Як стати патронатним вихователем: прикарпатцям розповіли нюанси

Патронатний вихователь — це людина, яка пройшла спеціальне навчання і за договором з державою тимчасово доглядає та виховує дітей у своїй сім’ї. Поки діти перебувають у неї, патронатний вихователь відповідає за їхнє життя, здоров’я та безпеку.

Хто може бути патронатним вихователем, журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман.

"Кожен, хто хоче працювати, може стати патронатним вихователем. Наприклад, жінка, виховала дітей, вони дорослі, наразі в неї немає офіційного працевлаштування, але є педагогічний потенціал, можливість влаштувати дитину у свою сім'ю.

Тоді така жінка може звернутись до служби у справах дітей, щоб отримати необхідні документи та бути патронатним вихователем.

Після того, як патронатні вихователі пройдуть навчання та нададуть службі весь перелік документів, укладається договір з міською радою про працевлаштування і держава надає фінансове забезпечення у сумі 24 тисячі гривень.

Також певна оплата гарантована для помічника патронатного вихователя. Помічником може бути чоловік, син, сестра, свекруха. Тобто в кожній сім'ї свої помічники. Станом на сьогодні помічникам виплачують від 4 600 до 8 000 гривень.

Варто також підкреслити, що за кожною дитиною "йдуть" кошти, тобто якщо в сім'ю влаштовані двоє дітей, для кожної дитини на місяць держава забезпечує по 2,5 прожиткові мінімуми", — каже Ірина Рохман.

Ірина Рохман також розповіла про необхідні документи.

"Паспорт громадянина України, обов'язково — довідка про несудимість, медична довідка відповідного зразка. Увесь перелік документів можемо надати в Івано-Франківській міській раді, що на вулиці Грушевського, 21, у кабінеті №815.

Усім охочим розповімо більше деталей та нюансів щодо виховання дітей. А також хочемо запевнити, що ви ніколи не залишитеся сам на сам з дитиною.

Ви відповідаєте 24/7 за дитину, але патронатний вихователь — це, як ми кажемо, така «чарівна паличка» або ж «двері для дитини чи біологічних батьків в щасливе майбутнє»", — уточнює посадовиця.

Керівниця служби у справах дітей зазначає, завдання патронатного вихователя — забезпечити дитині сімейну атмосферу і навчити біологічних батьків правильного спілкування, підходу, організації дня.

"Підкреслюю, це все патронатний вихователь не робить сам, завжди з ним діє міждисциплінарна команда. Є фахівці, які обов'язково працюють з біологічною сім'єю і організовують соціальний супровід батьків.

Також департамент соціальної політики, освіти та науки, а також управління охорони здоров'я в комплексі роблять все, щоб патронатний вихователь завжди мав на кого опертися.

Усі учасники цього процесу — це команда, яка має спільну мету — допомогти дитині, щоб вона щасливо повернулася в біологічну сім'ю.

Але якщо розуміємо, що дитина не може перебувати біля біологічних батьків і вони не хочуть ставати на шлях виправлення і перебування в сім'ї становить загрозу для життя та здоров'я дитини, тоді орган опіки і піклування позивається до суду щодо позбавлення батьківських прав", — підкреслила Ірина Рохман.

Більше читайте у матеріалі: "Завдання — зберегти біологічну сім'ю": як в Івано-Франківській громаді підтримують дітей та захищають їхні права


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Не підсилювати страхи та тривоги». Як говорити з дітьми про війну?

"Кількість дітей сиріт чи позбавлених батьківського піклування зросла", — Марцінків

На Івано-Франківщині протягом 2024 року влаштували в сім'ї понад 200 дітей-сиріт


Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

455
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1864
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3344
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1206
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1230
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1290 3

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

792

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

345

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1020

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1182
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

395
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2555
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1287
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1391
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

596
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15244
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7536
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

392
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

971 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

529
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

431
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

519