Як захистити себе: на Прикарпатті тривають курси військового вишколу для цивільних (ВІДЕО)

На Івано-Франківщині тривають курси військового вишколу для цивільних. Навчання організував благодійний фонд "Brave Ukrainians". 

Про те, як проходить підготовка, Суспільному розповіла організаторка курсів та засновниця організації Софія Дубчак, передає Фіртка.

Під час вишколу людей навчають базових навичок тактичної медицини. Учасники діляться на червону і жовту зони, які існують на війні в Україні. Інструктор надає першу допомогу "пораненим" у червоній зоні. Далі до "поранених" приходять медики. Вони готують їх до транспортування і відтягують до жовтої зони, де продовжують "рятувати життя" у безпечніших умовах.

Зі слів учасниці курсу Тетяни Марчук, на п'ятий день навчань вона вже не відчуває на собі бронежилет.

"Спочатку було важко, незручно. Людина некомфортно себе почуває через обмежені рухи.

Але в процесі, коли виконуєш завдання, які нам давали інструктори, ти просто не звертаєш уваги на ці умови. Ти думаєш, як правильно виконати", — розповідає Тетяна Марчук.

Протягом п'яти днів учасники навчалися психологічної стійкості, тактичної медицини, патрулювання території, підготовки й правил ведення бою, як поводитися у засідці та користуватися раціями, орієнтуватися на місцевості, а також — камуфляж та маскування. Для участі в курсі потрібно було зробити добровільний внесок до благодійного фонду.

"Психологію у нас викладає Галина Герасимів — дипломована психологиня. Вона працює за методом когнітивно-поведінкової терапії. В нас є два військові медики. Я не можу докладно про них розповідати, але вони — теж інструктори, які мають відповідний досвід.

Тактичну частину проводять двоє військовослужбовців-іноземців. Вони прибули в Україну в складі першого інтернаціонального легіону, коли розпочалася повномасштабна війна", — розповідає Софія Дубчак.

Перед тим, як навчатися у польових умовах, учасники пройшли курс у приміщенні. Інструктори показали, на що спочатку потрібно звертати увагу, допомагаючи пораненому, як правильно надати медичну допомогу одразу після травми на полі бою.

"Перш ніж наближатися до пораненого чи надавати йому допомогу ми повинні впевнитися в тому, що це — безпечно для нас. Далі йде пункт М — Massive bleeding, тобто масивна кровотеча.

Це — причина найбільшої кількості смертей на фронті. В цьому пункті ми зупиняємо критичну кровотечу і не переходимо до жодного з наступних пунктів, поки ми не впевнимося, що всі джерела масивної кровотечі закриті", — розповідає військовий медик.

Інструктори показують, як за допомогою компресійної голки випустити повітря з легенів, як перевіряти цілісність кісток, як правильно накладати джгути, для чого потрібно непритомним пораненим запихати у ніс трубку і як це робити.

"Поки що все здається зрозумілим, але знову ж таки, це — навчання. Це — не застосування знань на практиці.

Я думаю, воно буде дуже відрізнятися, особливо, якщо це стосується бойових умов. Вони кардинально відрізнятимуться. Це — величезний зовнішній стрес", — ділиться учасник курсу Олексій.

Майже 50 людей вже завершили військовий вишкіл. Організатори курсів планують розширити спектр навчань — поглибити навчання з тактичної медицини, додати вогневу підготовку і тактику ведення бойових дій у місті.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Мобілізація триває, у людних місцях роздають повістки: що варто знати прикарпатцям

Суд визнав невинуватим чоловіка, який ухилився від призову на військову службу під час мобілізації

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

667
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1924 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1129 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

553
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6902 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11393 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

333

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1077

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1115

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1109
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

47
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

282
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1081
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

752
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2948
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4440
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18440
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

43
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

321
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

352
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

663