджету.

Класифікація чоловічих вишиванок за стилем крою

Чоловічі вишиванки можна поділити за наступними особливостями крою:

  • Сорочки без плечових швів;
  • Сорочки з прямою застібкою;
  • Сорочки з застібкою, закритою планкою.

Крім того, існують варіації рукавів:

  • Рукави з уставками та зборками (рукави закінчуються манжетами);
  • Рукави без уставок та зборок (прямі рукави без манжет).

Додатково сорочки варіюються за типом коміра:

  • Сорочки без коміра;
  • Сорочки з коміром-стійкою;
  • Сорочки з відкладним коміром.

Хоча вибір може здатися складним, не хвилюйтесь, адже при виборі вишиванки головне — це ваші особисті вподобання та комфорт. Тип крою в такому разі є другорядним, важливіше, щоб вишиванка подобалася вам та була зручною при носінні.

Реклама


01.05.2024 749
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1092
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2806
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

978
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1039
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1042 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3106 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

904

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

778

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1094
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

151
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2345
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1148
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

451
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15070
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7383
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

817
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

379
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

290
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

380
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

659
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1113